Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mirabel89
3. apr 2013

@matusssa
@vera_vila
ďakujem pekne 🙂 🙂 tak už som sa dozvedela, že 100% vlna vždy kuše...aj keď tá merino je jemnejšia...ale neodvážim sa ju skúsiť 🙂 chcela som niečo hrubé, tak na 8 háčik, aby som nemusela dvojito...ale asi sa tomu nevyhnem a vsadím na 100% akryl 😝

vera_vila
3. apr 2013

@mirabel89 Merino si myslím, že kouše daleko míň... Nebo pak merino+akryl... No, čistým akrylem rozhodně nic nezkazíš...

kaara1980
3. apr 2013

ahojte,nemáte niektorá prosím vás zrozumiteľnejší (viditeľnejší)návod na niečo takéto?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4548
Ďakujem 😉

zitaje
3. apr 2013

@mirabel89 kvalitne merino nekuse vobec 😉 a je ovela prijemnejsie ako akryl, dycha to, a aj ked strikujes / hackujes, nevrzga tak ako umeliny.

zitaje
3. apr 2013

@mirabel89 docitavam dozadu, zrovna eskimo trosilinku skriabe, navyse je to velmi hruba priadza. ALe napr. z dropsu baby merino, alebo big merino nekuse vobec, mam ich doma vsetky tri druhy 🙂

tiffanka
3. apr 2013

@skoricaxx nie..klasika z PDS

mirabel89
3. apr 2013

@vera_vila ...tak už som si objednala akrylovú...aj som dosť ušetrila 😀 ale určite vyskúšam čisté merino, som naň zvedavá

mirabel89
3. apr 2013

@zitaje škoda, už som objednala akrylovú, som sa bála 100% merina...ale nabudúce určite skúsim 🙂 ďakujem

vera_vila
3. apr 2013

@kaara1980 něco podobného lépe čitelného jsem viděla, ale bohužel jsem si to neuložila... Zkusím pohledat... Ale nevím, jestli najdu ☹

ninusiak86
3. apr 2013

@nerreidda suhlasím, ja som ju ani nedokončila 🙂

tiffanka
4. apr 2013

Ahojte žienky. Poradili by ste mi, prosím, ako na ten jazyk? Chodidlo aj ten bok podrážky by som zmákla, ale ako s tou bielou časťou na jazyku? Lebo čo som skúšala podľa jedného návodu, tak tam sa na jazyk naberie 8 očiek a pokračuje sa rovno. Ale neukáže to pekne. Dík pekne.
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/1...

mayocka
4. apr 2013

Baby univerzalne a šikovné čo aj pečiete,neviete či môžem dať marcipán na tortu z piškót a kyslej smotany? Kdesi som čítala že ju marcipán roztopí,ale veď prečo by mal veď marcipán keď vyvaľkám tak nie je teplý...

lucula73
4. apr 2013

@mayocka ahoj,náhodou som videla otázku....určite nie,lebo sa ti pustí ten marcipán...pod poťah si vymiešaj maslo s cukrom,prípadne trošku korpusu ak máš pomrviť a tým poriadne obtri tortu,hlavne boky,a potom možeš potiahnuť 😉
Poťahovka je prevažne cukor a šľahačkové,tvarohové,pudingové plnky majú veľa vody,tak ti to zvnútra začne topiť a také slizovaté to bude.a to neni dobré 😝

lucula73
4. apr 2013

@mayocka fú.teraz čítam,že len z piškot a smotany........tak to by som asi vobec nedávala marcipán.lebo pretrieť maslom tú smotanu,prípadne piškoty.no neviem........ 😕 😕

natalitimk
4. apr 2013

@skoricaxx ktoru mysliš?

vera_vila
4. apr 2013

@mayocka rozhodně ne přímo... Pod marcipán nesmí přímo smetana, protože ten tuk reaguje s tím marcipánem a rozpouští ho... Takže pokud potáhnout, tak rozhodně udělat mantinely z máslového krému (stačí máslo vyšlehat s cukrem), co těch mantinelů pak ten krém ze zakysanky a celé okolo potřít zase máslákem, nebo třeba nutelou...

vera_vila
4. apr 2013
letuskah
4. apr 2013

@tiffanka ked sa tak na to divam svojim mega odbornym okom-dvojitym, tak by som povedala ze tie boky cierne su priamotahane z podrazky a toto biele je tiez akurat tam musis dat zadny reliefny stlpik.
zacala by som v prostridku 2 zadnymi, v dalsom riadku by som pribrala z jedneho boku 1 zadny, 2 normalne a 1 zadny na dalsom boku, a podobne dalej kym sa dostanes na riadny pocet ociek a celu sirku jazyka

malynamornik
4. apr 2013

dobry den prosim vas nema niekto z vas navod na hackovane capacky cizmy a baleriny pre male novorodeniatko? mam bavlnu camily ale nejako mi to nejde ... dakujem 😨

skoricaxx
4. apr 2013

@samada
ahoj nemáš náhodou návod na túto tvoju čiapku pre chlapca
http://static1.asmira.com/photo/55/506155/forum...

ludik3
4. apr 2013

ahojte,
pridávam svoj posledný výtvor, pletený 😉

ankan
4. apr 2013

Poraďte mi prosím. Som v koncoch a pritom to vyzerá strašne jednoducho. Ak viete nakresliť návod,a lebo fotopostup veľmi mi pomôžete. Ďakujem

tiffanka
4. apr 2013

@vera_vila díky, sú perfiš! 😉 Keď príde na lámanie chleba, teda keď sa do nich pustím...skúsim aj týmto spôsobom

@letuskah ...že dvojitým 😀 😀 ...máš škuľky na háčkovanie? Ja som zase opačný prípad - 32rokov nosím na krátkozrakosť a zo dva roky dozadu, si ich musím skladať pri ručných alebo nejakých detailnejších prácach /zdobenie medovníkov/... asi starnem 😀 😀 😀 .
Díčky mooc za snahu vysvetliť mi to. Snáď to budem vedieť presadiť do praxe, keď bude treba! 😝 🙂 Pá

ankan
4. apr 2013

Som ja ale... Stačilo pozornejšie čítať a hlavne otočiť prácu a mám to... 😀 😀 😀

miruska76
4. apr 2013

na želanie ...

haniar
4. apr 2013

@miruska76 to je naaaadherne. je to tazke?

miruska76
4. apr 2013

@haniar ďakujem, no myslím, že na prvý raz sa to možno zdá trošku zložité, ale keď sa do toho už človek dostane, tak to už ide ...

haniar
4. apr 2013

@miruska76 a z coho je to robene?

vera_vila
4. apr 2013

@malynamornik Najdi si na MMB.cz, návodů je tam spoustu - zadej si do vyhledávání např. botičky, capáčky, papučky - a nejdeš spoustu návodů...