Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
5. okt 2012

@meggi0201 Dlouhé sloupky? Uděláš první jen do půlky (nebudeš protahovat dvouma očkama do konce) a nabereš na nový dlouhý sloupek. Pak protáhneš očkama tak, aby ti tam zůstaly 2 a pak nahodíš a protáhneš zbytkem. Doufám, že je to srozumitelné a že se to takhle dělá správně.

meggi0201
5. okt 2012

@blka práveže krátke, chcem spraviť toto autíčko http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6682

blka
5. okt 2012

@meggi0201 Tak to píchneš do očka, jako když chceš dělat kr. sloupek, ale nebudeš provlíkat do konce. Jak to budeš mít vše na háčku, tak píchneš do dalšího zase jako klasicky na krátký sloupek a pak to protáhneš všema očkama. Je to srozumitelné?

meggi0201
5. okt 2012

@blka ďakujem, skúsim, uvidím, čo to dá 🙂

pifina
5. okt 2012

@meggi0201 pichnes do kazdeho a ocka prevlecies naraz 😅

pifina
5. okt 2012

aha, dalsia stranka 😀 nevadi 😀

lenkaaninka
5. okt 2012

Ahojte žienky chcem Vás požiadať či mi nemôžete dať link na nejaku stranku kde je vysvetlené štrikovanie na okrúhlych ihliciach nakolko nemám čas to tu hladať. Háčkovala som čiapky a štrikovať na normálnych viem síce som dlhoooo neštrikovala ale chcem čiapky aj na ihliciach skúsiť. Moooooc Vám dakujem vopred . 😉

meggi0201
5. okt 2012

ešte mi nie je celkom jasné, keď si spravím 28 RO potom prvý rad len KS, tak to hneď pichnúť do toho 28 RO, či urobiť ešte jedno RO ako náhrada prvného KS?
@pifina
@blka

blka
5. okt 2012

@meggi0201 Ne, myslím, že teď ne, v té první řadě se s tím RO počítá jako náhrada za 1. KS.

letuskah
5. okt 2012

@meggi0201 1RO mas ako nahradu KS a pichas do druheho od hacika na dalsie KS

letuskah
5. okt 2012

@meggi0201 ako pise
@blka dalsie RO navyse nerob

meggi0201
5. okt 2012

@letuskah
@blka ste poklady veľkééééééééééééééééééé díííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííky 😀 😵 😵 😵 😵

meggi0201
5. okt 2012

@blka
@letuskah tak to zháčkovanie 2 KS som pochopila takto: pichnem do očka, pretiahnem nitku, pichnem do očka, pretiahnem nitku, dám nitku aj z psta pa pretiahnem naraz všetkými 3 očkami na háčiku, správne? či?

blka
5. okt 2012

@meggi0201 Není zač 😉

blka
5. okt 2012

@meggi0201 Ano, pochopila jsi to správně 🙂

meggi0201
5. okt 2012

@blka jupííííííí juchachá júcha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrika79
5. okt 2012

baby, ja len pripominam, ze iba do konca oktobra je charitativna zbierka hackovanych a strikovanych ponoziek, ciapociek, papuciek pre babatka do nemocnic ale aj hackovanych stvorcov 15 x 15 cm, ktore sa napokon zhackuju na maxideku do drazby pre deti v nemocniciach - pod zastitou OZ malicek - viac info na FB Veronika Vricanova a Monika Iginka Martincova, tu na MK https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bv_alexandra... - pytajte sa alexandra_ bv , keby nieco.... 😉

adrika79
5. okt 2012

Pre zmenu pletenie :D a jedna hackovana bambulka...

leanax
6. okt 2012

@majkak99 celá čiapka ked som ju už dokončovala bola veľká, to bolo skôr na moju hlavu 😠 😠 😠 a neviem kdes som urobila chybu... ked pozerám fotky tak placky by mali byť rovné ako obrúsok, mne sa zvykne placka trošku akoby vlniť a to ani nepriťahujem silno...

zfidorka
6. okt 2012

@leanax ked sa ti vlni placka, tak pridavaj menej...

ssiska
6. okt 2012

ahojte zienky, viete poradit navod na hackovane rukavicky, nie pletene, nerada pletiem do kruhu 😀

nella0305
6. okt 2012

Chystáme další balík přízí na Slovensko , posílat budeme už v pondělí, rádi bychom vše uzavřeli do nedělního večera. Vybírat a objednávat můžete zde: http://www.ganella.cz/pletaci-hackovaci-prize/ , platí se pouze slovenské poštovné. Více o posílání na Slovensko najdete zde: http://nahaciku.blogspot.cz/
Momentálně jsou v akci všechny příze Merino od Drops. 🙂

lussy23
6. okt 2012

@adrika79 krásne

lussy23
6. okt 2012

baby aká veľkámá byť trpasličia čiapka pre predčasne narodené bábo?

lussy23
6. okt 2012

@mirenkam krásnučká

lalipop
6. okt 2012

čiapočka pre neterku natálku k meninám

katussamus
6. okt 2012

ahojte učím sa háčkovať 😅 a mala by som na vás dve otázky 🙂
Poraďte mi kde by som našla návod na uhačkovanie opičky? 🙂
A ak by ste mi mohli poradiť aké značky priadzí používate s ktorými ste spokojné?
Ja som si na učenie kúpila camillu /poradili mi v obchode/ ale až potom som si prečítala, že nie je až taká dobrá, tak by som vás poprosila keby ste mi napísali niečo dobré?
Ďakujem 🙂

blka
7. okt 2012

@katussamus Já jsem s camillou hodně spokojená, ale je na čepiče od jara do podzimu. Opička je např. tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4953 , ale jsou tam ještě aspoň 2 jiné.

leanax
7. okt 2012

dievčatá kde berete postupy na také krásne čiapky, lebo na mimibazáre sú, ale niekedy im veľmi nerozumiem 😀