Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

avanka
13. mar 2013

@fatima30 ja 🙂 ked mas hotovu placku, urob 1 riadok KS napr modrou, potom 2 riadky, ktore ti vytvoria vlnovku zelenou, potom znova riadok KS modrou a opakujes.....ja som mala placku tmavomodru, KS som robila bielou a vlnovky tyrkysove a modre

avanka
13. mar 2013

@fatima30 tak urobis KS zltou, 2 riadky tmavomodre, znova 1 zlty, 2 tyrkysove, zlty a stale dokola

dandik
13. mar 2013

Podšíváte někdo jarní háčkované čepičky např. bavlnou? Přijde mi, že prckovi musí táhnout na ouška. Díky za rady...

miruska76
13. mar 2013

práve dokončená 🙂 trošku mi dalo zabrať uberanie, kým som to pochopila, asi najviac páraná moja čiapka 🙂 a teraz môžem povedať, že je to ľahké 😀

mamamajka
13. mar 2013

@miruska76 Tá je krásna 😀 😀 Čo je to za vzor, ak smiem vedieť? Aj tie farby sú spolu tak super, no parádna 🙂

fatima30
13. mar 2013

@avanka dakujem za radu no ved uvidim ako sa podariiiiiiiiiiiiiiii

fatima30
13. mar 2013

@miruska76
ten vzor zaujima aj mna 😀

olina22
13. mar 2013

@miruska76 perfektna

nerreidda
13. mar 2013

@miruska76 luxusní 🙂

piacere
13. mar 2013

baby, nejaký fajn návod na novorodenecké topánočky? Ale niečo moderné, nie tie komunistické papučky.... Neviem nič nájsť a čo nájdem, tak mi podľa tých návodov vychádza papuča jak na moju nohu 😅, tak hľadám niečo, čo máte overené....

matja
13. mar 2013

@dandik- ja som nikdy nepodšívala čiapočky. Vždy stačilo tak, ako som ich uháčkovala.

dievčatá, ako sa robia sukničky z volánovej vlny?

nerreidda
13. mar 2013

Hračky na postýlku pro synovečka Tomáška 🙂 Snad se mu budou líbit 🙂

matja
13. mar 2013

dievčatá, čo sa dá ešte robiť z volánovej vlny okrem šálov a sukničiek?

broucek2
13. mar 2013

@matja třeba límce nebo lemování rukávů

lenica81
13. mar 2013

@matja ja som niekde videla aj vestu z toho... ale postup netusim... v nejakom casaku, v burde... 😅 asi...

fatima30
13. mar 2013

@miruska76
to je tazkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee na to si netrufnem 😝 😝 😝

miruska76
13. mar 2013

@fatima30 to len tak vyzeráááá, keď už začneš, tak sa do toho určite dostaneš 🙂

mamamajka
13. mar 2013

@miruska76 Noooo, vďaka, ale to zatial asi skúšať nebudem 😀 😀 😀 zatiaľ netrúfam ☹

nivejka
13. mar 2013

@miruska76
capicka naozaj prekrasna,ale na navod nemam nervy...klobuk dole,ze si to zvladna,tak bravurne 🙂 🙂

miruska76
13. mar 2013

@nivejka ďakujem pekne, keď sa s tým človek trošku popasuje, tak zistí, že to nie je až také hrozné, ako to vyzerá 😉

vixenn
14. mar 2013

Tak jsem se vrhla na jarní čepičky pro moji princeznu. 🙂

nherry
14. mar 2013

Baby aku vlnu pouzivate na jarne ciapky? Ja som robila jednu z Dora. Ta je taka pevna a tensia ( seda). Super sa mi robilo z Red Heart Baby. Je teplucka a trosku aj pruzna ( fialova) .

majkak99
14. mar 2013

aku ciapku resp celenku k tejto vetrovke???

lemge
14. mar 2013

@majkak99 ja by som dala ako dominantnu farbu -bielu,lebo bundicka je sama o sebe dost vyrazna 😉

letuskah
14. mar 2013

@majkak99 tiez by som spravila bielu, maximalne bledomodru, inak by to bolo dost papagajovite

majkak99
14. mar 2013

ja som uvazovala nad jednofarebnou len na nu nejaku aplikaciu no neviem co by sa hodilo a ci by sa nejako dal urobit ten angl kriz 😕

janabanc
14. mar 2013

Jarny kabatik,konecne dokonceny

olina22
15. mar 2013

@janabanc ten je krasny

mirka20
15. mar 2013

@janabanc robila si ten svetrik z hlavy alebo podla nejakeho navodu?