Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
27. mar 2012

@kibuk aj ja som pocula, ze sa to stale roztahuje, treba nejaku fintu, ako na to...

matja
27. mar 2012

ahojte dievčatá, pred časom som sa tu dočítala, že do čiapočiek vháčkujete priesvitnú pružnú niť, aby sa nerozťahovali. Písali ste o tom viaceré, okrem iného aj @baskaj a @dievcatko84 . Už ju dlhú dobu zháňam a v niektorých galantérkach ani nevedia, o čom hovorím, dokonca mi raz predali nylon ako pružnú niť, lenže to je ako silon, to sa nenaťahuje ani omylom. V jednej galantérke ma chceli presvedčiť, že také niečo neexistuje, že na to slúži klobúková gumka, lenže tá je hrubšia. Teraz ju konečne do jednej galantérky dostali, ale nie som si istá, či je to to, čo ste spomínali vy. Je tam uvedená hrúbka 0,6 mm a nevolá sa to "pružná niť" ale ináč, zabudla som ako... Môžete mi prípadne niektorá odfotiť, ako to vyzerá? Alebo aspoň opísať...

Pripájam moje uháčkované kúsky. Šatočky by sa zišlo obháčkovať oblúčikmi, lenže mi už nevyšiel nazvyš ani kúsok priadze. A tá čiapka je presne ten vzor, čo robí @pata31, dúfam, že sa nehnevá, že som okopírovala jej čiapočku, týmto jej ďakujem 🙂 Páčila sa mi a hodí sa farebne k synovej jarnej bundičke. Je to moja prvá bekovka a tretia čiapočka vôbec...

lucim
27. mar 2012

aaahojte sikulky, vy ste toho tolko porobili, clovek sem par dni nenakukne a nestiha zasnut, krasne vecicky. 🙂 🙂 🙂
@matja krasne vecicky, take ciapky robievam aj ja, aj vcera som jednu podobnu dokoncila. a ta pruzna nit,. skus sa spytat @lucia32, ci nema. 🙂

lucim
27. mar 2012

@adrika79 fiiiha, aky vyhrajkany motyl 🙂 a ten lolipop svetrik, parada, aj so slimacikom, pekne to pomelyrovalo. 🙂
@iloha no ty frciiis, devcico, paradne kusky, a kolko vela. 😵
@julianka777 krasa 🙂

lucim
27. mar 2012

@julianka777 aj pelerinku si pisem ako super inspiraciu do buducna 🙂 🙂 🙂
@idris modelke bolerko uzasne pristane 😉
@kibuk pekne bekulky 🙂
@letuskah svetrik vymakany a tucniacik rozkosny. 🙂

aj ja by som mala nieco pofotit ...

pata31
27. mar 2012

@matja pekna, sa ti podarila a sa nehnevam, ved teraz kazdy kopiruje od kazdeho, mne to nevadi, lebo ked aj mne sa nieco paci, tiez to spravim 😉

lucim
27. mar 2012

@rene82 dufam, ze so zdravickom si uz na tom lepsie a nadherna krajkova bekovecka 🙂
@tretulka sikulkaaaa 🙂
@pooi tak to je vykon, tolko krasnych ciapociek 🙂
@janemari si sa krasne rozbehla, malinka je uzasna 🙂 🙂

lucim
27. mar 2012

tak 2 dokoncene, 3 este v procese
matkovi vesticka lolipop, ale este ju ani na sebe nemal, nejak sa oteplilo... 🙂 a jedno fialovo margaretkove zelanicko.

letuskah
27. mar 2012

@lucim pekne, taku vesticku som mala povodne v plane ale strikovanu, len ma mama zahatala ze naco kapucnu ked to nenosi, co je v podstate pravda, len sa mi nepodarila ako som chcela,
tu je, je to lada luxus taka nieco medzi fialovou a dzinsovou, pekna farba inak a kusok bledo tyrkysovej

bv_alexandra
27. mar 2012

@lucim tá je krásna ja si prosím návod 😝 🙂

janemari
27. mar 2012

@lucim ďakujem ,dnes som bola na nákup v galanterke a nakupila som material,lebo kamoška chce čiapočky pre synov a idem robiť aj pre krsňa 🙂

lucim
27. mar 2012

@bv_alexandra diiiky ....jejda, navod na co by si chcela? 😉
@janemari len makaj moja, no co uz, ked si taka sikovna, budes mat vela prace 😀
@letuskah peknucka vesticka a farba je super 🙂 a dakujem ... kapucka je fakt na ozdobu, psssst, vysla mi plytkejsia ako som chcela, ale to neva, to je len pre efekt, ked som mala vestu dokoncenu, tak som rozmyslala, ci dam, nedam, ale rucicky hned skusali a dohackovali ju. 🙂

kibuk
27. mar 2012

tak a ciapka vo finalnej podobe 🙂

lucia32
27. mar 2012

@matja ahoj, pružna niť je momentalne nedostupna, mala som objednanu, nedošla, je to niečo taketo

lucia32
27. mar 2012

Volá sa to aj pripletacia gumička....

lucia32
27. mar 2012

A toto je originál pružná niť, je to elastická nitka, sú aj farebné

lucim
27. mar 2012

@lucia32 jeeejda Lu, toto som chcela este k objednavke, hlava derava, nabuduce 😉

adrika79
27. mar 2012

@lucim vdaka , zadnu diel mi vychadzali pruzky tmavoruzove, predne diely dom musela prisposobit, aby to ladilo...

lucim
27. mar 2012

@adrika79 noooo, ja som parala vesticku, chcela som v kuse robit dokolecka, ale tie farbicky sa skaredo ukladali ... tak som prerobila kazdy diel zvlast. 😉

zuzkazv
27. mar 2012

ahojte baby, podaril sa mi krásny klobúčik pre moju malú, použila som priadzu NELA a je uplne super, strašne dobre sa mi z nej háčkovalo, používate ju niektorá? že či náhodou nemáte nejaký overený obchodík kde ju majú za dobrú cenu 😉

miracle
27. mar 2012

@zuzkazv
ja som ju objednala z galanterky v gemerskej polome

bv_alexandra
27. mar 2012

@lucim na tu vestičku 🙂

lemge
27. mar 2012

@lucia32 ahoj,ja som si objednala tuto pripletaciu gumicku,ale som amater,dokoncujem svoju prvu ciapocku 🙂 je z akrylovej vlny...ako sa prosim ta ta gumka pouziva.treba ju hackovat spolu s vlnou(spojit)? 😕 alebo ako ju tam pripletiem? pripadne ak je k dispozicii nejaky videonavod,potesim sa 😀
dakujem...

lemge
27. mar 2012

pripadne,baby poradte aj vy..,diki 😉

adrika79
27. mar 2012

@lucim Ale inak je to velmi pekna ta lolipop vlna - taka svieza, ze? len ja mam rada pravidelnost, tak mi to niekedy nevychadza... este mam 2 klbka v zalohe na zimnu ciapku a sal...

letuskah
27. mar 2012

@lucia32
@matja jej taketo gumicky mam, mi nechala mama aj s mega zasobou gombikov a niti a aspon teda viem naco sa daju pouzit 😀

letuskah
27. mar 2012

@adrika79 no mne tiez toto vadi na tym farebnych vlnach ze je to take ako pride ale tie farby su krasne

lucim
27. mar 2012

@bv_alexandra neviem, ci ti pomoze toto: zoberiem tricko vhodnej velkosti, uhackujem patent z relief. stlpikov, potom ostatne z obycajnych DS. a tam, kde su vyrezy na ruky (obcas prikladam pre porovnanie k tricku) , tak ocka zhackujem, alebo vynecham, ako sa javi. olemovane tiez reliefmi.
proste navod nie je, robim intuitivne 🙂

bv_alexandra
27. mar 2012

@lucim aj ja by som sa chcela dopracovat do stavu že budem hačkovat intuitivne. 😝

adrika79
27. mar 2012

@lucim Napodobne, lebo kazda vlna vychadza inac, vacsinou je najlepsi navod pokus - omyl - prisposob si :D
neznasam, ked sa ako trulifuk drzim navodu z netu a potom zistim, ze je tam chyba,a lebo z tej priadze to tak nevychadza alebo neviem co...
chystam sa na navod na vejarikovu ciapku, tak som zvedava, aky je toto navod... http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948
uz to tu bolo, tak budem hladat naspat vase komenty, ked mi to nebude vychadzat, aby som neparala 1000x,a le len 100x 😎