Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jana0706
29. nov 2012

Ahojte, tak aj my uz sme pripraveni na skriatkovske zimne obdobie 🙂

jana0706
29. nov 2012

A este dva vytvory..

miruska76
29. nov 2012

Dievčatá, mám takú otázočku, keď ma dieťa obvod hlavy napr. 52 cm, ciapku robite presne na 52 alebo o nieco mensiu? dakujem

miruska76
29. nov 2012

@jana0706 krááásna 🙂

miruska15
29. nov 2012
luuca.b
30. nov 2012

@tretulka to je nááádhera a to je šité?nebo jak se to dělá??

mami29
30. nov 2012

@jana0706 kouzelná 🙂

winona24
30. nov 2012

ahojte...konečne pridávam aj ja jeden zo svojich výtvorov...mám ich viac ...postupne sa s nimi pochválim...

sledujem Vás pravidelne....obdivujem Vaše výtvory....čerpám inšpiráciu....som v podstate ešte začiatočník...ale strašne ma to baví....sedela by som pri tom stále.... 😅 ale chodím do práce ,musím sa starať o rodinu a domácnosť,tak na háčkovanie až tak veľa času neostáva...snívam o tom že vyhrám v športke,odídem z roboty a uhačkujem sa k smrti.... 😀 😀 😀 😀

želám pekný deň ...aaaa háčiku zdar 😉

tretulka
30. nov 2012

@luuca.b to sa nastriha 2,5cm siroka stuzka na 5cm kusky a tie sa spendlia aranzerskymi spendlikmi na polystyrenovu gulu, patchworkove gulky sa im aj vravi

matusssa18
30. nov 2012

@winona24 krasna 🙂 prosim ta nemas nahodou postup? dakujem

letuskah
30. nov 2012

@tretulka a tie spendliky tam ostanu? ci to potom nejak spolu drzi 😕

tretulka
30. nov 2012

@letuskah spendliky tam ostavaju, treba len davat pozor, aby sa stuzky poriadne prekryvali a spendliky potom nie je vidiet - jasne, ze sa stane, ze niekde pod nejakym uhlom ked pozriem tak ten hnusny spendlik na mna zmurka, ale celkovy dojem je "bezspendlikovy" 😀

evicka1
1. dec 2012

hurá hurá.... zlomene 2 ihlice ale wýsledok celkom slusny ... dám sem fotecku....jednu ako dobrá pokecowá 15tka - zrkadlowa 😀

@winona24 hmm krasota 😵

winona24
1. dec 2012

@evicka1 paráda evi...super

winona24
1. dec 2012

@matusssa18 je to háčkované z dlhých stĺpikov....

ja sa vždy držím tohto návodu....
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81
ušká som robila podľa tohto:

https://www.youtube.com/watch?v=1G3mvDeeOIA


a brmbolec podľa tohto:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8226

😉 😉

matusssa18
1. dec 2012

@winona24 dakujem krasne si pokladik 🙂 ten prvy navod pouzivam aj ja, len som nevedela, dobre tie boky na uska 🙂 a mozem sa este opytat, akym robis velkym hacikom? mne sa totiz strasne pacia tie stlpiky, lebo mne to tak neni vidiet nvm preco :/ a pichas medzi stlpiky alebo do stlpikov? dakujem a prepac za otazky :D

meggi0201
1. dec 2012

Ahojte žienky, chcem sa popýtať, robila som volánový šál z Dariny, nabrala som 13 očiek a štrnástym pretiahla, len sa mi to moc nepáči, je to akoby na šnúrke a na tom visia tie volány, kamoška tieto šály pletie, a je to omnoho krajšie, také ucelené, akoby dookola, také hustejšie- hádam sa v tejto správe vysomárite. Prečo ja ho taký nemám? Bude to asi tým, že ho háčkujem, že? A dá sa to nejak aj s tým háčikom urobiť? Ďakujem moc za rady.

lucula73
1. dec 2012

@winona24 prosím ť az akej vlny je tá čiapočka bielofialová?vyzerá byť teplá..........ďakujem 😉

baby,robila som šáliky z bambulkovej vlny,aj s dcérkou,to je také jednoduché,len keby bola vlna lacnejšia,tak asi každý deň jeden urobíme 😀

winona24
1. dec 2012

@matusssa18 v pohodke.... 😉 😉

takto pichám.... http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/090227/10/p8904.jpg

háčkované je to z elian wendy háčikom 4,5

@lucula73

meggi0201
1. dec 2012

Moje posledné dielka, akosi nič nestíham ☹ háčkovala by som nonstop, len treba aj uvariť, s malým sa hrať, teraz písať diplomovku aaach ale pomaličky sem tam relaxujem u čiapočiek

matusssa18
1. dec 2012

@winona24 dakujem :D to bude ptm asi tou vlnou a hacikom, ze tak krasne vynikne :D

usiko
1. dec 2012

Ahojte dievcata,

nasla som navod na pudlika, dufam ze sa autorka nenahneva......a neviem ani zacat, telo a nohy.....ja nerozumiem tomu ze : zaciname na 28 retiazkovych ociek plus dve ocka a tak dalej...proste ani telo cele ani nohy cele ako su neviem vobec, ale ze vobec neviem ako sa robia....keby ste sa na to pozreli, nevysvetlili by ste mi postup tela noziciek......prosim ? dakujem ☹

Pejsek
[20.7.2012]

Dobrý den, v jednom starém časopise jsem našla návod na háčkovaného pejska, moc se mi líbil, tak jsem ho hned zkusila, třeba se bude líbit i vám.

PEJSEK

Velikost: cca 19 cm (výška – měřená od hlavičky)

Materiál: cca100 g příze Dora (v délce 250 m na 100 g),
háček č. 3,
výplňová vata (možno zakoupit v galanterii nebo v obchodě s metrovým textilem)
3 knoflíčky na oči a čumáček
mašle,
zvoneček (popř. rolnička)

Postup:
Pro tělo:
Začneme na 28 řetízkových ok + 2 oka, píchneme do třetího oka od háčku a háčkujeme 1 poloviční dl. sloupek a poloviční dl. sloupek do každého dalšího oka. Práci otočíme a druhou stranu obháčkujeme rovněž 28 polovičními dlouhými sloupky. Háčkujeme 14 kruhových řad
polovičních dlouhých sloupků, přičemž každý první sloupek nahradíme 2. řet. oky a kruhové řady uzavíráme pevným okem do 2. počátečního oka.
Tělo vycpeme vatou a nahoře sešijeme.

Pro 4 nohy:
Začneme na 8 řetízkových ok + 2 oka a obě strany začátku obháčkujeme, jak je výše popsáno 8 kruhovými řadami polovičních dlouhých sloupků, nohy vycpeme vatou, sešijeme a přišijeme dole na tělo.

Pro ocásek:
Začneme na 4 řetízková oka a uzavřeme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme 4 poloviční dlouhé sloupky do kroužku, v následujících 7 kruhových řadách háčkujeme po 1 polovičním dlouhém sloupku předcházející kruhové řady.

Pro hlavu:
Začneme na 4 řetízková oka a uzavřeme je pevným okem do kroužku.
1. kruhová řada – 2 řetízková oka nahrazující 1. poloviční dlouhý sloupek, pak ještě 11 polovičních dlouhých sloupků do kroužku, končíme jedním pevným okem do 2. počátečního řetízkového oka.
2. kruhová řada – rovnoměrně přidáme 10 sloupků ( 22 polovičních dlouhých sloupků)
3. kruhová řada – rovnoměrně přidáme 10 sloupků (32 polovičních dlouhých sloupků )
4. kruhová řada – rovnoměrně přidáme 12 sloupků (44 polovičních dlouhých sloupků )
5. – 12. kruhová řada – bez přidávání
13. kruhová řada – rovnoměrně ujmeme 12 sloupků ( 32 polovičních dlouhých sloupků)
14. kruhová řada – rovnoměrně ujmeme 10 sloupků ( 22 polovičních dlouhých sloupků)
15. kruhová řada – rovnoměrně ujmeme 10 sloupků (12 polovičních dlouhých sloupků)

Nakonec protáhneme přízi skrz oka poslední kruhové řady, hlavu vycpeme vatou, přízi stáhneme a hlavu přišijeme na tělo.

Pro obě uši:
Začneme na 6 řetízkových ok + 2 oka.
1. řada – na každé řetízkové oko začátku 1 poloviční dlouhý sloupek
2. – 4. řada – po obou stranách přidáme jeden sloupek (12 polovičních dlouhých sloupků)
5. – 10. řada bez přidávání
11. řada – 12. řada – po obou stranách společně protáhneme vždy 3 poloviční dlouhé sloupky
( 4 poloviční dlouhé sloupky)

Uši přišijeme na hlavu.

Dohotovení:
Uděláme 2 bambulky o průměru cca 2,5 cm a jednu o průměru cca 5 cm.
Větší bambulku přišijeme na hlavu, menší jednu na ocásek a druhou jako čumáček.
Jeden knoflík přišijeme na čumáček a druhé dva, jako očička.

olina22
1. dec 2012

su nadherni

lussy23
1. dec 2012

@jana0706 krásna
@usiko krásny havkovia

lussy23
1. dec 2012

@meggi0201 krásnučké čiapočky
@lucula73 krásne
@evicka1 krásna čiapka
@winona24 krásna čiapočka
@jana0706 sú krásne @miruska15 krásne

lussy23
1. dec 2012

@miruska76 dakujem

adrika79
1. dec 2012

@meggi0201 Neda, bohuzial, hacikom je to skaredsie, aj ked rychlejsie, pletene krajsie, hoci dlhsie to trva 😉

tretulka
1. dec 2012

@adrika79 suhlasim s Tebou, tiez som zacala jeden sal hackovat, nepaci sa mi to presne z toho dovodu co pise @meggi0201 a teraz pletiem, trva to sice dlhsie, ale vyzera to krajsie, len som zacala asi na malo ociek /nechala som si "poradit"/ , chystam sa este na jeden, ten uz budem robit na viac ociek.