Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vierka0
13. nov 2012

no a ja pridavam foto hotovej ciapocky z priadze rachel 😉

tinushka13
13. nov 2012

@meggi0201 presne takto som robila ten brmbolček.. ale nedržal mi dobre.. dali sa vytihnuť tie vlásočky.. :( musím to asi lepšie pripevniť.. ďakujem.. 😉

drobcekrs
13. nov 2012

@vierka0 no, tak snáď som dobre merala,..syn má obvod (merala som ako u doktorky) 47 cm, to som vydelila 3,14 a +1 cm, vyšlo mi číslo 16,6 cm, tak som dala 17 cm, no teraz už len kopírujem 4 riadok, ...kedy sa začne formovať??? Robím z batole dvojmo na 4.5 háiku

drobcekrs
13. nov 2012

VIERKA0 môže to byť tým, že som aj ďalej začínela 3ret.ockami? Až teraz som si všimla, že už tam nemajú byť.

vierka0
13. nov 2012

@drobcekrs no to treba jeden centimeter odpocitat, nie pripocitat 🙂 preto je velka..cize mas mat placku iba 14cm

drobcekrs
13. nov 2012

@vierka0 🙂 🙂 🙂 , takže zase párať, no...ale aspoň už viem kde som urobila chybu 🙂 zatiaľ ďakujem Vierka

letuskah
13. nov 2012

@meggi0201 tak uz vies, ale aj tak by som neporadila, ja som to nerobila, mne sa tie saly priznam sa nepacia...

meggi0201
13. nov 2012

@letuskah áno, áno do tretice sa mi podarilo 🙂

marrei
13. nov 2012

Chci se Vás zeptat, zkouším se učit háčkovat, koupila jsem přízi Mája a háček č. 3, nedoporučili byste začátečníkovi spíše silnější přízi a větší háček? Mám problém se v těch okách vyznat 🙂 Pokud silnější přízi, jakou značku? Díky.

letuskah
13. nov 2012

@marrei myslim ze je to jedno, hrubsia priadza sa zase zle pretahuje ockami ... Maju nepoznam ale na naucenie je podla mna dobra bavlna ako camila, nela , catania a pod. tam tie ocka krasne vidno, pri akryloch mozu tie chlpky robit problemy, mne teda robili...

mrkvakatka
13. nov 2012

modelka spí tak zastupuje iná modelka 🙂

dandik
13. nov 2012

@drobcekrs Já dělám na syna čepky o obvodu 48cm a vychází mi to cca 15cm a většinou těch 15cm v nataženém stavu, jinak v normálním stavu cc 14cm. Záleží na pružnosti příze-vlny. Ale 16cm je velké.

dandik
13. nov 2012

@marrei Určitě slabší příze a háček cca 4 - celokovový - je nejlepší. Já háčkovala nejradši z Camila, Nela, Comfort. Nebrat nic chlupatého, v tom nic neuvidíš a né tmavou barvu, v té se to také ztrácí.

miruska15
13. nov 2012

@lucia32 ahoj prosím nemáš návod na tento kvietok vďaka.

rejaa
13. nov 2012

Akú zimnú vlnu by ste mi odporučili pre novorodeniatko alebo skôr aj pre nedonosené dieťatko? Kamarátka má dcérku, ktorá váži 2 kg, tak by som jej chcela urobiť niečo príjemné na zimu.

radosska
13. nov 2012

prosím o radu.. dokončila som svoju prvú čiapku.. je to priadza elian klasik a háčik som použila č.4, ale sa mi zdá, že sú tam veľké medzery.. mám použiť radšej háčik č.3, či to je blbosť??

alure
13. nov 2012

@rejaa radsej by som isla do niecoho ako red heart baby alebo soft a dvojmo alebo cokolvek co ma v nazve mimi su sice tensie ale dvojmo do pohopdicky 😉
@radosska ja s klasikom tiez robim na 4 ale ak potrebujem "menej deravu" tak 3 hacik,zavisi od toho ako utahujes...a teda na prvu ciapocku a hned adidas klobuk dole,je krasna rovnomerna...

lussy23
13. nov 2012

@vierka0 krásna čiapočka aj modelka
@mrkvakatka krásnučká

vierka0
13. nov 2012

@radosska podla mna je uplne v pohode..ono ked das mensi hacik, bude hustejsia a trochu ako "helma"

letuskah
13. nov 2012

@rejaa urcite red heart baby, je to hebucke makkucke a celkom rozsirili paletu farieb, je z coho vyberat 😉

letuskah
13. nov 2012

@radosska na tej tmavej fotke nevidno e by boli diery, skus podlozit papier co to spravi, ale inak vyzera dobre

letuskah
13. nov 2012

@rejaa inak zalezi aj co zimne, ja by som babetku nerobila dvojmo lebo aj tak je stuchnute vo fusaku, deke alebo v com a na hlavke ma kapucnu 😉 plus kocik, zas aby mu nebolo zbytocne horuco, oni este nemaju termoregulaciu tak aby sa neprehrialo 😉

lussy23
13. nov 2012

@miruska76 krásne čiapočky
@meggi0201 peknučký šálik

lussy23
13. nov 2012

@dandik krásna čiapočka
@vierka0 krásna čiapočka a samozrejme aj modelka

radosska
13. nov 2012

@vierka0 aha, takže skôr zmeniť typ, teda nie z dlhých stĺpikov, ale z krátkych?

radosska
13. nov 2012

@letuskah ďakujem.. nedá sa mi to tak dobre odfotiť.. ale skôr to vidno len na mojej blond hlave, keď sa trochu natiahne.. 🙂

vierka0
13. nov 2012

@radosska mne sa tiez nezda velmi derava..podla mna je super na prvu ciapocku, fakt..

lucia32
13. nov 2012

@miruska15 na aký?

radosska
13. nov 2012

@alure ďakujem.. neuťahujem veľmi.. nebola by ako helma, ako mi tu jedna mamička písala?

radosska
13. nov 2012

@vierka0 super, potešila si ma.. som sa rozhodla, že ju nechám a druhú skúsim inú.. hádam mm znosí aj túto, keď nebude moc fučať.. 🙂