Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

venita
12. mar 2013

ahojte. tak akoze klobuk dole pred vasimi dielami 🙂. naozaj krasne veci tu robite. ja som v tomto len zaciatocnik, nejake tie diela uz mam za sebou, ale zdaleka nie su take krasne ako tie vase 🙂.
Mozem otazku? na ten znak Adidas.... ako to robite pri hackovani. viem ako sa meni farba priadze pri jednotlivych riadkoch, ale nie v ramci riadku. to tam stale priviazete na zaciatku znaku? alebo to nechavate pri tych pruzkoch a potom to vo vnutri len tak menite? nenatahuje sa to potom?

kotito
12. mar 2013

@tomaskovamaminka nádhera! Můžu poprosit o návod na čepičky ? 🙂

tomaskovamaminka
12. mar 2013

@kotito Asi sklamem :( zaklad som robila podla znameho navodu na http://www.mimibazar.cz/navody.php?strana=1&id=... a to vsetko ostatne som len tak ako mi to pasovalo:( Tam som odkukala oko, tam ucho :D A nejako vznikla ciapka. Aj teraz prisposobujem, lebo potrebujem inu velkost, nenam tu istu priadzu a potom to tak vyzera:( Natrapim sa a naparam:(

nerreidda
12. mar 2013

Dneska jsem neodolala....máte s ní zkušenosti?? 🙂

vera_vila
12. mar 2013

@nerreidda zkušenost nemám, ale vypadá úžasně...

nerreidda
12. mar 2013

@vera_vila jj,je nádherná 🙂 tak uvidíme co z toho vznikne 🙂

fatima30
12. mar 2013

kočky ja mam utlm mne sa tak nechce ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nivejka
12. mar 2013

@cabby88 tie.kvetinky v kochliku su uzasne a zrovna take nieco hladam...len nikde ich neviem najst na nete ☹ ...foto mas s ktorej stranky?....bola by som stastna,keby som to dokazala vyrobit

miriamka
12. mar 2013

@tomaskovamaminka Krasne ciapky, toho macika si improvizovala ci podla navodu?

tomaskovamaminka
12. mar 2013

@miriamka Dakujem zakladnu ciapku podla navodu, viac-menej a ostatne len tak uz som pisala vyssie, tam odkukala oko tam ucho:D Ako sa mi to pacilo🙂

pitruskaskarolinkou
12. mar 2013

@blanocka čepička je háčkovaná klasika z Camilly a je to uplně obyčejně - dlouhé sloupky a končí se střídáním předního reliéfního sloupku s dlouhým sl. 🙂 Návod tedy nemám...

blka
12. mar 2013

@nerreidda Zkušenost nemám, ale už jsem se na ni několikrát dívala. Pak ukaž hotové dílo, ať vidím, jaký dělá melír 🙂
@fatima30 Já mám útlum vždycky, když něco dokončím 😉

pitruskaskarolinkou
12. mar 2013
matja
12. mar 2013

ahojte, prikladam aj ja moj posledny vytvor - klobucik s lienkou pre dcerku.

Zaroven vas prosim o radu, dcerka ma takuto bundicku, chcela by som jej k tomu uhackovat ciapocku, aku sovicku (ale nie ako usianku) by ste mi odporucali? Mate nejaky navod? Bola by som vam vdacna.

matja
12. mar 2013

a tu su fotky 🙂

letuskah
12. mar 2013

@nerreidda vyzera makkucko, ale nepoznam

letuskah
12. mar 2013

@matja a keby si spravila taku pasikavu ako su farby v kapucni a na to aplikaciu tej sovicky?

adrika79
12. mar 2013

@nerreidda Ma dobry navin, je makkucka,dobre s nou robi,a le tiez som ju mala prvykrat, neviem, ako sa sprava nosenim... :D

kadri
12. mar 2013

@matja robila som uplne jednoduchu strikovanu - obdlznik s patentom naspodu, zosit vzadu a hore, do rohov dat strapce a aplikacia sovicky je tu

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10261

tomaskovamaminka
12. mar 2013

@matja Jej aj my mame taku bundicku, ale tmavomodru a s oslikmi🙂 Asi na tvojom mieste by som urobila uplne jednoduchu a aplikaciu tej sovicky🙂 http://www.mimibazar.cz/navody.php?strana=1&id=...

diabliq6666
12. mar 2013

@tretulka ahojky...nemozes mi dat navod na tu bekovku?jeden mam,ale nejak nesedi popis s popisom na fotkach...vdaka

tretulka
12. mar 2013

@diabliq6666 ahoj, neviem ktoru bekovku si mala na mysli, v albume mam dve - zelenu som robila podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3775 a sivu podla tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 🙂

kotito
12. mar 2013

NEVÍTE KDE NA NĚ NAJDU NÁVOD?

diabliq6666
12. mar 2013

@tretulka ahojky...presne tu prvu...a presne podla toho navodu sa ju pokusam urobit,ale nejak mi to cele nesedi...pisany navod a popisom na fotkach🙂

madlenka29
12. mar 2013

@nerreidda dělá se s ní moc pěkně 🙂, koukni na stránku 515 a pak na stránku 490 tam jsou čepky co jsem z tý vlny dělala

broucek2
13. mar 2013

@nerreidda máme z ní svetr a čepici a ani po půl roce nošení není zežmolkovaná. Navíc je malá spotřeba

fatima30
13. mar 2013

kočky ktora z vas to robila tu vlnovku ciapku s psikom mam uz zakladnu placku aj navod ale neviem ako striedat farby ci 2 riadky modrou,potom zelenou abysa mi spravne robili vlnovky dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

fatima30
13. mar 2013

@avanka
uz som ta nasla 🙂 urobila som si tu zakladnu placku a neviem ako striedat farby poradis?jedna sa o tu vlnovkovu ciapku so psikom.ci zacinas dva riadkami alebo jednou
placku mam tyrkysovu a chcem pouzit tmavomodru a potom zltu(miesto bielej)dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem