Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matulka761
11. feb 2013

@adrika79 vďaka skúsim podľa toho. 🙂

fatima30
11. feb 2013

kočky poradte mi nepoznam tieto vlny dora,nela aky to jematerial a na co je to vhodne?a tango?c hcem si urobit objednávku.a catania je nieco podobne ako camilla?ktora z nich kuse?

chanella
11. feb 2013

Dievcata, prosim vas, robili ste už niektora tuto ciapocku? Mne sa to neneormlane vlni a potom už vobec neveim ako mam pridavat/pokracovat kde ukoncim ten posledný riadok v navode :( dakujem 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=3&id=1...

janula2011
11. feb 2013

..moje dielko...

janula2011
11. feb 2013

...moje dielko 🙂

sjuz
11. feb 2013

@chanella ja som ju robila, ale mne sa to nevlnilo, ona dlho vyzera ze sa netvaruje ako capica, ten vrch je taky volnejsi, ale potom tym lemom sa to stiahne. Pridam fotku. Inak ja som si aj velkost prisposobila. pridavas tak, ze ciel je mat nakoniec vzdy na striedacku dlhy a predny reliefny, no a to jej medzi pridavanie je vlasne ze aj do ocka za stlpikom (do ktoreho by si normalne nepichala...), tiez mi trvalo na to prist :( ak sa ti to naozaj vela vlmi pridavaj menej, ja som dokonca tusim 1 riadok nepridavala a potom zasa...

cicimon
11. feb 2013

@janula2011 aka je to vlna?

sjuz
11. feb 2013
jana
11. feb 2013

ahojte, chcela by som poprosit ak viete, ze kde by som nasla postup na pletenu kapucnu v celku, teda ak sa to da. Moja mama pletie nasmu malemu svetrik a je taky farebny a chce ustrikovat kapucnu v celku, pretoze ak by to dala na 2 diely tak by jej vzor nesedel. velmi pekne dakujem.

poisonblu
12. feb 2013

@sjuz nadherna capica..aky je to vzor, prosim?

jana
12. feb 2013

@poisonblu dakujem, nechapem ako som hladala .. na ceskom mmb som bola a nic som nenasla. Dakujem este raz.

luckybara
12. feb 2013

@avanka návod na žirafu je v albu příště si uháčkujeme 🙂

kittynnkaa
12. feb 2013

ahojte baby nemate niekto navod na hač.motýľa? by som chcela na čiapku ale nic pekne som nenasla ☹

luckybara
12. feb 2013

@kittynnkaa ahoj já miluji tohodle

janula2011
12. feb 2013

@cicimon ..vlna sa vola Bravo Baby..ak by si chcela tak mam este jedno klbo naviac 🙂

vera_vila
12. feb 2013

@chanella Mě se také vlnila... Přidávala jsem, dokud jsem neměla potřebnou velikost placky (obvod hlavičky děleno 3,14 = průměr placky, do kterého se přidává), pak už se nepřidává vůbec a háčkuje se jen rovně do potřebné "hloubky" čepičky... Tenhle kulíšek je podobný - místo zadních reliéfních sloupků se dá použít jen dlouhý sloupek, který je v té čepičce http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10863

zuzu611
12. feb 2013

nasla by sa tu nejaka babenka co by mi nieco pre deti uhackovala ked jej dam vlnu a zaplatim za robotku

zuzu611
12. feb 2013

ak by niektora tak mi prezvonte ja zavolam 0917327652

matusssa
12. feb 2013

ahojte zienky 🙂 prosim vas, neviete mi poradit ako pripevnit brmbolec do zapletaneho vrkocu? myslim na koniec 🙂 nvm ako ho tam schovat, aby mi to drzalo :( dakuje krasne

vixenn
12. feb 2013

Ahoj holky, pěkně prosím, jakou přízi používáte na jarní čepičky? A kde objednáváte přes net? U nás ve švadlence není moc velký výběr a hlavně to mají dost drahé. Děkuji. 😉

matusssa
12. feb 2013

@vixenn ahoj, ja som teraz kupila na jarne a letne cepicky cataniu a je vazne super, aj barvy ma krasne 🙂 super vyber maju na ganella.cz, pani je moc mila a aj ti poradi 🙂

dijuri
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janabanc
12. feb 2013
vera_vila
12. feb 2013

@matusssa já bych nechala delší tu nit, kterou tu bambuli svazuji a za tu bych to potom přivázala ke konci toho copánku a pořádně zauzlovala, případně ještě "zapletla" konce do toho copánku

matusssa
12. feb 2013

@vera_vila dekuji moc 🙂 taky jsem tak premyslela, ale nevim co pak s tym koncem u copanku, co jsou ty nitky...bojim se, ze kdyz ditko zatahne za bambuli, ze mu zustane v ruce :D

vera_vila
12. feb 2013

@matusssa Já myslím, že když to hodně dobře zauzluješ, tak to nemůže utrhnout... A klidně bych i ty konce těch copánků zase naopak přivázala k té bambuli 🙂

vixenn
12. feb 2013

@matusssa Děkuji. 🙂

tretulka
12. feb 2013

baby, aku vlnu by ste mi odporucili na ponco? mate niektora skusenost so Sweet baby? http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/e...

vera_vila
12. feb 2013

@tretulka osobní zkušenost nemám, ale slyšela jsem na ni samou chválu... Je akorát trochu tenčí, každopádně se s ní prý moc dobře pracuje a úplet vypadá úchvatně, už si na ni taky brousím zuby...