Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kacena1159
4. dec 2012

Ahojte maminky háčkarky 🙂 potrebujem poradiť 🙂 som začiatočníčka v háčkovaní a chcem uháčkovať anjelika podľa tohoto nákresu http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/101031/13/p22290.jpg mám prvú, druhú aj tretiu radu a neviem ako sa mám dostať na tie krátke stĺpiky a ďalej pokračovať??? Prosím o pomoc 🙂 ďakujem

blka
4. dec 2012

Otázka spíš pro pletařky. Chtěla bych tuhle sukni http://www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?i... myslíte, že bude pěkná i o zhruba 10cm kratší? A pak, neznáte dobré stránky s překladem anglických zkratek? Dala bych ji úplést babičce, protože kdybych to dělala já, tak ji dělám tak rok 😝 . Ale nemůžu jí dát anglický návod 😀

gemini2
4. dec 2012

Moje doteraz najväčšie kusky 🙂

tretulka
4. dec 2012

@blka vyskusaj, mozno Tebe to pojde rychlejsie 🙂
@saskax stuzky sa pripinaju na polystyrenovu gulku, navodov je na nete vela, vacsinou su tie gulky robene od vrchu do stredu a potom z druhej strany detto a v strede sa pripina stuzka, ja ich zacinam od spodu a robim ju celu az po vrch, tak sa mi viac pacia, navod mas napr. tu http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=948
alebo tento http://kreativ.nasobchodik.sk/patchwgula.htm 🙂

tretulka
4. dec 2012

@gemini2 waw, tak ta jasterica /dobre vidim? :D/ je uzasna, moj syn by sa z nej pokakal, vzl si do hlavy, ze chce chameleona, leguana, proste nejaku taku potvoru, no radsej by som mu dopriala takuto ako zivu :D

meggi0201
4. dec 2012

včerajšia prácička 🙂

saskax
4. dec 2012

@tretulka dakujem za tip 😉 urcite vyskusam...ale je to riadna piplacka 😉 vies mi sem prosim Ta hodit link, kde sa daju kupit tie polystyrenove gulky a stuhy a vsetko potrebne k tomu? Dakujem Ti kraaasne 🙂

tretulka
4. dec 2012

@saskax ja som gule aj stuzky kupovala v galanterke, aj aranzerske spendliky, to su take mensie.

tretulka
4. dec 2012

@meggi0201 neprovokuj ma s tym salom, lebo Ti poslem moje klbka na dva sale 😀

meggi0201
4. dec 2012

@tretulka ale tak tiež nie je bohviečo 🙂 tak to skús na tých pastelkách 😀 😀 😀 a akú si to mala ty vlnu?

matusssa
4. dec 2012

babulky, zas idem prosit o radu 🙂 prosim vas nema niektora z vas navod na uska na ciapku? myslim usi ako hore napr. medvedik, myska 🙂 dakujem

gooobi
4. dec 2012

@kacena1159 myslis na poslednu radu?

matusssa
4. dec 2012

@meggi0201 prosim prosim navod na ten kvietok by nebol 🙂)) dakujem a sala je uzasna teda 🙂

kacena1159
4. dec 2012

@gooobi áno celé to tak bude pokračovať ako je to tam vyznačené či iba tá poloviaca ???

matusssa
4. dec 2012

@gooobi kujeeem 🙂

kacena1159
4. dec 2012

@gemini2 tak to je krásne klobúk dole 🙂 šéfe ;)

gooobi
4. dec 2012

@kacena1159 cele to tak pokracuje, dokolecka dokola 🙂 a potom uz len spojis tie kratke stlpiky do kruhu a ides na skuknicku, tu si hlavne prisposob zvonceku, alebo niecomu na com to budes skrobit....

gooobi
4. dec 2012

@gemini2 akeho mas velkeho toho gekona? moj ma cca 35cm, chcela by som vacsieho este spravit tak daj typ aka vlna aky hacik

meggi0201
4. dec 2012

@matusssa bol jasnééééééééééé tu: http://farmmia.blogspot.sk/2012/02/navod.html akurát som si dala 80 ro, nech je ruža väčšia 🙂 a ďakujem za pochvalu za šál

matusssa
4. dec 2012

@meggi0201 dakujeeem si pokladik 🙂

kacena1159
4. dec 2012

@gooobi ďakujem 🙂

miruska76
4. dec 2012

čiapočka urobená ako darček k 1. rôčiku 🙂

meggi0201
4. dec 2012

@matusssa jasné, nie je začo

saskax
4. dec 2012

dievcata, ked strikujem synovi ciapku na 4 ihliciach a robim ju tak, ze 2 riadky jednou farbou a 2 riadky druhou farbou (bude pasikava) - tak ten prechod farieb ma byt vidiet? Lebo mne to vidno. Vidno mi to tak, ze je to posunute akokeby o 1 riadok...je to ok, alebo robim nieco zle?

matusssa
4. dec 2012

@meggi0201 eeeste raz dakujem za kvietok :D konecneee prvy ktory som urobila a uzasny 🙂))

meggi0201
4. dec 2012

@matusssa to už? wooow nadzvuková rýchlosť 🙂

matusssa
4. dec 2012

@meggi0201 ano ano 🙂)) potrebovala som na ciapocku :D a prosim ta ked mas take sikovne navodiky :D nemas nahodou na usi na ciapocku? myslim hore ako medvedik, myska

meggi0201
4. dec 2012

@matusssa také robím len klasicky ako začiatok čiapočky- 7 RO do kruhu a DS tak do polkruhu a len prišijem

matusssa
4. dec 2012

@meggi0201 dakujem na take som narazila na nejakom videu a ptm som este videla ze robia tak ako polkruh alebo ako by som to nazvala a do neho koliecko z inej farby...