Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lubi
5. nov 2012

ahojte.chcem sa opytat co by ste mi poradili ake ihlice a instrumenty ako zaciatocnicke. 😅 dakujem

miruska15
6. nov 2012

@meggi0201 ja som presne takúto čiapku urobila synovi tiež k 17 a nedávno bol s nej unesený sprav ju uspejes 🙂

meggi0201
6. nov 2012

@miruska15 a ako si ju robila? prosím dáky stručný návod a z akej vlny? už tu zopár postupov mám, ale nikdy nie je dost 🙂

happy3
6. nov 2012

@meggi0201 vidim,ze navod uz mas a ta vlna je Schachenmayr smc Frilly 😉

meggi0201
6. nov 2012

@happy3 áno, už mi jedna babula poslala a taký suprovo pochopiteľný a ďakujem za názov vlny 🙂

miruska15
6. nov 2012
miruska15
6. nov 2012

@janabanc ta je krasna idem skusi nieje to tažke 🙂

meggi0201
6. nov 2012

@miruska15 woooow bombastickááááááááááááá a poradíš mi ako na to?

lyrrya
6. nov 2012

ahojte 🙂 tak som aj ja uz podlahla hackovacej manii a mam za sebou prvy salik 😅 babule prosim vas, chcela by som drobcovi uhackovat ciapocku, uz mam aj predstavu aku (sovickovu) ale potrebovala by som navod na ciapocku ako taku, chcela by som taku,co sa nerobi z placky,ale hore je akoby zosita a ma take dva rozky. dakujem 😵

miruska15
6. nov 2012

1-6 retiazkovych ociek spojis do kružku
2-16+1 zakladny stlpikov 11111111
3-s kazdeko rozhackujes 2 mas teda 32+1zakladny. 2222222
4-kazdy 3 stlpik zozhackujes na 2 112112112
5-kazdy 4 11121112
6-kazdz 5 1111211112
7 kazdy 6 111112111112
dalej hackujes po jednom az dlzku ako chces ja som s kazdej farby spravila 2 riadky skus dufam ze je to ok napisane ja len yacinam a skusam

miruska15
6. nov 2012
meggi0201
6. nov 2012

@miruska15 oki, jasné, základný postup, a o koľko si ju robila dlhšiu?

miruska15
6. nov 2012

@meggi0201 podla toho kolko chcel syn ked si zratam riadky tak mi to vzslo na 34

jujka7
6. nov 2012

@saskax super,dakujem za info.tiez som objednava z dropsu to merino len maju malo farieb,ale je vyborne skusim pozriet aj tie ostatne,dakujem krasne

letuskah
6. nov 2012

@lyrrya tak si uhackuj taky valec, podla obvodu aky ti treba si nahod retiazkove ocka, tie spoj do kruhu a hackuj dlzku od vrchu hlavy po celo, plus nejaky ten cm na zaoblenie, ak chces usiankovu tak k tomu prihackuj dva trjuholnicky. ak nechces usiankovu tak o kusok predlz ten valec aby zakrylo uska. hore to zhackuj alebo zosi a dole obhackuj ak si robila uska, aby to bolo jednoliate 😉

meggi0201
6. nov 2012

@miruska15 ďakujem moc za cenné rady, objednám vlnu a idem na to, som zvedavá čo z toho vznikne 🙂

meggi0201
6. nov 2012

@miruska15 ospravedlňujem sa za stále vypytovanie, ale akosi som sa zasekla, chcela som ju robiť z Lady, ale nenašla som také jasné a žiarivé farby, ako má tá vaša, môžem ešte poprosiť o prezdradenie názvu vlny? a už fakt nebudem otravovať 😅 😅 😅 😅 😅

lyrrya
6. nov 2012

@letuskah dakujem, vecer sa dam do toho, ked mi drobec zaspi.

miruska15
6. nov 2012

@meggi0201 nie nie v pohode
http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/e...
tieto ale tu ich nevidim ja som ich kupila v Puchove v Leviku maju aj veb stranku tak poklikaj

alcapalca
6. nov 2012

ahojte, ja som iba začiatočník, učím sa z netu, chcem sa vas opytat ako robite teraz čiapočky na zimu, ked robim iba dlhy stlpik tak sa mi zdaju dost velke dierky teraz na zimu, robite iny vzor? alebo staci ina velkost hacika? dakujeeeeeem 🙂

lyrrya
6. nov 2012

@letuskah este ma napadlo.mam tuto vlnu http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/e... ,bude to dost hrube na zimu?ci mam dat mensi hacik,ako pisu,ci ako spravit,aby bola hrubsia?

meggi0201
6. nov 2012

@miruska15 kukla som ten levik.sk majú žltú a červenú ale zelenú eee, brázdim eshopy, hádam nájdem, sa navymýšľa ten náš pubertiak .-)

adrika79
6. nov 2012

@alcapalca mensi hacik a malym detom podsit flisom :D alebo pletene :D tam je menej dierok ako pri hackovanych ciapkach :D

adrika79
6. nov 2012

@meggi0201 skus doru a lebo elian klasik, www.galanterialucia.sk 😉

adrika79
6. nov 2012

@lyrrya Nechcem sa miesat, ale lolipop eeee pre male deti - je to detska vlna, ale hryzie 😒 ma krasne farby, mam doma 6 klbok,a le na hackovanie je zla - ja ju podsivam flisom...

letuskah
6. nov 2012

@meggi0201 Lisa je fajn, makkucka, aspon bezova a modra co som mala 😵 zelenu ma sachenmayr ci ako sa pise HIT, krasnu 😵 a hodila by sa k tej ciapke je to podobna hrubka ako lisa, ja som ich kombinovala

@lyrrya z tejto lolipop som len strikovala, na zimu by mozno aj bola, neviem co s tym spravi hackovane, ono je to vzdy hrubsie. ale zas baby co ju hackovali neboli spokojne lebo viac skriabe,tak mozno keby si ju niecim tensim podsila, trickovinou, tak by bolo akurat aj hrubka aj skriabanie. strikovana je super.

adrika79
6. nov 2012

Nesmie chybat ziadnemu dievcatku :D

lyrrya
6. nov 2012

@adrika79
@letuskah
no skusim to teda potom este podsit 🙂
a ktora je taka co nehryzie...ja som toto objednala len tak ako prvotinu.mam len jedno klbko...

adrika79
6. nov 2012

@lyrrya Takych je malo - jednoznacne red heart baby, batole, moze byt Dora a nieco take ako Rachel, Baby dream... tu su take akoby kozusinkove... a potom vela znaciek od red heart napr baby soft steps...

letuskah
6. nov 2012

@lyrrya to co ti napisala @adrika79 a ja som spokojna aj s tou Lisou od Red heart ale treba padnut na dobru farbu, siva je drsna...