Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

petulas
6. apr 2013

@luci66 ta je krásná ta letní také se na takovo chystám i na tu next kytičku jsem zvědává jestli to zvládnu 😉

luci66
6. apr 2013

@nerreidda jeeeeeeeeeeej nadhera,nemas navod prosim prosim,ale taky pre zaciatocnika ako ja?

luci66
6. apr 2013

Babule,budem mat letne babo a chcem uhackovat nejaku jednoduchu jarno letnu ciapocku bielu,nemate nejaky navod,pripadne aka ma byt placka? a aby ciapocka nebola ani moc tepla ani moc dierkova....necham si poradit,neviem sa rozhodnut ktorym smerom v pripade novorodeneckej ciapocky

miruska76
6. apr 2013

@petulas ďakujem pekne, tu je návodík podľa ktorého som sa učila 🙂 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.58150...

vera_vila
6. apr 2013

@luci66 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 I novorozeneckou bych podle toho dělala taky, obvod hlavičky tak 35 cm, takže placka zhruba 10,5 cm a vzoreček - nějaké vějířky by se mi líbily...

nerreidda
6. apr 2013

@luci66

https://www.youtube.com/watch?v=w8lLMHpt1Sw

Je to jednoduché,ale mě dělalo problém to základní kolečko....když jsem to dělala na obvod hlavy,tak to bylo moc velké,tak jsem to musela několikrát párat a upravit tu základní placku podle sebe...spíš menší. Tak ať se ti to podaří napoprvé 🙂

nerreidda
7. apr 2013

Pletařky,nemáte doma vy nebo vaše maminky speciál Burdy Nejkrásnější vzory pro háčkování 5/2004 ? Odkoupím nebo pokud by byla některá ochotná okopírovat a poslat...Byla bych moc ráda. Díky 🙂

e_vlny_sk
7. apr 2013

@mirabel89 nie je pravda, že 100% vlna vždy "kuše", záleží od spracovania..100%.merino vlna (je100%vlna) je veľmi jemná vlna! a myslím, že je jemnejšia ako akryl! ak sa chcete presvedčiť zašlem vzorky, nakuknite, ktoré by ste chceli...http://www.e-vlny.sk/vlny/default.aspx Daša

steva
7. apr 2013
babatenko
7. apr 2013

ahojte, dievčatá, prosím, poraďte - ktorá vlna je lepšia - camilla alebo catania?

avanka
7. apr 2013

@babatenko ja robim aj aj, ale lepsie sa mi robi s cataniou, aj ma krajsie farby

petulas
7. apr 2013

já používám camilla už i proto že je levnější 🙂 ale říkala jsem že také zkusim a je dobé že catanie jde kombinovat s camillou

nerreidda
7. apr 2013

Máte některá doma? Stojí za koupení???

lemge
7. apr 2013

ahojte dievcata,nemate nahodou skusenost ,aalebo obrazok nejakej ciapocky kt.je uhackovana z bavlnenej priadze(napr.catania ,camila,nela,limone..)s Pecičkovym vzorom?...ako to vyzera....
nasla som vselijake ale boli take teplejsie ,hackovane z akrylu.... 🙂 pekne dakujeeem

lemge
7. apr 2013

no a teraz som zistila ze nemam navod na pecickovu nemam 😖 prosim ak mate hodte mi link...nemozem ju na nete najst,neviem ako sa povie pecička po slovensky 😅 😀

na takuto potrebujem navod:

nerreidda
7. apr 2013

Ještě jedna knížka...máte některá?

petulas
7. apr 2013
petulas
7. apr 2013

@lemge vypadá krásně taky bych se do ní pustila kdyby někdo znal návod : děkuji 🙂

petulas
7. apr 2013

@miruska76 byl by možný návodík na tu adidas
čepička je užásná jste šikovná

petulas
7. apr 2013

@lemge někde jsem jí tu viděla ale ted ji nemůžu také najít ale učitě sem někdo odkaz dal 🙂

lemge
7. apr 2013

@nerreidda dakujem,pekne znazornene ako sa pecička robi,i ked z anglictiny niesom najlepsia 😀 😀 ...

no potesil by ma navod napr.z mimibazaru(ja to tam neviem najst 😔 😒 )..prosste kde je napisane ako sa rozsiruje placka...diiki 🙂

petulas
7. apr 2013

@miruska76 se moc omlouvám ale nemohu to tam najít :(

samanta001
7. apr 2013

Dobrý den, ahoj. Náhodou jsem narazila na vaší diskuzi. Já s háčkováním teprve začínám , malému jsem udělala jen 4 čepičky a teď zkouším batůžek. Chtěla bych se zeptat jak se dělá PDS našla jsem v jednom návodu, ale nevím jak na to 😒

tiffanka
7. apr 2013

@samanta001 ja ho robím tak, že na začiatku riadku spravím jedno retiazkové oko, nahodím si priadzu na háčik, potom vpichnem do ďalšieho RO z predošlej rady /normálne ako aj u KS a DS/ - čím mi vznikne ďalšie očko - spolu ich mám tri na háčiku - a všetky naraz uháčkujem v jedno oko 🙂 ...Neviem, či je to zrozumiteľné, ale lepšie vysvetliť neviem.

miruska76
7. apr 2013

@petulas ďakujem, tak pridávam ten znak 🙂 dufam, ze pomoze 🙂

dagina
7. apr 2013

Hlky, prosím vás,kdy se přidává od počátečního kruhu (obháčkovaný řetízek dl. sloupkem)??? Hned tu druhou řadu????

blka
7. apr 2013

@dagina Ano, hned.

nikush
7. apr 2013

@nerreidda mam ju, al evsetko potrebne najdes aj na nete, ale ja mam zasa rada ked navod drzim v ruke takpovediac....nechce sa mi stale na PC lietat ked nieco neviem