Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matja
12. aug 2011

ďakujem kočky. V jednej galantérke mi pani povedala, že mi trojku objedná, tak som zvedavá, či to bude háčik na vlnu, lebo to som nespomínala. Skúsim sa rovno popýtať aj po 2,5.
Ale aj tak nechápem, že v tej najväčšej galantérke pani povedala, že trojky im ani nechodia...

lucia32
12. aug 2011

@matja ako dievčatá písali, sú hačiky na perlovku, kordonetku ( tie dečkové) a na vlnu, tie maju väčšinou tie farebné rúčky, treba pýtať na vlnu...ja hačkujem camillu najčastejšie 3,5 kou, kedže hačkujem pevnejšie, 3 jkou hačkujem danielu...vy hačkujete camilu 3kou hačikom? mne sa to 3jkou zda tuhšie, na môj štyl hačkovania mi vyhovuje ta 3,5 ka...... inak ja mam stary hak hlinikovy a na nom píše 4-8 ale tiež netuším, že čo to, beriem ho ako 4ku...

lucia32
12. aug 2011

A ešte jedna kvízová 😀 Toto je kvietok z Lady luxus, odtien sa už nevyraba, je to taka šedohnedá, kto poradí náhradu???? Bola som u nás v galanterke, ale ani chyru ani slychu po niečom podobnom, tak by som hladala na nete...to farebne svetle je pridana perlovka...ide mi len o tu farbu vlny....

matja
12. aug 2011

takže budúci týždeň v piatok budem mať háčik. 🙂 Konečne sa jedna predavačka nečudovala, čo to chcem 😅

zuzkap2
12. aug 2011

Ahojte pridavam sa k Vam 😀 ja som zacala hackovat dva mesiace dozadu, aj to vdaka Vam, kedze sa mi velmi pacili tie Vase ciapocky 😀 😀 😀
@matja u nas sa hacik kupit da, dokonca som mala na vyber, ale mam problem z vlnou, tu mali len tenucku priadzu na decky
Baby prosim Vas kde nakupujete vlnu ???

tu je moja prva,este som stihla 4, ale tie nemam nafotene, mala akosi nechce pozovat 😀 😀

matja
12. aug 2011

@zuzkap2 - pekná čiapočka 🙂
ja keď som chcela 100 % bavlnenú priadzu, musela som objednať cez net, kúpila som Camillu cez MMB. V jednej galantérke mali cataniu, ale o dosť drahšiu ako na nete a málo farieb na výber.
100 % akrylovú vlnu nie je problém zohnať, to majú všade.

ináč tu radia dievčatá stránky toptex.cz a vlnap.cz.

lubinka26
12. aug 2011

@zuzkap2 peknucka 🙂 a navod?

zuzkap2
13. aug 2011

@matja ja som tiez Camillu a Cataniu objednala z jednej stranky, ale tej babe dodanie trva 3 tyzdne 😢
@lubinka26 navod je tu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6389&order=1

myzma
15. aug 2011

@zuzkap2 kraaaasna capicka, ze prva 🙂 moja prva je nenositelna a tato tvoja krasa 😎

myzma
15. aug 2011

nasa jesenna, len skoda, ze je taka moc tmava, mala som malo ruzovej... ale mame jednu ruzovu z bazara, ktoru som kupila, ked som este netusila, ze budem nakoniec sama hackovat 😀 😀 😀

etuska
15. aug 2011

zienky,
mate prosim nejaky jednoduchy navod na strikovane papucky?niekde som ten svoj zapotrosila 😝 vdaka 😵

baskaj
15. aug 2011

niekto tu kedysi hľadal srdiečka... tak tu je nejaké: http://littlebirdiesecrets.blogspot.com/2010/01...

wisinka
18. aug 2011

ahojte, ja som dnes zacala pliect - v zivote som uplietla len dve saly 🙂 a aj to bolo uz pred 8 rokmi. Takze sa snazim. Hackovat tiez neviem.. akosi ma nikto nic nenaucil, alebo k tomu nebol vztah ci prilezitost. Moja mamina nam plietla aj ako detom a aj sebe, posledne roky uz nepletie. Zacala som na ihliciach c. 4. len obratko, takze mam len riadky nic viac. co uz. mozno z toho nieco bude. A aj ja cakam babatko v januari ako ty dievcatko84

snehovavlocka
19. aug 2011

ahojte,sikulky. tak ja som teda skusila tu vestu pre syna. ale nemala som doma nejaky vyber vln a na skusku sa mi kupovat nechcelo,tak je taka cierno bezova a nabuduce uz mozem urobit snad aj nejaku lepsiu farebnu kombinaciu z kupenych vln 😅 😀

dievcatko84
19. aug 2011

@wisinka neboj nic, skus aj obratko, vyzera to zlozitejsie,ale nie je 😉 popozeraj aj videa a navody na nete 😉 apotom sa ti to bude lahsie robit, lebo bude rychlejsie pribudat 😉 A pozram, ze mame takmer rovnaky termin 😉

@snehovavlocka si sikovna 😉

dievcatko84
19. aug 2011

@matja Matka ako si dopadla s tym hacikom? 😉

matja
19. aug 2011

@dievcatko84 - vidis, ja som aj zabudla, dnes mali prist do jednej galanterky 😅 No ale kedze vlnu este nemam, tak mi to ani nenapadlo. S tou vlnou to vyzera asi tiez na dlhsie... Baba pisala, ze mi ju posle ihned po nabehnuti penazi na ucet, naschval som platila z tej banky, co ma ona, nech ma peniaze obratom a priadza stale nic...
zeby to bola ta ista predavajuca, co pisala @zuzkap2 ? hm...

zuzkap2
19. aug 2011

@matja ktora to u teba bola? napis do IP

dievcatko84
21. aug 2011

@matja joooj dufam, ze to bude v pohode...ludia su rozny...a preco nekupujes normalne cez e-shop alebo v galanterke?

matja
21. aug 2011

@dievcatko84 - chcela som camillu a v galanterkach u nas ju nemaju. Ta baba na MMB ma dobre hodnotenia, tak verim, ze mi ju coskoro posle...

katarina105
23. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, štrikujete niektorá podľa nemeckých časopisov? Ja som v podstate taký začiatočník, ale rada by som niečo uštrikovala pre bábätko, mám teraz kopec času, a dostalo sa mi do rúk niekoľko starších nemeckých časopisov, kde sú fakt pekné modely, ale moc tomu nerozumiem, keďže je to po nemecky... Nevedela by ste mi niektorá poradiť? 😅

dievcatko84
23. aug 2011

@katarina105 ja by som ti osobne poradila, ak si zaciatocnik radsej robit podla navodov, ktorym budes rozumiet. Npariklad z www.mimibazar.cz tam su pekne a velmi zrozumitelne navody. A potom ked sa trosku rozbehnes a budes zbehlejsia tak pochopis aj ostatne veci z inojazycnych casopisov 😉 V podstate ti tam potom bude stacit strih podla rozmerov ako mas strikovat 😉

katarina105
23. aug 2011

@dievcatko84 Dik za tip 😉 Asi to bude lepšie, lebo nič také zložitejšie som zatiaľ ešte neštrikovala a tá nemčina je pre mňa teda španielska dedina, aj keď som sa ju kedysi v škole učila, ale tie návody sú teda pre mňa úplne nerozlúštiteľné 😀 Pozerala som, máš tu (aj ďalšie kočky) nádherné výtvory. Chcela by som sa Ťa ešte spýtať, nemáš náhodou tip na nejaký návod na svetrík pre malé bábätko (56-62)? Nejaký overený, v zrozumiteľnej reči, čo by zvládla aj začiatočníčka ako ja 🙂 , prípadne na čiapočku alebo capačky k tomu? Dik 🙂

dievcatko84
24. aug 2011

@katarina105
Katka ja ti napisem navod a aj rozmery aby si vedela ako a co dobre? fotku ti odfotim z casopisu. Len anvarim polievku 😀 😀

dievcatko84
24. aug 2011

@katarina105 mam jednoduchy pre velkost 62/68:
100g svetlo modrej, po 50g bezova a ekry (134m na 50g)
Ihlice 2,5-3
kurhove 2,5
5 gombikov

Pruzny vzor: ihlice 2,5 - striedat hladkot a obratko
licovy zerzej - ihlice 3 - Lic hl, rub obr.
Sled purhov v licovom zerzeji: striedame 8r bezovou a 8r svetlo modrou
hustota licoveho zerzeja: 26ok a 35r = 10x10 cm
Svetrik:
zadny diel: Zacneme na 66 ociek priadzovu vo farbe ekry a pletieme 2cm pruznym vzorom, pricom v poslednom riadku pridame jedno oko. Dalej pletieme medzi okr. ockami licovym zerzejom svetlo modrou priadzou. Po 10cm odlemu uzavieme pre prieramky po oboch stranach 1x7 ociek. Po 22cm od lemu uzavrieme pre ramenne zosikmenie po obcho stranach 1x5 ociek a v kazdej 2rade uzatvarame 2x4 ocka
Sucasne s prvym ramennym uberanim uzavrieme pre krcny vystrih prostrednych 15 ociek a obe strany dopletieme oddelene pricom v druhej rade uzavirmee na vnutorom okraji v 2r 1x6 ociek. Po 23cm od lemu sú vsetky ocka uzavrete.
Pravy predny diel: zacneme na 32 ociek priadzou vo farbe ekry a pletieme 2cm pruznym vzorom. Dalej pletieme emdzi okr. ockami licovym zerzejom svelto modrou priadzou. Prieramok a ramenne zosikmenie pletieme na lavom okraji ako u zadneho dielu. po 19 cm od lemu uzavrieme pre krcny vystrh na lavom okraji 1x4 ocka a v kazdom 2. r. uzatvarame 1x3 ocka, 2x2 ocka a 1x1 ocko. Vo vyske zadneho dielu sú vsetky ocka uzavrte.
Lavy predny diel preletieme zrkadlovo
Rukav: Zacneme na 48 ociek priadou vo farbe ekry a pletieme 2c pruznym vzorom, pricom v poslednom riadku pridame 1 ocko. Dalej pletieme medzi okr. ockami pruhovanym vzorom, pricom pre rozsirenie rukavu pridavame po obcho stranach v kazdej v kazdej 6 rade 7x1 ocko. Po 13,5cm od lemu pletieme este 2,5 cm rovno a potom ocka uzavrieme.
Dohotovenie: Zosijeme ramenne svy a vsadime rukavy. Zosijeme postranne a rukávové svy po obvode krcneho vystrihu naberieme kurhovou ihlicou 65 ociek a pletieme 1 rubovu radu hladko a 2cm pruznym vzorom. Potom vsetky ocka uzavrieme. Pre lemy zapiania zacneme na 11 ociek priadzou vo farbe ekry a pletieme 23 cm pruznym vzorom, pricom do jedneho lemu vypraucjeme rovnomerne 5 gombikovych ideroch (= stredne ocko uzavrieme a v nasledujucej 3r ich obet znovu zacneme, medzi tým pletieme obe strany oddelene). Oka uzavrieme. Lem s gombíkovými diekami prisijeme na lavy predny diel, 2. lem na pravy predny diel a prisijeme gombiky.
Ta fotka je divna..ale snad pomoze aj s navodom 😉

dievcatko84
24. aug 2011

slubena foto 😉

dievcatko84
24. aug 2011

nechce mi hodit fotku 😖 Ide o modry pulovrik a rukaviky su pasikave,ae to aj z postupu vychazda... 😖

katarina105
24. aug 2011

@dievcatko84 jéj, diky moc, si zlatá 🙂 Akurát som prišla z mesta, kúpila som si aj vlnu, dnes sa už chcem do toho pustiť. Keby som niečomu nerozumela, ešte Ťa pootravujem 😅 Ešte raz ďakujem 🙂 🙂 🙂

dievcatko84
25. aug 2011

@katarina105 nemas za co 😉 Kludne "otravuj" 😉 Toto je velmi jednoduche, mozes ten patent robit aj rovno so strikovanim a teda, ze tych par cm urobis rovno v prednych dieloch a nemusis prisivat 😉

cruelty
27. aug 2011

ahojte 🙂...z akej priadze hackujete? neviete mi poradit ako uhackovat ruzicky - kvetinky (chcem z nich uhackovat malej sal), ale akosi sa neviem dopatrat k nejakemu navodu. dakujem 🙂