Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
14. sep 2012

@letuskah ste poklad 😵 má písaných 18 DS+3 RO koľko mám teda dať? tých 15? až nepáram ako včera 3x 😀

letuskah
14. sep 2012

@meggi0201 kludne mi tikaj, ked uz som ja taka neslusma 😀 neviem kolko, to treba odskusat aby to sedelo, ja by som dala mozno 14 alebo 12 ale potom nebude sediet vzor ak tam nejaky je, alebo daj link na navod a podla toho pozrieme

lalipop
14. sep 2012

@janemari velmi pekna ciapocka, mozem vas poprosit o navod. dakujem 🙂

meggi0201
14. sep 2012

@letuskah ja to tak automaticky vykám asi každému 🙂 ani si to neuvedomujem 😀 tu toto:
http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2938
a to čo tam má znázornené čiernou, že sa rozháčkováva, tak tam do 1 očka 2 DS a ostatné 1 DS do 1 očka, že?

letuskah
14. sep 2012

@meggi0201 ano tak, tych stlpikov si daj menej lebo pri hrubej vlne sa ti dam tych 18 nezmesti tak skus tych 15 ze co to spravi, ono kym to nebudes mat v oku tak budes parat ale tak sa najlepsie naucis 😉 a to rozdvojovanie tak ako pises 😉

meggi0201
14. sep 2012

@letuskah dala som 15 a aj tak sa mi to zdalo natrieskané, a už trošku máááálilinko sa to miskovateľo, tak som dala 13 a hneď to krásne zľahlo 🙂 pomaly na to asi prichádzam ale bez tvojej pomoci by som to asi už vzdala díííííííííííky

letuskah
14. sep 2012

@meggi0201 to potesi, dakujem 😵

foryou25
14. sep 2012

holky nejaku tabulku kde najdem aku dlzku chodidla ma novorodenec, pripadne pol rocne baby, nemate? 😉

babulatko
14. sep 2012

Kočky, ostalo mi dosť veľa vlny Baby od Storexu, čo by som mohla z toho spraviť pre 2-ročnú dcéru? Nemáte nejaké típy? díky

babulatko
14. sep 2012

@letuskah ty si zlatá 😉 díky mooooc 🙂

prsky
14. sep 2012

ahojte, pripojíte sa do jesennej výmeny http://www.klbkoviny.sk/klbkoviny/blog/85-jesen... ?

malejmonasek
14. sep 2012

Holky poradte prosím nějaký jednoduchý návod na háčkované ponožky?Děkujiiii 😉

motylicek123
14. sep 2012

ahojte baby hackujem uz asi rok, ale vzdy ked robim capicku tak mi nevyjde velkost :( vzdy je vacsia nez mam vypocitane obvod hlavy :3,14 robim zakladnu placku potom uz nepridavam a vzdy mam tu capicku vacsiiu nez chcem, kde robim chybu ??

meggi0201
14. sep 2012

@motylicek123 ja dnes robím svoju 2 čiapku, ale čítala som u jednej pani, že robieva základnú placku tak o 1-1,5 cm menšiu, lebo že jej to tiež vychádzalo väčšie..

motylicek123
14. sep 2012

@meggi0201 vyskusam lebo rozim tak priblizne vzdy tomu priemeru vyskusam snad mi to konecne vyjde lebo co som robila dcere ze na tri mesice a ma pomaly pol roka a uz jej je akurat dobra :D

jancip
14. sep 2012

Holky, z čeho nějčastěji háčkujete takové ty běžné čepičky nebo zvířátka? Ráda bych něco příjemného za rozumnou cenu objednala přes net. Nemáte nějaký oblíbený zdroj odběru?

jancip
14. sep 2012

Mám asi 15 let starou přízi Hana. Nevíte, co tomu v současné době odpovídá?

prsky
14. sep 2012

@motylicek123 ako píše meggi.. placku treba urobit o min 1cm mensiu ako je obvod hlavy, ale záleží od priadze/vzoru/ako uťahuješ. alebo vháčkuj klobučnícku gumičku a bude sedieť čiapka dlhšie 😉

prsky
14. sep 2012

@jancip na jar/jeseň catania/camila alebo trochu hrubšie hosgeldin a top predajca je Daniela H. http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=125060 alebo klbkovlny alebo v Cesku ganella

vera_vila
14. sep 2012

@jancip Já beru většinou přímo od výrobců vlny, každý má svůj e-shop a každý má jinou nabídku... čeští výrobci mají většinou i rozumné ceny... Záleží na tom, co přesně chceš, jakou máš představu a tak... výrobců je tady hodně, stačí si najít "výrobce pletací příze" a vyběhne ti spousta odkazů (Vlnap, SDS, Vlnika, Niťárna Česká Třebová, Toptex, VSV)...

sonka31
14. sep 2012

Kocky ahojte, prosim o pomoc. Hladam navod na hackovanu alfovsku ciapocku, neviem ho nikde najst. Poznate niektora? Velmi dakujem.

jancip
14. sep 2012

@vera_vila
@prsky
Děkuji za tipy.

motylicek123
14. sep 2012

dakujem za rady idem skuuusat

lussy23
14. sep 2012

@adrika79 krásne
@mykaellle krásna

lussy23
14. sep 2012

@janabanc nádherná

prsky
14. sep 2012

baby, ešte vás chcem poprosiť o pomoc, viem, že sa to zdá byť veľa rozmerov, ale môžete pomerať aj postupne...mohli by ste mi pomôcť s tabuľkou, ktorá pomôže aj nastávajúcim maminkám či babičkám pri háčkovaní/štrikovaní čiapočiek a rukavičiek? potrebujem pomerať najmä 0-3 roky, ale aj 3-15 rokov .. http://www.klbkoviny.sk/klbkoviny/blog/79-rozme...
ďakujem

moma
14. sep 2012

ahojte, poradite mi z akej priadze je najlepšia čiapka na jeseň, aby bola trošku teplejšia, a z akej na zimu? Pripadne aky vzor zvoliť, aby bola fakt teplučká. ďakujem

janemari
14. sep 2012

@lalipop ja som to kombinovala ale základ je tento http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=5283

lalipop
14. sep 2012

@janemari Dakujem 😉 Ja som sa tiez po nej pozerala. Mozem sa spytat, akym hacikom si hackovala, mne celkom vyhovuje c. 3.