Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

belalinda
7. apr 2013

Kocky prosim Vas cim vypchavate hackovane hracky? Viete mi poradit kde mozem zohnat PES gulicky na vypchatie? D

lyrrya
7. apr 2013

babulky prosim o pomoc. idem robit ciapku a neviem ako spojit retiazku do kruzku 😒 uz som jednu ciapocku spravila, ale tam sa mi to podarilo tak nejako,ze som sla akoby som to nazvala sikmo stale hore,lebo vrch som len zhackovala dokopy a je to taka rohata ciapocka. no tuto chcem z placky a neviem ako to spojit na zaciatku. dakujem

nherry
7. apr 2013

@lyrrya Ja zacinam ciapku s magic cirlcle. Je to jednoduchsie a krasne sa to da stiahnut ze neostane hore dierka.

https://www.youtube.com/watch?v=WLuSVyKvoUg
dada200
7. apr 2013

@lyrrya urobíš si 6 retiazkových očiek a prvé a posledné spojíš,že si nenahadzuješ na háčik a iba pretiahneš cez tie dve očka(prvé a posledné) a urobíš ďalšie retiazkové očko a pokračuješ už do kruhu na požadovanú veľkosť placky.

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU
dada200
7. apr 2013

Baby,prosím vás,nemá niektorá z vás návod na nejakú peknú háčkovanú detskú vestičku? Najlepšie nejaký video postup-foto postup,lebo tým kresleným nejako nerozumiem 😀 Poprpípade nejaký podrobne rozpísaný podla riadkov.
ďakujem pekne.... 🙂

matusssa
7. apr 2013

@babatenko za mna catania a limone daju sa kombinovat 🙂

petulas
8. apr 2013

@vierka82 mohla bych poprosit o návodík na capáčky 🙂 děkuji

petulas
8. apr 2013

holky neměl by někdo návod na něco takového chtěla bych udělat kamarádce na miminko 🙂

broucek2
8. apr 2013

@nerreidda mám obě. Ty zvířátka mě trochu zklamaly, moc toho tam není, spíše tam najdeš pletené

broucek2
8. apr 2013

@mamina36 háčkovala jsem je jako kuličku:

1. řada 6ks
2.řada 1ks, 2ks, 1ks, 2ks, 1ks, 2ks
3.řada 1ks, 1ks, 2ks, 1ks, 1ks, 2ks, 1ks, 1ks, 2ks
4.- xta řáda ve stejné logice a pak cca 1-2 řady bez přidávání
následně ve stejné logice ubírat a na konci jsem uháčkovala cca 12 řad s cca 12 ks.
Vše jsem vycpala dutým vláknem

viz https://www.modrykonik.cz/fotoblog/broucek2/alb...

broucek2
8. apr 2013

@miruska76 krásná sukýnka. Musím si najít návod a pustit se do ni

nerreidda
8. apr 2013

@broucek2 a ta o tom háčkování je dobrá?Jsou tam různě vzory a nákresy? stojí za to ji kupovat???🙂

broucek2
8. apr 2013

@nerreidda mně se líbí, je tam celkem dost vzorů pro inspiraci, ale na netě se toho dá taky hodně sehnat. Hodně vzorů mám v albech tady na koníkovi. Koupila jsem si stejnou knihu i o pletení a připadá mi super. Navíc se dá sehnat i za celkem rozumnou cenu http://www.dobre-knihy.cz/zdravi-zivotni-styl-a... tak jsem neváhala

nerreidda
8. apr 2013

@broucek2 no já mám taky v pc hrůzu návodů uložených,ale nemám tiskárnu a kolikrát se chci na něco podívat a nechce se mi kvůli tomu zapínat pc,tak bych třeba tu knížku využila 🙂 dík za odkaz 🙂

broucek2
8. apr 2013

@nerreidda na to je ideální

kotito
8. apr 2013

Holky nemáte návod na háčkovanou myšku nebo opičku? Nebo jiné zvířátko? na mimibazarku jsem našla jen Kittynku a sovy
Jinak přikládám první pokus o hračku

kotito
8. apr 2013

@broucek2 moc děkuji

janula2011
8. apr 2013

..moje najnovsie vytvory...

natalitimk
8. apr 2013

klobučik pre dcerku

martuska4685
8. apr 2013

@belalinda duté vlákno je super.Nájdeš ho možno aj doma v staršom vyležanom vankúši 🙂

tretulka
8. apr 2013

babulky, ak ste niektora robila sal z priadze o la la od Yarn Artu, na kolko ociek?

pitruskaskarolinkou
8. apr 2013

Ahoj holky, přidávám po delší době zase něco přibylo 🙂
homelesska je chlapecká , jen ji zkouším...

mamina36
8. apr 2013

@broucek2 dakujem

valilienka2
8. apr 2013

ahojte, neviete mi poradiť nejaký jednoduchý návod na letnú čiapočku pre syna??Neháčkujem moc dlho tak neviem či by som niečo náročné zvládla, ďakujem..a aby som nezabudla krásne veci vyrábate všetky 😉

vera_vila
8. apr 2013

@valilienka2 Najdi si na MMB.cz, co se Ti bude líbit a jen to dej do klučičích barviček, je jich tam spoustu...Kdesi jsem tu o několik stran dál jedné mamince vytáhla asi 10 nebo 15 návodů na letní čepičky, co by se hodily pro kluky, ale teď na to nemám čas to procházet znovu, je toho na MMB 28 stránek 🙂

anitramv
8. apr 2013

Zdravím všechny dámy, paní, slečny a děvčata. začala jsem nedávno také zkoušet něco tvořit s háčkem v ruce a zatím mám na kontě asi 5 čepiček a vánoční andělíčky ( později dám i fotky) a stále se považuji za začátečníka 🙂 Potřebovala bych však poradit - uháčkoval jsem synovy čapku,ale asi z moc chlupaté vlny a on si stěžuje, že ho kouše, nevíte čím nebo jak to odstanit, už jsem jí i prala, máčela v aviváži, dokonce i oholila žiletkou ty chlupy,ale prý stále kouše 😖

broucek2
8. apr 2013

@anitramv s tím asi nic udělat nepůjde. Pokud je to vlna, tak se to můpže zdát kousavé

vera_vila
8. apr 2013

@anitramv z jaké příze jsi to háčkovala? Pokud je to 100% vlna, tak s tím asi nic neuděláš, ta je všeobecně kousavější... Doporučuju tak maximálně něčím podšít...