Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

meggi0201
24. sep 2012

@evicka1 jeeeeeeeeeeeeeeeej baretka je božská, aj tá farebná kombinácia, geniálna! 🙂

ivana.natasha
24. sep 2012

@adrika79 ja to mám čím obháčkovať, na to mám maslovú priadzu ale chýbajú mi tie dva riadky, kedže je tam aj vzorka, tak to nemôžem len tak vynechať...

adrika79
24. sep 2012

@ivana.natasha ak su to len dva riadky, skus dat na to inu vzorku inou farbou - napr tu klasicku vejarik ci co to je - 3 DS, 3RO, 3DS a tak dokola... ale mas pravdu, ak sa ti to tak nepaci, tak len cakat na vlnu,c i niekto ma... 😉

adrika79
24. sep 2012

@ivana.natasha Moja deka zo zvyskov...tiez som menila vzorku na tej ruzovej...

zfidorka
25. sep 2012
deniskateniska
25. sep 2012

@perlaoceanu ja som robila ten co ti dala link zfidorka... a vynosili sme a este aj dlho nosit budeme 😀 bo som urobila vacsi .. a teraz robim malemu tak dufam ze sa mi podari

cajova_lienka
25. sep 2012

Ahojte zienky - nemate niektora prosim nejaky zaujmavy nadychany vzor na pletenie - vhodny na nakrcnik z stedne hrubej vlny pre malinke mimco? upietla som malej kamasky , rozmyslam nad svetriko - tunikou ( a ak zvysi tak sa chystam este na ciapocku a nakrcnik) Kamasky su klasika hladko obratko aby boli dostatocne pruzne, kedze mam melirovanu vlnu tak aj tunika bude skor nejaky jednoduchy hladky vzor alebo minimum strukturalnych odlisnosti. Ciapocku chcem na sposob baretky. len s nakrcnikom si neviem rady aby bol nadychany, pekne stal, makucky a pohodlnny pre malinku. Vopred dik 😀

tretulka
25. sep 2012

@evicka1 nadherna baretka, aky je to vzor, nie som taka macherka, ze z obrazku vycitam ako sa robi 🙂

tretulka
25. sep 2012

babulky, neviete nahodou ako by som spravila takuto sovicku - aplikaciu? http://www.sashe.sk/VendulkaM/detail/sovicku-na...

janefonda
25. sep 2012

caute, trosku som zasa pohackovala a teraz sa chystam na svetrik a nakrcnik, tak som zvedava ci to zvladnem.

bambola
25. sep 2012

@janefonda trosku hovoris, hej? 😀
krasne vecicky 😵 aka je to prosim ta, ta chlpata priadza na modrej a ruzovej ciapocke s uskami?

janefonda
25. sep 2012

@bambola a tak no po veceroch sa da pracovat, len sa neviem odhodlat na väcsie diela ako svetrik a tak, ale som si povedala, ze ak vsetko podokoncujem musim zacat svetrik konecne .
http://www.ganella.cz/prize-baby-dream/665-priz... toto je ono, je strasne jemnucka , uplne super pre deticky.

blka
25. sep 2012

@janefonda Tý jo, krásné, šikulka. Já jsem včera začala háčkovat z chlupaté vlny a teda, hned jsem párala. Nevím, jak tohle dokončím, protože s tím se sakra špatně pracuje 😅

janefonda
25. sep 2012

@blka ja hovorim, ze sa s tou vlnou pracuje po pamäti. Ale da sa to v pohode a islo to dobre rychlo.
Raz som kupila ovela chlpatejsiu vlnu, babka mi z nej strikovala pre dcerku svetrik, ciapku a sal a teda povedala ze nikdy viac 😀 😅 hlavne ze ked to zosivala dohromady to bola katastrofa.
Ale s touto to islo dobre naozaj.
A dakujem. 😉 snazim sa, hackujem neceleho pol roka, takze vela toho este neviem, ale naucim sa 😉

blka
25. sep 2012

@janefonda Jenom půl roku? Tak to jsi moc šikovná. Já už tak rok a půl, ale mám na kontě zatím jen pár čepiček.

svetlankat
25. sep 2012

@janefonda po tom co si tu dala fotky zvladnes urcite, ja mam prvy svetrik za sebou a nebola to taka hroza, uvidis ani sa nenazdas a uz ho budete nosit, ja hackujem od marca aprila tohoto roku.

lussy23
25. sep 2012

@perlaoceanu ja som ju ešte nerobila, mám len postup

lussy23
25. sep 2012

@janefonda nádherné dielka.. .
@adrika79 krásna

lussy23
25. sep 2012

@evicka1 krásna baRETKA
@lalipop NáDHERNé
@foryou25 WAW KRáSNE @mirenkam KRáSNE

blka
25. sep 2012

@janefonda A jak píše svetlankat. Svetr jsem loni pletla a není to taková hrůza. Jen se plete pořád rovně a pak se ujímá, akorát to trvá dlouhooooooooooo 😝

janefonda
25. sep 2012

@svetlankat tiez tak od aprila hackujem, ale velmi ma to chytilo. 😅
@blka vrhnem sa teda na ten svetrik, ked bude cas...

lenica81
25. sep 2012

@janefonda @blka ja mam nieco podobne Phildar cocoon, ale fakt sa s tym zle robi, ale ja pletiem, no ale na zaciatku uz mi uslo ocko a prd sa to neda ani chytit v tej zaplave chumacikov... 🙄 😅 tak param...

17anit07
25. sep 2012

@17anit07 ano🙂

meggi0201
25. sep 2012

Tak už je hotová aj druhá cica pre moje 4 mesačné krsniatko, ale keď tak na ňu kukám, dúfam, že nebude veľká. Baby a prečo ja ju mám takú plochu, alebo ako to napísať a niektoré čiapočky sú viac také do špice hore? Ináč tá veľká je prvotina, je tam ten zadný šev, keď som nepočítala stĺpiky, je tam vidno diery 😖 a tá menšia je druhotina, to som robila, ako mi radila
@letuskah , že som rátala a rátala a už je to lepšie🙂 Ináč, čo sú také divné tvary, to sú misky pod tým také divoko tvarované 😀 😀 😀

a ešte mi to omrknite nemám tú menšiu dáko moc širokú na tú výšku? podľa tabuliek som na 4-5 mes. mimi dala obvod 42cm, čiže placka cca 13,4cm a výšku som dala 14,5 cm. Zdá sa mi to akési divné.

letuskah
25. sep 2012

@meggi0201 mne sa tiez niektore zdaju divne siroke alebo vysoke a nakoniec su dobre, aj tuto co som parala sa mi videla moc vysoka a nakoniec je dobra... a pekne sa ti vydarili 😉

meggi0201
25. sep 2012

@letuskah tak to som rada, že je to ok, bála som sa, že je to zas zle 😀 už aby len aby som sa trafila do tých rozmerov, švagriná býva 200 km od nás, takže sa vidíme raz za uhorský rok, tak vôbec neviem, aké je krsniatko už veľké🙂 no tipos bingo

magali
25. sep 2012

dievcata poradte navod na deku.. svagrina caka babo, zatial neviem co to bude, este je len v tretom mesiaci, farbu by som dala nejaku neutralnu, termin ma v aprili, takze aby bola troska aj tepla, urcite by som vedela uhackovat jednoduchu z dlhych stlpikov ale chcela by som nieco krajsie ale nie moc zlozite, aby to rychlo pribudalo, hlavne ziadne stvorceky zosivane, nato nemam nervy, pacia sa mi take nadychane deky.. viem ze treba nato viac nitiek naraz a moc neutahovat

segricka
25. sep 2012

poradíte mi niekto návod na háčkovaný kvietok so 4 lupienkami? ďakujem.

simisi
25. sep 2012

este tepla 😉

meggi0201
25. sep 2012

@simisi krásna čiapočka, ja sa tiež chystám zimnú krpcovi spraviť v takomto tvare ale modrú s autíčkom 😀 je to ťažké? zatiaľ som uháčkovala 2 čiapky....