Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mariala
25. jan 2016

Ahojte šikulky mate niektora navid na toto alebo aspon nieco podobne dakujem 🙂

fybby
25. jan 2016

Nedávno som vás milé háčkarky prosila o nejaký návod na srdiečkované štvorčeky. Po dlhom hľadaní a skúšaní som to nakoniec spravila takto 🙂 Rozmer 80 x 65 cm. Najprv štvorčeky, potom srdiečka, potom srdiečka prišité, potom zháčkované štvorčeky a nakoniec olemované 🙂

zana7
31. jan 2016

Ahojte zienky 🙂 Potrebujem navod na capicu a sal pre kamosku s dcerkou. Teda 4navody...dve a dve velkosti. Pridavam fotku... Verim ze mi pomozete ;)

erikadodo
1. feb 2016

Môj posledný kúsok...

greta123
2. feb 2016

@erikadodo nádherné, je to háčkované, či pletené, mohla by som Vás poprosiť o návod? Vopred ďakujem. 🙂

erikadodo
2. feb 2016

je to štrikované, vzorka je veľmi jednoduchá , počet obrátených očiek si môžete dať koľko chcete...

erikadodo
2. feb 2016
sonka31
2. feb 2016

@erikadodo postup by ste mohli pridat? Je to fakt velmi pekne 👍

erikadodo
3. feb 2016

@sonka31 vzorka je nad vašim príspevkom ak budete mať záujem pridám postup na papučky

sonka31
3. feb 2016

@erikadodo vzorka ano, dakujem, a postup na svetrik a papucky by ste mohli pridat? Uz si nepamatam, ako sa ide na svetrik 😉

poisonblu
3. feb 2016

Moje posledne dielko

erikadodo
3. feb 2016

@sonka31 táto súprava je robená z vlny KATKA. Je to na dieťa cca do 6 mesiacov možno aj viac lebo vzorka sa krásne prispôsobí - je poddajná. Rozmery po uštrikovaní šírka cca 26cm, dĺžka cca 32cm a dĺžka rukáva cca 21cm. Zadný diel som začala na 75 + 2 krajové očká, predný diel na 41 + 2 krajové očká, rukáv 42 + 2 krajové očká v poslednom riadku na patente rozpletiem každé 5 očko. Všetko je štrikované na ihliciach č.3,5 a patent na rukáve na ihliciach č.3.
Pripájam postup na papučky:

sonka31
3. feb 2016

@erikadodo dakujem, skusim 😘

domi7755
10. feb 2016

@nikuska4 chcela by som navod na takuto skriatkovsku ciapku.dakujem

manamaja
12. feb 2016

tu sú moje kúsky🙂

jania023
14. feb 2016

Prosim poradte mi ako sa pletu skratene rady?

zana7
14. feb 2016

Skratene rady...no to pichnes do jedneho ocka prevlecies, pichnes do druheho a prevlecies cez oba naraz 🙂

zana7
14. feb 2016

@jania023 verim ze som pomohla )

hricmajka
15. feb 2016

Prepacte zienky, dlho som tu na tej stranke nebola, a tym padom sa ospravedlnujem , ze som neodpisovala na spravy, ktore ste mi niektore pisali, nehackujem ani na objednavky ani na predaj len tal pre potesenie a znamych a teraz uz aj pre svojho prveho vnucika, tak ja len tolko...pridavam nejake najnovsie fotky 😉

marcelkaemmka
24. feb 2016

@evicka1 ahoj mozem vediet odkial mas navod na tu baretku ?alebo posles ? dakujem

surrender
2. mar 2016

Prosím vás, nemáte návod na čiapku z dlhých stĺpikov (háčik č. 3) pre ročné dieťa? Potrebovala by som iba počty očiek, zvyšok si dozdobím ;) Vopred ďakujem! ;)

sewka86
2. mar 2016

Nemá niektorá z Vás návod na trpasličiu čiapku PLETENÚ ??? Neviem ho nikde nájsť. Ďakujem

sewka86
2. mar 2016

@vivere Náhodou návod na trpasličiu čiapku? Neviem ho nikd nájsť. Ďakujem

vivere
2. mar 2016

@sewka86 lutujem, nemam ☹

mucilienka
4. mar 2016

@vivere
@hricmajka dievcence,hladam navod na hackovany golierik na saty,ako sa nosil kedysi.Viete mi pomoct?velka vdaka!

92katka
5. mar 2016

@zana7 dobry den nemozem Vas poprosit navod ? na ciapocku a nakrcnik dakujm velmi pekne

meinkonka
5. mar 2016

zienky poradite mi???
chcem uhackovat patchworkovu decku do kocika ale nie z tenkej bavlnenej priadze /camila, catania/ ale nieco trosku hrubsie na prechodne obdobie jar/jesen. aby aj bola prijemna na dotyk pre babatko.

zana7
5. mar 2016

@92katka ja ten navod zial nemam, preto ho zhanam 😊

cloviecik777
6. mar 2016

Susedka mi ustrikovala 🙂 sikulka velka za 4 dnicky a aka parada, svokruška mi strikuje vyse roka a staaaale ho nemam ♡

vivere
7. mar 2016

@mucilienka skus popozerat albumy lucka654