Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
15. sep 2011

@hajanka a ty su ty si z kade? daj tip 😉
@baskaj poskus pohladat na mimibazare, tam uricte najdes viac tipov a z nich si skombinuj ako ti je jednoduchsie. Ak si neplietla na sade ihlic, tak urcite zacni len na dvoch a potom po case skusis tak, aby si si to zbytocne nekomplikovala a neodradilo ta to 😉

bec
15. sep 2011

Ahojte kocky, chcem Vas poprosit o radu. Mam uhackovane stvorce, ktore chcem zhackovat a vyrobit ponco. Chcela by som ale nejaky jednoduchy a ozdobny sposob na to zosivanie (zhakovanie stvrocov). Na mmb som nic nenasla zatial. Viete mi prosim pomoct?

matja
15. sep 2011

dievčatá, prosím vás, o koľko väčší má byť priemer placky pri bekovke ako pri normálnej čiapočke?

dievcatko84
16. sep 2011

@bec ja som zvykla zhackovavat klasicky s retiazkou,ale osvedcilo sa mi zosivanie normalne tupou ihliou 😉 beries si pekne tak, ze su poukladane vedla sebaa zachytavas len tie posledne akoby vonkajsie casti retiazkovych ociek a tak zosivam a strati sa ten steh 😉 snad som trosku pomohla..

@matja ja robim rovnaky... 😖

bec
16. sep 2011

@dievcatko84 dakujem, ale prave by som chcela aby ten steh bolo vidiet. Raz som nieco podobne nasla na nete a teraz to neviem najst☹

zuzka72
16. sep 2011

Holky mám svou stránku na FB s čepičkami pokud někdo chcete mrknout tak se přidejte http://www.facebook.com/groups/154294677987307/

matja
17. sep 2011

@dievcatko84 - Zuzka, myslela som, že pri bekovke treba väčšiu placku, keď potom ku koncu sa tam uberá...

dievcatko84
17. sep 2011

@matja ja som robila len miske a sebe,ale robila osm rovnako akurat, ze tie posledne riadky som robila ks aby to bolo pevnejsie a tak siltik... ten navod..http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5435 ale ja som neuberala ako ona tam na spodku zhackovava... 😖

xnok
17. sep 2011

Na www.potvor.cz můžete vaše výtvory vystavit a prodat.. hezkých háčkovaných věcí není nikdy dost...🙂

dievcatko84
17. sep 2011

@xnok krasne vecicky 😉 Skoda, ze ide o CZ stranku 😉 Ale kocky z CR urcite zaujmete 😉

wwery
18. sep 2011

@bec Ahoj, já čtverce sháčkovávám podle tohoto návodu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5856

bec
18. sep 2011

@wwery Dakujem, aj ja to takto urobim, plus ak budem mat naladu, tak este kazdy stvorec obhackujem kratkym stlpcekom kontrastnej farby - tou ktorou budem zhackovavat.

iloha
19. sep 2011

@xnok a můžu se zeptat, zda se platí nějaké členství či provize z prodeje? Nikde jsem tam nenašla podmínky prodeje 🙂
Díky za zprávu

berenika39
19. sep 2011

ahoj, poradíte nějaký link, kde bych pro mamču našla nějaké popisy na pletené klučičí čepice? (potřebuji ji zaměstnat🙂. Díky.

baka
20. sep 2011
dievcatko84
20. sep 2011

@baka dakujem aj ja 😉 😉
@iloha super, tuto stranku nepoznam 😉 uz ju mam v zalozkach, ked bude cas musim prestudovat 😉
A tu je kocky moj najnovsi "vyrobok" 😉 chi 😉

iloha
20. sep 2011

@dievcatko84 no ten je úplně, úplně nejhezčí 😉 😀 velikánská gratulace

iloha
20. sep 2011

@dievcatko84 ty jo v lednu, moje Terezka je taky leden, ale až 29. , tak hlavně se šetři 😉

dievcatko84
20. sep 2011

@iloha fakt? Ani som si neuveodmila, ved nedavno mala narodeniny a uz je to tristvrte roka! Ako to leti,ze? 😉 Dakujem 😉 Aj ked to je teraz veeelmi tazke...ved vidis fotky co dorabame okolo domu 😖 a to sme este len v polovici...

iloha
20. sep 2011

@dievcatko84 no jo , letí to hrozně rychle 🙂
tak hlavně opatrně 😉

teri3
20. sep 2011

@dievcatko84 noooo pekná prácička 😀 😀 😀 😉 😎

pata31
20. sep 2011

@dievcatko84 krasny vyrobok 😵 😵 ja som dnes nas vyrobok videla na utz, len som si nedala fotku vytlacit, bo to este len 10tt som a este to neni celkom dokonaly cloviecik 😉 dufam, ze o tri tyzdne sa uz fotecka podari 😉

letuskah
20. sep 2011

caute
aj ked sa to nezda tak zijeme, oslavili sme 4a 1 rocik len najmladsi je na mne permanentne nalepeny, odstavila som ho tak ma teraz psychicky a fyzicky tyra, ani na wc nemozem ist... dufam ze ho to frisko prejde,

babizne vam to ako ubieha, tebe @pata31 gratulka a nech ti to co najprijemnejsie odsypa 😵

mame teraz strasne problemy s netom aj s pc takze somtu pomenej, musim uz pofotit vyrobky, akurat hackujem ciapku najmladsiemu k bundicke a musim aj starsiemu lebo mu usi omrznu ako sa ochladilo. a strikujem mu pulover, s vypletanym vzorom lodka a rybka chybaju uz len rukavy ale uz som prvy rukav parala 3 krat a stvrty raz sa mi to akosi uz nechce strikovat...ale musim mu ho dorobit lebo sa nan tesi...

boli sme vo francuzsku tak som samoska pobehala ganterie aj co to zadovazila ale vlny tam maju drahocizne, klbko v zlavach stoji cez 2 eura a normalne 3,60 a viac takze som sa krotila... ale vyber je super aj latok aj gombikov, snuriek.... juj raz si otvorim galanteriu 😵 😵

nikol.l
21. sep 2011

@baskaj ďakujem...už som šťastná ako blcha sa mi podarilo konečne začať, uvidíme čo z toho vznikne 😀

lucia32
21. sep 2011

Má niekto návod ako uhačkovať tu fajku NIKE ? Alebo aspon ako postupovať, dík...

dievcatko84
21. sep 2011

@pata31 jeeeej!!! GRATULUJEEEM!!! 😉 Tak nech je to hlavne zdravucke a krasne sikovne dietatko!! A tebe nech to Patka ide ako po masle, ale zaroven , aby si mala cas si tehotenstvo aj uzivat a vychutnavat 😉

pata31
21. sep 2011

@dievcatko84 dakujem, aj ja ti prajem to iste 😉 🙂 🙂 a akurat som pred chvilou rozmyslala, ze toto tehu veru nestiham, leitam okolo malej, hackovanie mi ide strasne pomaly, kedze mi byva kus blbo, unavena som, ale fakt hlavne okolo malej v kuse, to nie jak pri Tami, som prisla z prace a lahla si a spala cely vecer... 😝 😉 🙄
@lucia32 skusim ti to vecer napisat, teda ak nezaspim pri uspavani malej 😝

lucia32
21. sep 2011

@pata31 dik----- a pozerám, že tehulka, gratulujem 🙂

teri3
21. sep 2011

@pata31 gratulujem k fazuľke 😎