Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monalisatko
24. júl 2012

@tretulka fíha, tak to nezávidím. Rýchlo sa uzdrav. Aj ja som síce chorá, ale už je lepšie. U mňa sú to priedušky...Moc som toho za poslednú dobu neuháčkovala, ale keď skončím posledný (tretí) svetrík s čiapočkou, tak hodím foto. Dúfam že to bude tento týždeň 😅 Musím sa pochváliť, že moje malé milované dievčatko má dnes 4 rôčky, ale som aj smutná, že to tak rýchlo uteká a už zďaleka nie je bábätko, ktoré by som strašne chcela ☹

letuskah
24. júl 2012

@monalisatko ani nehovor, my oslavujeme 3.8. uz 5 a ani neviem kedy sa to stalo, ze tak vyrastol 😕 zelame este krasny kusok narodenin 🙂

monalisatko
24. júl 2012

@letuskah ďakujem pekne 🙂 oslava bude až v sobotu, takže ma čaká vyrobiť princeznovskú tortu a malá vymyslela že chce na nej konkrétne 3 princezné z marcipánu. Chcela som ich kúpiť v hračkárstve, ale ona ich chce zjesť 😠 Darmo jej hovorím že nie som sochár, ale ju to nezaujíma. Takže budem musieť vyrobiť 😅

monalisatko
24. júl 2012

@letuskah No a 17.8. oslavujeme staršej 7 rokov 😨

letuskah
25. júl 2012

@monalisatko to mate dost nasekane, my mame dnes meniny starsieho, uz tri dni pyta darcek ale musi este do vecera pockat lebo mm je na sluzobke a chcem aby sme mu to dali spolu lebo on potom riesi co od koho dostal a podobne... tiez musim daku tortu vymysliet, ale radsej sa nepytam lebo by si objednal ktovie co a ja to neviem robit, takze bude klasika cokoladovo neviem aka s coko polevou 😀

letuskah
25. júl 2012

a este tasticky a klobucik co som spravila, tu ruzovu tasticku som zabudla odfotit pred darovanim ale my ju doniesli na skratenie remienku tak som to vyuzila a cvakla

letuskah
25. júl 2012

a fotky ze ano

miracle
25. júl 2012

@petraslov
Krasna siltovka, mohla by si sa podelit o navod. Dakujem

monalisatko
25. júl 2012

@letuskah no ja sa tiež nepýtam, ale keď spomenieme že sa blížia narodeniny, tak oni už automaticky prvé riešia tortu a potom darček 😀 U nás je marec a august strašne plný. V auguste majú narodeniny staršia dcérka, manžel, brat, bratov syn, švagor a aj moja mama. No a ešte kamoška 🙂

letuskah
25. júl 2012

@monalisatko my mame zas prelom jul/august a potom oktober november

monalisatko
25. júl 2012

@letuskah 😅 super záťaž na peňaženky.

tunylyk
25. júl 2012

@letuskah kraaasne 😉 kabelocku si ako robila?mne staci len tak par slov 😉 a vsetko naj Kubkovi,inak ten moj je tiez augustovy 😀

marianka99
25. júl 2012

baby viete mi poradit ako urobit hačkovanú mašličku na čiapočku??? niečo jednoduche 😉

letuskah
25. júl 2012

@tunylyk vsetko najlepsie aj tvojmu 🙂 kabelka su spojeden dva kruhy, len posledne dva kruhove riadky nie su kolem dokola ale len tri strany, spojene su z tych troch stran, na stvrtej strane su obhackovane KS. vrchnak je tiez kruh ale este obhackovany muslickami, vzadu prisity aby co najviac prekryval predok, gombik, slucka na gombik a ran'mienko z KS dlzka podla potreby. 😉

petraslov
25. júl 2012

@miracle jasné, podelím sa. Sú to vlastne len polodlhé stĺpiky, medzi ktorými je vždy jedno retiazkové očko. Polodlhý stĺpik sa pichá vždy popod to retiazkové očko z predchádzajúceho radu, nie do stĺpika z predchádzajúceho radu. Neviem veľmi popisovať návody, ale snáď si to pochopila. Je to fakt jednoduché. A tu je link na šilt: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=835

petraslov
25. júl 2012

@miracle Ešte som zabudla, keď čiapku dokončíš, obhačkuješ ju krátkymi stĺpikmi. Nakoniec uháčkuješ asi 40 retiazkových očiek (to je základ na ten pásik nad šiltom) a do týchto očiek z jednej aj z druhej strany uháčkuješ dlhé stĺpiky a znovu obhačkuješ krátkymi stĺpikmi. Nakoniec ten pásik prišiješ na čiapku tesne nad šilt a našiješ gombíky. A hotovo.

miracle
25. júl 2012

@petraslov
Dakujem velmi pekne, snad to do jesene stihnem.

kijusqa
25. júl 2012

Baby otazocka...kek vam niektorym stopli album s hackovanim da sa s adminom dohodnut a odblokuju ho?mne teraz stopli mala som tam len par veci co som mojim dceram robila a decky pre babatka (ze foto nesuvisi s detmi) a vyjadrenie ze "fotky obrusov a vamkusov mozes zverejnit na modra strecha" ale ani obrusy ani vankuse tam nemam len decky pre babatka...alebo mam kaslat na to

poisonblu
25. júl 2012

@kijusqa admin asi nepozna rozdiel medzi dekou a obrusom...ja by som sa ozvala...

cicimon
25. júl 2012

baby, neviete niektora kde sa v BA konkretne v Petrzke daju kupit vlny na hackovanie? okrem toho obchodu v danubii?

emilly
25. júl 2012

Baby co by ste mi poradili na ponco? Myslite, ze by to bolo dobre robit z Catanie? A aka je asi spotreba vlny na take 2,5 rocne dieta?

letuskah
26. júl 2012

@emilly ponco by podla mna malo byt hrejive a to bavlna nie je, robila by som ho z niecoho tensieho, z nejakej babetkovskej, makky akryl, ale spotrebu netusim, asi nieco viac ako na pulovrik, 400g?

stelca
26. júl 2012

@cicimon nam.Hraničiarov je jedna galanterka celkom dobra a ma aj v pohode ceny.Ale je tam od14-18.00hod.

emilly
26. júl 2012

@letuskah dakujem 🙂

lussy23
26. júl 2012

@letuskah nádherné. nejaký postup na tú kabelku máte?

lussy23
26. júl 2012

Baby, mne sa veľmi páčia tie také háčkované hračky. Chcela by som také robiť. Nemáte nejaký postup na začiaok? A to sa aj niečim vyplňuje?

letuskah
26. júl 2012

@letuskah
@lussy23 mam spisany postup na tu kabelku takze tu je
telo kabelky:
1R) do slucky 10DS
2R) do kazdeho DS 2DS - mame 20DS
3R) do kazdeho DS spravime 1DS a 1RO
4R) do vzniknutej medzery 2DS a 1RO
5R) medzi 2DS dame 2DS a do RO dame 1DS
6R) hackujeme po riadkoch, do predch. DS spravime 12DS, 5DS rozdvojime, 10 DS, 5DS rozdvojime, 12DS a otocime
7R) 12DS, 1DS rozdvojit, 2DS, 1 DS rozdvojit, 2DS, 1DS rozdvojit, 16DS, 1DS rozdvojit, 2DS, 1 DS rozdvojit, 2DS, 1DS rozdvojit, 12DS, otocit
8R) 60DS

taketo spravime 2x a zosijeme alebo zhackujeme tie tri strany

ostane nam nezhackovany vrch a tam hackujeme dokola KS, robila som 5 riadkov ale komu sa kolko paci tolko urobi

letuskah
26. júl 2012

@lussy23
@tunylyk
vrchnak tasky:
1R) do slucky 10DS
2R) kazdy DS rozdvojit
3R) do kazdeho DS spravime 1DS a 1RO
4R) do vzniknutej medzery 2DS a 1RO
5R) obhackujeme KS bez pridavania
6R) do kazdeho KS spravime 1DS a 1RO
7R) do vzniknutej medzery 2DS a 1RO
8R) omuslickujeme dokola, tzn. prve bude RO, potom 1DS vynechame a robime 5DS do dalsiho DS, 1DS vynechame a 1KS do dalsieho ocka, 1DS vynechame, 5DS do dalsieho, 1DS vynechame a 1KS do dalsieho. opakujeme dokola.
zosit, spravit remienok, prisit gombik a na vrchnaku spravit z RO slucku na gombik. robila som zo 4 roznych farieb.

letuskah
26. júl 2012

@tunylyk jasne ze aj ta prva cast mala byt pre teba a nie pre mna 😀 😀 😀

brumca
26. júl 2012

ahojte zienky 🙂 pridali ste nadherne vecicky 🙂 ja sa snazim uhackovat papucky- capacky pre novorodeniatko, ale nedari sa mi..uz som skusala asi tri navody a vzdy nieco nepochopim 😀 nemate nejaky lahky a osvedceny navod? dakujem