Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
29. okt 2012

@meggi0201 Já jsem taky začínala asi na 6x a přesně, jak píšeš, prostě jsem ji chtěla 😀 . Ale tím, že jsem zvětšovala počet ok, tak není nijak dlouhá, jenom kraťučká ☹ . Možná by bylo lepší ji uplést.

meggi0201
29. okt 2012

@blka ja ju mám práveže dlhú dosť, zase potrebujem, aby mi šla viac do šírky, čo sa pridávava napr. 1112, potom idú po 1 DS do 1 oka asi 3 rady, tak tieto 3 asi vynechám a budem čisto len pridávať 1112.. a ty skús asi opačne, zase dať viac tých riadkov po 1DS do 1 oka, či? ako to vidíš? 🙂

blka
29. okt 2012

@meggi0201 Myslím, že tak je to správně. Akorát jsem se už dostala na šířku hlavičky a už bych to měla dodělat do konce bez přidávání. A párat se mi znova moc nechce 😅

meggi0201
29. okt 2012

@blka no aj ja som sa veru napárala, našťastie, že to nešlo hneď zo začiatku, lebo pol čiapky by som veru tiež nepárala...

blka
29. okt 2012

@meggi0201 No právě, ten začátek jsem párala snad 6x a teď, když už jsem tak daleko, tak se mi fakt nechce 😀 . Ale kdyby měla úspěch, tak ji zkusím třeba z jiné vlny a nebo pletenou. Ta si myslím bude příjemnější. I když, nevím, jestli je někde návod na pletenou.

meggi0201
29. okt 2012

@blka tak ja neviem pliesť, len ako tak háčkovať, takže mne nič iné neostáva 😉

mirenkam
29. okt 2012

Neteřim a synovci k vánocům.....

blka
29. okt 2012

@meggi0201 Já jsem čepici taky ještě nepletla, nemysli si 😀 . Zatím jen 1 svetr 😅

bacillka
29. okt 2012

ahojte dievčatá nemáte niektorá po ruke návod na homeless čiapku?

bebemaly
29. okt 2012

ahojte kočky, prosím neviete mi poradiť, kde na nete nájdem fakt dobré video alebo fotopostup ako sa naučiť háčkovať? v živote som neháčkovala a potrebujem sa trošku zamestnať / niežeby ma deti nezamestnávali dosť, že hej 😀 /. za každú cennú radu budem veľmi vďačná, lebo už to tu hľadám hodnú chvíľu a neviem sa z toho vysomáriť 🙂

tretulka
29. okt 2012

@eupha aj ja som robila tuto celenku, mas tam 6DS, ale medzi nimi si robila predsa 1 retiazkove ocko, takze v tom dalsom riadku robis DS aj do nich, teda do "medzery" = cize retiazkoveho ocka medzi DS z predchadzajuceho riadku...neviem ci som to dost zrozumietelne napisala 🙂

eupha
29. okt 2012

@tretulka díky, včera jsem už na to přišla, já tam totiž ty řetízková oka mezi DS neudělala, proto jsem to neměla kam píchat. No začátečník no 😀

happy3
29. okt 2012

babule potrebujem opat pomooooc 😢 ,nemate nahodou niektora postup ako uhackovat alebo upliest detske rukavicky,pre dvojrocneho zbojnika 😀 ,diik

dominikaa
29. okt 2012

kocky,tak ja by som od vas zas potrebovala radu 😉 vedeli by ste mi poradit,kde robim chybu,ked ta moja ciapocka vypada ako "hrniec"?☹ to znamena,ze ta zakladna placka je stale taka rovna a z toho potom dole valec,neviem ci som to dobre popisala,skusim este vecer odfotit

andy1978
29. okt 2012

@happy3 ja robievam podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2029

meggi0201
29. okt 2012

žienky akou niťou prišívate flis, keď zateplujete čiapočky, vlnou, ktorou ste háčkovali, aby to nebolo zhora vidno / ale mám biely flis, takže to bude vidno na ňom/ alebo bielou, ale zase ako to urobiť aby to nebolo vidno hore na čiapočke?

lucula73
29. okt 2012

@meggi0201 ak si sa skamarátila s tou trpaslíkovou čiapočkou?šlo ti to?

meggi0201
29. okt 2012

@lucula73 no už len tak 10 riadkov, brmbolec a hádam to bude ok, posielam foto polovýrobku 😀 😀 😀 nie je to dokonalé, ale párať isto už nebudem, hádam nabudúce to bude lepšie, tie prvé 4 riadky hore mám také useknuté od tých ďalších, asi som moc utiahla, nemôžem si pomôcť, pripomína mi to cumeľ 😀 😀 😀 ale tam pôjde brmbolec, tak to hádam trochu zakryje🙂 no a ešte podšiť to bude asi tiež sranda

lucula73
29. okt 2012

@meggi0201 super,ja s atiež chystám,len nemám modrú vlnu,chcem to pre drobca 😉

meggi0201
29. okt 2012

@lucula73 tak kúpiť a šup šup na trpajzla 😀 😀 😀 ináč som kukla album, čo máš čiapočky a fíííha krásnučkéééé, aj ja som chcela kedysi tú adidasovanú, ale nechcelo sa mi počítať, alebo ako sa to robí ten biely vzor 🙂 ale je úplne delová

lucula73
29. okt 2012

@meggi0201 🙂 🙂 ,ďakujem,ale ja len jednoduché háčkujem,v marci som sa to ako tak učila,od júna doteraz som háčik zas nedržala,tak zas odznova skúšam 😀
Na ten vzor adidas mám nákres,podľa toho som to robila 😉 ,ale neviem či dobre,neviem ke´d sa menia bavlny v jednom riadku,ako sa to tam kríži alebo nadpája,no konečný efekt bol,tak som to už potom neriešila 😀

meggi0201
29. okt 2012

@lucula73 parádna veru, vydarila sa jedna radosť 😀 a kuk zmena barvy:

https://www.youtube.com/watch?v=DTeywzv8cc4
happy3
29. okt 2012

@andy1978 dakujem 🙂 vyskusam aj ja 😉

slagy
29. okt 2012

Babule, jesenna-jarna ciapka je lepsia z DS, ci z KS? Idem robit kamoske pre maleho a neviem sa rozhodnut. Nemate nejaky odskusany navod na nejaky jednoduchy a pekny kusok so siltikom? Podla mmb robim, ak mate nieco co sa fakt lahko robi, poslite prosim link alebo info. Dik

lussy23
29. okt 2012

@mirenkam krásne ako sú urobené tie také guličky na konci?
@meggi0201 krásna čiapočka, aj ja som robila takú 🙂 ale vyšla mi hrozne maličká, tak som ju poslala pre predčasniatká🙂

lussy23
29. okt 2012

@alex21 krásny psík
@vierka0 krásne
@andy1978 krásna
@katussamus KRáSNE
@popolo krásnučké dielka

lussy23
29. okt 2012

@meggi0201 krásne

meggi0201
29. okt 2012

@slagy podľa mňa z DS, rýchlo to pribúda 🙂

akika722
29. okt 2012

ahojte
nenašlo by sa u niektorej z vas navyše 1-2klbka tanga? /červeneho/ ? samozrejme odkupila by som.. na sklade nema už asi nikto..
vdaka

meggi0201
29. okt 2012

prosím neporadíte mi s tým podšitím????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹