Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
20. mar 2012

no a jedna info o mne.... mám čierny kašel a možno dačo astmatoidné. zajtra idem k pľúcnemu ešte. už som bola na neviem koľkých vyšetreniach a odberoch 😒

lucia32
20. mar 2012

@rene82 nie, metráž nemáme

letuskah
20. mar 2012

@rene82 fiha a to sa ti ako podarilo??? manzel mal pred rokom a pol podozrenie na cierny kasel ale sa nepotvrdilo 😝 no nech ta rychlo dalju do laty

lucia32
20. mar 2012

@rene82 rýchle uzdravenie a bacily heš-heš

rene82
20. mar 2012

@letuskah
@lucia32 no vďaka baby. nalepilo sa to dakde na mňa, lebo mám oslabenú imunitu teraz (prišli sme o dieťatko v 18tt v novembri). už som odvtedy mala 3X atb, toto je štvrtý. snáď to čím skôr prejde a už sa na mňa nič nenalepí. a inak dr vravela, že teraz je veľmi veľa zase čierneho kašla, hoci sme ako deti boli očkovaní proti nemu

luci vďaka. tak s vlnou ešte chvíločku počkám. ale budem musieť objednať, lebo v galantérke nikdy nemajú tú farbu,ktorú chcem alebo potrebujem. len škoda, že nemáš aj tú katku. s tou som veľmi spokojná.

lucia32
20. mar 2012

@rene82 katkabude, akurat dealer niekde zaspal sa mi neozval, nemal v aute len kačenku, tu som vzala ale asi o tyden ppride, tak snad dovezie, prip. napiš ake odtiene z catanie a ktky chceš, lebo fakt nemôžem naraz všetko poobjednavať a mne jev podstate jdno ake farby zoberiem ako prvé

rene82
20. mar 2012

@lucia32 ešte presne neviem, čo chcem a akú farbu. keď tak, pokukám vzorkovníky dakde a vyberiem si. malej chcem dáke čiapočky, štucky, tričko a sukničku spraviť.

monalisatko
20. mar 2012

@rene82 joj, to mi je lúto že ste prišli o bábo ☹ Prajem rýchle uzdravenie (aj srdiečka)

rene82
20. mar 2012

@monalisatko vďaka, ale moc na to nemyslím, tamarka mi v tom veľmi pomáha. a tiež to nebolo prvýkrát. ale taký je osud, nebudem vás zbytočne zaťažovať

monalisatko
20. mar 2012

@rene82 ano, žial nedá sa proti tomu nič robiť ☹

letuskah
20. mar 2012

@rene82 je mi to luto, hlavne aby si sa dala do poriadku.. toho cierneho je moc lebo vraj to ockovanie nie je dozivotne a tridsiatnici by sa mali dat preockovat aby boli zase imunni, ja uz rok chodim na preventivku a aj toto ockovanie ci chcem dat plus preockovanie tetanu, no som zvedava kedy sa mi to podari 😝

kibuk
21. mar 2012

pekne ranko prajem pre nas urcite tatik sa nam vracia z nemocnice 🙂
a pytam poradit na tuto ciapku pre moju slecnu...
neviem ako ju ukoncit,bud klasika len dookola bielou a ukoncit alebo ruzovou taky maly "volanik" alebo po bokoch take uska spravit... neviem
a este mam osem rocneho syna a tiez chce ten styl ciapky ale vobec ma nenapada aka by mala byt :-/
dakujem za rady

monalisatko
21. mar 2012

Ahojte dievčatá 🙂
Tak konečne mám hotové moje prvé gaťuše. Nie je to výstavný kus, ale druhé už budú určite lepšie 🙂 Velká vďaka za pomoc patrí @zuzankazuzu 🙂 🙂 🙂

letuskah
21. mar 2012

@kibuk ja by som dala ruzovy volanik. a momentalne mam zalubu vsetko hackovane ukoncovat spatnym kratkym stlpikom

https://www.youtube.com/watch?v=Z_DPQw2Dykg
zuzankazuzu
21. mar 2012

@monalisatko krasa krasa krasa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kibuk
21. mar 2012

tak ja som dala ukoncenie podla @letuskah a velmi pekne ukaze 🙂 dakujem

tu je hotova este kitiinku uhackovat 🙂

kibuk
21. mar 2012

ups tu je foto 😉 aj s mojou princeznou

letuskah
21. mar 2012

@kibuk aj ciapka aj princezna su pekne 😵

monalisatko
21. mar 2012

@kibuk peknučká je spolu s modelkou 🙂

monalisatko
21. mar 2012

@zuzankazuzu ďakujem, no pri druhých už viem ako na to a bude to lepšie 🙂 🙂 🙂

bv_alexandra
21. mar 2012

@monalisatko prosím ťa a máš k nim návod???

monalisatko
21. mar 2012

@bv_alexandra jasné, hodím sem link na Zuzku, od ktorej ho mám 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzankazuzu/...

tretulka
21. mar 2012

heslo mojich poslednych dni, kazdy den jedna ciapka, alebo aspon obden :D

deniskateniska
21. mar 2012

@tretulka si robila z klasik elian ze? tuto kombinaciu farieb som robila romankovi nakrcnik a rukavicky 🙂 si ich kupovala u nas v gimi ze? 🙂 som ich ja kazala objednat 😀 😀 😀 😀 a ciapocky su nadherne

tretulka
21. mar 2012

@deniskateniska ano, v gimi som kupovala, nejako som vela nakupila, tak teraz minam, este ta tyrkysova mi ostala, tak svetrik spravim malej, teraz som si ale z mmb objednavala aj ine druhy, tak cakam balik 😵

lucia32
21. mar 2012

@tretulka balíček som dnes odoslala, dúfam, že sa vlnky budú páčiť 😉

deniskateniska
21. mar 2012

@tretulka poznam 😀 😀 😀 ja sa chystam na zips tam a som zvedava co zase "ulovim" 😀 😀 mne vcera prisla camila tak uz robim sebe plavky - vrch a zajtra dufam zacnem klobucik romnakovi 🙂 kedze doktorka povedala ze rodit pojdem na termin mozno az po tak este nieco nakupim kym pojdem rodit 😀 😀 😀

lucia32
21. mar 2012

@tretulka čiapočka krásna, tie kvetinky sú len spajané retiazky?

janemari
21. mar 2012

Tak mňa to naozaj chytilo 😀 Posielam svoj druhý výtvor 🙂

tretulka
21. mar 2012

@deniskateniska nechcela som klasiku dievcensku ruzovu, nejako som sa jej "prejedla", tak frcim na zelenej a tyrkysovej, ale uz mam objednane aj nejake ruzove a fialove, pre istotu

@lucia32 Lucka ano, videla som ich u jednej kocky v albume, tak mi napisala navod •6 očiek spojíš do kruhu. Do tohto kruhu urobíš 10 krátkych stĺpikov, ukončíš pevným okom. Urobíš 8 retiazových očiek a prichytíš ich pevným okom do ďalšieho krátkeho stĺpika predchádzajúceho riadku, ale iba na zadnú nitku. Takto ideš dookola, kým nebudeš mať 10 "lupeňov". Potom pokračuješ tak, že na každú retiazku urobíš 10 krátkych stĺpikov a prichytíš ich zase pevným okom - tam, kde retiazky, ale na prednú nitku. Tie lupienky sa ti potom začnú postupne akokeby "stáčať" - jednoduche a efektne
a ked balicek dorazi, ozvem sa 🙂