Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jasmika
29. sep 2012

@letuskah no ved je to také,že sa mi moc do toho nechce... .. začala som ho háčkovať..ale neviem ako to bude vyzerať..nechcem aby to bolo moc prečačkané už.. jedna pani si u mňa objednala čiapočku a ako darček som jej uháčkovala aj štucne, no a potom ma ešte pýtala šál k tomu... len sa mi to zdá už také zbytočné.. tiež..

zfidorka
30. sep 2012

@liesi dakujem 🙂
na satku som si upravila tento navod
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7661
robila som len 1 radu retiazkovych ociek (aby som mala stvorce z DS nad sebou),
namiesto 5 RO som robila 3 RO (aby to bolo hustejsie),
namiesto dvojitych DS som robila len DS...
keby si chcela, tak ti mozem poslat schemu ako som si to upravila ja..

jerryjanka
30. sep 2012

ahojte je tu niekto kto by mi vedel urobiť čiapku sovičku? ja som si objednala z netu ale velkosti maju len do 2-3 roky a ta je mojej dcerke len tak tak - ma velku hlavinu

makulenka
30. sep 2012

HOlky, prosím vás, máte někdo návod na háčkované conversky a jiné botičky pro kluka??? Moc děkuji!!!

vierka0
30. sep 2012

@jasmika tie stucnicky mas hackovane z camilly ??

makulenka
30. sep 2012

@petraslov Prosím prosím, němáš návod na tie čižmičky??? ďakujem!! 🙂

hanula11
30. sep 2012

@ellysa a dá se to vytisknout, že? 😉 🙂
No jo, ale nám nejde tiskárna 😝 😀 , tak budu muset zapojit ještě manžu, aby vytiskl v práci 😵 .

ruda
30. sep 2012

zuzko ty jsi neskutečná.....4 děti a tohle vytvořit...

zuzka72
30. sep 2012

@ruda to nemám v albu vše, vždy zapomínám aktualizovat 😀 Víš co, tak v noci všichni spí a já se nudím--

bambola
30. sep 2012

@zuzka72 perfektne 😵 to ani nejdem ukazovat mojej malej lebo by ma donutila to spravit (aj ked nehovori 😀 ) u nas je peppa naj 😉

ruda
30. sep 2012

Zuzko, jsou to skvělé výrobky, taky bych se chtěla umět takhle nudit 😉 jsi šikovná, já jsem na tyhle práce levák...

jasmika
30. sep 2012

@vierka0 nie sú z Katky 😉
@zuzka72 tak na toto mi už dochádzajú slová chvály... fantastické 😀

majkak99
30. sep 2012

@jasmika skus to urobit tak ze ked dokoncis jeden rad nechaj si na konci nite len tak visiet cca 10cm a odstrihni, potom urob dalsi rad nanovo a na konci za necaj nite len tak. ked ho cey dokoncis budes mat na koci nite ktore mozes nechat len tak alebo spleties do vrkocikov alebo co sa ti zapaci 🙂

17anit07
30. sep 2012

dievcata nemáte návody na hackovane aplikacie pre dievčatko 🙂 okrem kvietkov dakujem 😉

jasmika
30. sep 2012

🙂
@majkak99 dobrý nápad 😀 .. už som začala...to normálne otáčať..a nevyzerá to zle..tak možno to tak aj dokončím... len čo ked mi akurát na truc došla vlna 😀

mimkaa2607
30. sep 2012

@ellysa ta vyzera fajne 😵 teda ale aj ta cena 😅 ... ja chcem robiť taky vlnkovy vzor ... len neviem kolko by som si mala kupiť tej vlny ☹

majkak99
30. sep 2012

tomu sa hovori zakon schvalnosti 😎

jasmika
30. sep 2012

@79zuzana máš nejaký návod na to pončo???

mimkaa2607
30. sep 2012

@majkak99 chcela by som taku do kočíka ... asi tak na jar-leto ... možno ked budeme krstit tak na krstiny bude ... len to by som ju musela stihnuť spraviť 😀 ... a chcem vlnkovy vzor ... dcerke som robila aj saty z toho vzoru a velmi sa mi pači ten vzor 🙂 😵

mimkaa2607
30. sep 2012

@olalka ja ju tiež chcem robiť .. len mi treba vlnu kupiť 😅 😀

mimkaa2607
30. sep 2012

pridavam par kuskov z mojej prace 😝

majkak99
30. sep 2012

@mimkaa2607 osobne by som na jar-leto robila dierkovanu(ds+2ro+ds+2ro...) no neviem ci sa to da robit aj vlnkovane. ja mam taku dierkovanu a na leto je fantasticka. ked mi mala niekedy zaspala v kociku alebo v postielke a bola nalahko oblecena len som tu deku hodila cez nu a bolo. keby som na nu dala normalnu flisovu deku iz by sa spotila ale pod touto jej bolo tak akurat.nozicky ma rucky mala teple a predsa nebola spotena 🙂

majkak99
30. sep 2012

@mimkaa2607 kaaasne vecicky 🙂 ten svetrik hnedy si robila podla nejaeho navodu? nieco podobne by som chcela urobit aj ja 🙂

mimkaa2607
30. sep 2012

@majkak99 zalezi aj od vlny ... asi teda budem hačkovat z dory ... len musim si ešte nakreslit vzor a musim farby nakombinovať 🙂 ... rozmyslam ešte nad tymto vzorom ... a mozno najdem ešte niečo ine ... 🙂 ... 🙂 musim kuknuť vzory a podla toho sa rozhodnem 🙂

mimkaa2607
30. sep 2012

@majkak99 dakujem ... vieš čo ten som robila podla navodu ... na MMB je navod na svetrik...ja som nerobila rukavy... ale len tu vrchnu čas som robila podla navodu ... dolnu čast som robila podla seba

majkak99
30. sep 2012

velmi peny vzor 🙂

jancip
30. sep 2012

@vera_vila Díky..asi to tak je. V tom návodu to fakt nění šťastně popsané.

jancip
30. sep 2012

@mimkaa2607 Ty šatičky jsou parádní...škoda, že máme kluka🙂

meg_junova
30. sep 2012

Ma tu niekto navod na hackovanu ciapocku, kde su aj uska zakryte, so snurkami?