Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

milady39
15. nov 2012

tá trpasličia čiapka je štrikovaná podľa akého návodu štrikujete čiapky, viem základné štrikovanie zvládnem toto nieje to ťážké????

katusradus
15. nov 2012

@lucim ahoj môžem sa spýtať,tie modré čiapočky na modelovi so šiltom na strane tuším 224 sú z vlny,že?chcela by som robiť z priazde,ale neviem či mi bude šilt pekne stať...hm 😒 nevieš náhodou...dakujem 🙂

miruska15
15. nov 2012

sylvia36 na str.410 to super rozpisala podľa toho som hackovala a ozi sylvi Dakujem.

tinushka13
15. nov 2012

môj prvý šálik..a hneď aj druhý 😀 a moje ďalšie výtvory 😎

telinka
16. nov 2012

@zz134 no bohuzial, to co vyzera ako strikovane hladko je naozaj strikovane 😉

telinka
16. nov 2012

@lussy23 je to katerina plus od toptexu

tretulka
16. nov 2012

@miruska76 no skusam, skusam, ale mam pocit, ze sa zamotam 😀

mami29
16. nov 2012

Holky mám tu skoro 4 klubíčka lady luxus, různé barvy. Nevíte na co se tak daji využít? Cepicky jsou z nich hrozne tvrde ☹ spatný kup ☹

miruska76
16. nov 2012

@tretulka no mne to tiez trosku trvalo, kym som sa z toho vymotala, kym som to poriadne pochopila, ale prisla som na to, treba skusat, pojde to urcite 🙂 tiez taky nezvyk pre mna, ale myslim, ze na prvy pokus celkom dobre 🙂

miruska76
16. nov 2012

@mami29 no ja som si prave objednala ladu luxus, ze na ciapky, tak sa nehodi na ciapocky?

mami29
16. nov 2012

@miruska76 ja mam háček 4. a je to celkem tvrde, tak jsem si objednala yetti, snad bude lepsi
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mami29/album... ty cervenomodre jsou z lady ☹

miruska76
16. nov 2012

@mami29 a mozno keby som to robila hacikom 5? no uvidim ... 😒

mami29
16. nov 2012

@miruska76 jj mozna ano, jako da se to ale chce to vetsi hacek,ten ja nemam, tak prremyslim cos ni ☹

miruska76
16. nov 2012

@mami29 tak uz jedine kupit hacik 😀

tinka1922
16. nov 2012

ahojte, nemáte niekto návod ako sa háčkuje z bambulkovej priadze? Ďakujem 🙂

baskaj
16. nov 2012

@tinushka13 ako si robila ten bublinkový vzor na čiapočke na tvojom 4.tom obrázku? To nie je obyčajný puff stitch, však?

tinushka13
16. nov 2012

@baskaj pošli mail a pošlem ti do správy postup.. bo sem to nemám ako dať.. mám to vo worde... 😉

dandik
16. nov 2012

@maria1610 úžasný
@miruska15 krásná, jak to, že není děrovaná, já mám vždy u dlouhých sloupků velkké dírky ☹ toto je super

dandik
16. nov 2012

@mami29 Fakt je to tvrdé?..já si právě koupila úžasné kombinace barev na zimní čepičku

mami29
16. nov 2012

@dandik se 4 hackem ano, nebo takhle da se to ale.... neni to dle meho gusta

miruska15
16. nov 2012

@dandik hrubá vlna a háčik 4,5 🙂

adrika79
16. nov 2012

@drobcekrs odstrihnut vlnu a pretiahnut cez ocko - zauzli sa to a potom ten zvysok vlny prisi dovnutra ciapky ... :D

adrika79
16. nov 2012

@mariana0915 Zalezi do vlny a ihlic,a le tych 70 je podla mna akurat na vlnu typu 2x Batole, lada a podobne -s trene hruba - aspon mojim detom to sedi.. obvdo 48 - 50 cm...

blka
16. nov 2012

@mami29 Na obrázku ta čepice z lady vypadá dobře. Ale jestli můžu říct, já mám 2 klubíčka yetti a teda, nic moc. ladu nemám, neporovnám, ale to yetti mi přijde taky dost tvrdé 😒 . Příště jdu už jedině to tanga. To jsem si dělala čepici pro mě a je fajn. Z yetti jsem prve háčkovala 4,5 háčkem, byly tam díry, tak teď jedu 3,5, ale tvrdé to bylo i u toho většího háčku ☹

olina22
16. nov 2012

ste velke sikulky

ivka_666
16. nov 2012

Ahojte nájde sa nejaká dobrá dušička čo by mi poradila? ;) robím svoju prvú háčkovanú čiapku a mám taký problémik.... Čiapočka má správny obvod, už aj dĺžku, ale nejako sa mi z nej začal robiť ako keby klobúčik, boky mi odstávajú ;) dá sa to nejako napraviť???ďakuje

zz134
16. nov 2012

@telinka jaj ale je take hackovanie co sa na to podoba...nikde to neviem rozlustit co to je zac:(

zuzkaamato
16. nov 2012

dievcata skuste mi poradit. robim mikulassku ciapku a ukoncujem ju bielou chlpatou rachel. ale som sa prepocitala, lebo ta chlpata sa strasne natahuje a odstava to od hlavy, ked to skusam na malej. co s tym spravit, aby sa mi to tak nenatahovalo? dakujem 🙂

dasap
16. nov 2012

@briuska čistá vlna nějak moc nekouše, kouše hlavně ta upravovaná. Vlňáčky máš stejně přes plenku, takže to je v pohodě a lemy se dělají většinou z merina které nekouše vůbec. jinak doporučuji bezva stránky zlaticko.cz jsou tam i návody na pletení a háčkování kalhotek