Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucula73
2. nov 2012

@tiffanka
@beatricer dievčatá,veľmi ste ma potešili,ja som dnes stála bezradne v galanterke,akože tetuška mi povedala len toľko,že ju berú na zimné veci.............a inak mali snáď všetky farby,ani si nevyberiem...bežím tam zajtra zas 😀
ďakujeeeeeeeeeeeeeem. 🙂

evelin116
3. nov 2012
bambola
3. nov 2012

@lucula73 ja sa priznam , ze mne lada luxus nesedi. mala ma z nej jednu ciapku a je taka "tuha", proste nie pruzna . a ja mam nakrcnik a tiez neni moc pohodlny (chcem si ho podsit flisom)
teraz som robila nakrcniky a malej ciapku z Tanga a je to uplne neporovnatelne. na Tango nedam dopustit a LL uz nepouzijem 😔

galosha
3. nov 2012

@svetlankat tak ja začínam 7RO, potom 18DS, potom 1DS na 2. tak neviem.

galosha
3. nov 2012

ale ďakujem baby veľmi za rady, skusim aj väčší háčik a neuťahovať 🙂

mirenkam
3. nov 2012

šála

beatricer
3. nov 2012

tu sú čiapočky z tej lady

janabanc
3. nov 2012
monalisatko
3. nov 2012

@janabanc tak toto je super teplá čiapka. Z akej vlny je?

beatricer
3. nov 2012

@janabanc je krásna. mohla by som poprosiť o návod? Je na mmb?

lalipop
3. nov 2012

moje prve rukavicky ku ciapocke

janabanc
3. nov 2012

@beatricer Neviem ja som si nasla vzor na youtube a podla toho som to nejak urobila

janabanc
3. nov 2012

@monalisatko jedna je baby a druha tiez nejaka detska myslim,ze sa volala color alebo tak nejak,

jana0706
3. nov 2012

@lucula73 presne ako pisala @bambola - ja som sice tiez iba zaciatocnik, zatial jednu ciapocku som robila z Lady Luxus a aj ked sa mi klbko zdalo krasne hebke na dotyk tak ciapocka bola v porovnani so vsetkymi ostatnymi ciapkami co som doteraz robila taka tuha... takze Ladu Luxus uz nechcem...ja teraz skusam priadzu Lisa od Red Heart na ciapku pre seba tak som zvedava ci bude dobra...malemu som robila ciapku z Red Heart Baby a ciapocka je perfektna, makkucka, akurat ze nie je taka hruba...

monalisatko
3. nov 2012

@janabanc aha, takže to máš dvojmo z dvoch rôznych vĺn 🙂 Ale je perfektná 🙂

janabanc
3. nov 2012

@monalisatko ano dala som dve aby nola hrubsia,na zimu. a to mi vyslo 🙂

majulienka27
3. nov 2012

Poprosím o radu, chcem deťom uháčkovať čiapočky na zimu, no som začiatočník a neviem akú vlnu použiť, ktorá je najvhodnejšia merino, aljaška, lada luxus, poprípade s akou vlnou ste spokojné, neskúšal niekto aj gerlach, dá sa táto vôbec použiť na háčkovanie ak je určená až na ihlice č.6-7, ďakujem

lucula73
3. nov 2012

@jana0706
@bambola jaj kočky,mňa porazí....je to ťažko s tými vlnami,každému sedí niečo iné........no dnes som kúpila tú ladu a samozrejme hneď na dve čapice,tak uvidím,či si zanadávam 😠 😝 😀 😀

monalisatko
3. nov 2012

@majulienka27
@lucula73 baby, ja mám najradšej asi vlnu favori. Je o trocha tenšia ako lada luxus, ale je podla mňa teplá. Lada je fakt taká tvrdá. Robila som z nej set pre staršiu dcérku, ale viac ju už nechcem 😒 Posledné čiapky čo som pridala sú všetky z favori.

majkak99
4. nov 2012

@majulienka27 neviem kto presne ale urcite viem ze niekto tu daval fotky co robil z gerlachu a hackovane to bolo. ladu neodporucam ani ja lebo je to tvrde a umele. radsej pouzivam batole od vlnap alebo tensiu doru a podsijem.
😉

bambulka82
4. nov 2012

@happy3 krasne saliky 😉 nevies mi poradit, kde by som nasla navod? 😕 ja som skor taky zaciatocnik 😅

bambulka82
4. nov 2012

@simisi ahoj, hladam navod na taku baretku ako si nedavno davala..ze povodne to mala byt ina ciapka 😀

alebo aj ine babulky, neviete mi prosim poradit, kde by som nasla takyto navod?
http://www.fler.cz/zbozi/hackovana-baretka-1249980
budem vam velmi povdacna 😉

luci78p
4. nov 2012

neviete či sa na neakej sk stranke da kúpiť lacnejšia vlna highland alpaca ako na klbkovlny?????

saskax
4. nov 2012

@luci78p ahoj, na tejto stranke je obrovsky vyber vln za perfektne ceny - ja som si tiez teraz od nich objednavala 😉 tak pozri si...maju aj schachenmayr highland alpaca : http://www.ganella.cz/prize-highland-alpaca/

saskax
4. nov 2012

myslim, ze lacnejsie uz nenajdes 😉

saskax
4. nov 2012

a nemusis sa bat obrovskeho postovneho (za to ze to je z Ciech) : plati sa postovne podla tarif Slovenskej posty (podla vahy balika).

lussy23
4. nov 2012

@evelin116 krásne
@lalipop krásne
@beatricer nádherné. kde sa to zohnať ta taká kožušinka, čo je v tej prve čiapke?
@janabanc nádhernáí
@mirenkam krásne

lussy23
4. nov 2012

baby, bol tu taký psotup na takú kvietkovú čiapku, kd eho nájdem?
a akú vlnu používate na zimu?

luci78p
4. nov 2012

@saskax kuknem,ďakujem 🙂

luci78p
4. nov 2012

@saskax super obchodík a kolko približne je teda pošta?do 5e? 😵