Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
19. apr 2012

Nové odtiene priadze Catania u mňa v galanterke
A pár čapuliek

ellysa
19. apr 2012

@lucia32 krásne, môžem ti napísať objednávku aj do IP, či len cez MMB

lucia32
19. apr 2012

Kto chcel dlhé 30 cm ponožkové ihlice ( klasika je 20 cm ) ???

lucia32
19. apr 2012

@ellysa môžeš aj do IP

miri.b
19. apr 2012

@lucia32 vlna katka este neprisla? 🙂

nikuska4
19. apr 2012

moje posledné objednávky konečne hotové......... 😒 ufff 🙄

nikuska4
19. apr 2012

@lucia32 robila som ich z tej vlny od teba je tvrdšia ,ale nevadí aspon je klobúčik pevnejší 😉 🙂

lucia32
19. apr 2012

@miri.b čakám balík, vraj v utorok posielali, tak snad už zajtra dorazí...
@nikuska4 to bola ta lisa? ona je hrubšia, ale krásne vyzerajú, podarili sa ti....

monalisatko
19. apr 2012

@janemari v jednoduchosti je krása 🙂

monalisatko
19. apr 2012

@nikuska4 krásne sú všetky 🙂

lucim
19. apr 2012

@nikuska4 krasne klobuciky aj ciapocky 🙂
@lucia32 jeeeeej 😵 😵 😵 😵

tortelinka
19. apr 2012

viete mi poradit? ucim sa hackovat, dosla som po uvod ten kruh a dlhy stlpik, podla navodu na youtube, ale neviem ako mam pokracovat dalej, hodi niekto link na rozumny navod?

letuskah
19. apr 2012

@tortelinka a co konkretne robis? kruh na ciapku?

tortelinka
19. apr 2012

@letuskah

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU

podla tohto som robila, ale neviem co dalej

lucim
19. apr 2012

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81
@tortelinka tu mas foto navod od tej istej autorky na zakladnu ciapku, najoblubeejsi, tusim takmer kazda sa podla neho ucila.

tortelinka
19. apr 2012

@lucim ten som nasla, ale asi som nemehlo, moc tym fotkam nerozumiem

lussy23
19. apr 2012

@lucia32 krásne
@nikuska4 nádhera

idris
19. apr 2012

ahojte tak ja pridávam nie celkom dokončenú čiapočku pre známu ešte som nerobila tak malú tak to dokončim až u nej 😅 lebo sa mi zdá malá 😠

letuskah
19. apr 2012

@tortelinka spravila si si ten zakladny kruh a do neho dany pocet DS? potom vlastne len pretiahnes ocko do tretieho ocka na prvom DS a tym to spiojis. v dalsom riadku si spravis 3 retiazkove ocka a do kazdeho DS z predchadzajuceho riadku spravis 2 DS a zase spojis tym ze pretiahnes ocko cez tretie RO a ocko toho posledneho DS. tie fotky su tiez jasne, musis asi len skusat a parat

letuskah
19. apr 2012

@idris ja tak prave prerabam tu spiralovu lebo je mala pritom som rozsirovala az az 😝

lussy23
19. apr 2012

@janemari krásna čiapka aj Laura 🙂
@kibuk krásnučké
@tunylyk nádhera
@julianka777 nádherná
@lucim ďalkujem

monalisatko
19. apr 2012

ahojte šikovnice 🙂 idem si po radu. No mám spravený aj druhý rukáv, tak teraz pokračujem trup, ale samozrejme už nie do kruhu. Lenže neviem presne akoby som mala spraviť ten výstrih na krk. Kedysi dávno som štrikovala, ale už sa moc nepamätám. Predný by mal byť asi hlbší ako zadný, že? Asi by som mala v strede vynechať pár očiek a potom ešte postupne uberať. Júúúj, už vidím že to budem pár krát párať ☹

letuskah
19. apr 2012

@monalisatko presne, v predu je hlbsi ako vzadu. ten vystrih byva cca tretina celkoveho poctu ociek a plecia dve tretiny , samozrejme to zalezi aj od toho aky hlboky a siroky ho chces mat. ja by som ubrala vstrede nieco menj ako tretinu a potom este po dva riadky par na zaokruhlenie. vzadu by som neubrala vobec alebo naraz vsetky ocka co si ubrala vpredu 1 alebo 2 riadky pred ukonceni.

lucim
19. apr 2012

@monalisatko srdcko , moja finta je, ze si zoberiem dietatove tricko alebo svetrik a prilozim si a hned viem, aky ma byt strih 🙂

lucim
19. apr 2012

@tortelinka tak tak, @letuskah ma pravdu, skusaj a paraj ... prides na to . 😉

lussy23
19. apr 2012

@idris krásna

tortelinka
19. apr 2012

@letuskah vdaka, co znamena RO?

letuskah
19. apr 2012

@tortelinka retiazkove ocko 😉