Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ankan
26. apr 2012

Žienky vedeli by ste mi niektorá preložiť anglicky textový návod?

rene82
26. apr 2012

@ankan veĎ si ho skopíruj do googlu prekladača 😉

ankan
26. apr 2012

@rene82 to by som musela celú fotku prepísať a prekladač napíše totálne blbosti...
Tu je len prvá veta: With size G hook and lime,ch 68(7276), join in beg ch to form ring, ch 1, sc in each ch around, join in beg sc, turn
A preklad :Vďaka veľkosti G hákom a vápna, ch 68 ods 7276), zapojiť sa do prosiť ch tvoriť prsteň, CH 1, sc v každom ch okolo, zapojiť sa prosím SC, zapnite
Vedela by si podľa toho niečo stvoriť??? 😀 😀 😀

rene82
26. apr 2012

@ankan tak to teda nie 😀 a čo má byť výsledok. lebo je tam asi spojiť retiazku do kruhu

babulatko
26. apr 2012

babulky z čoho háčkujete prechodné čiapky a z čoho zimné? myslím z akého materiálu, keď to má byť pre deťúrence? díky

rene82
26. apr 2012

@babulatko red herart baby, alebo baby dream, elian nicky je tiež taká hrubšia, prípadne kačenka,....

babulatko
26. apr 2012

@rene82 díky mooc

chrenkovae
26. apr 2012

ahojte babulky určite ste tu už skusene hačkarky tak sa chcem spitať čo je take naj naj lachšie uhačkovať na začiatok chcem sa učiť a či je niečo lachšie ako čiapka len nejaky vzor alebo niečo a najlepšie aby to bolo na nete znazornene dakujem vam vopred 🙂

bv_alexandra
26. apr 2012

ja si myslím že čiapka je najlepšia na pochopenie. na youtube su super videá nato aj na mmb navody. 😉 na nich pochopis velmi vela ja som sa tak naučila 😉
@chrenkovae

inak dievčence pálili ma prsty. hačkovanie je predsa len išpiratívnejšie ako účtovanie, a bola som nasratá na mm tak noc byla dlouha 😀 😀 😀

bv_alexandra
26. apr 2012

@ankan ja sa inšpirujem na anglických ale vela veci si domyšlam. hlavne aj je obrázok fajn odfotený tak sa dá potom približne dedukovať čo je v popise. 😝

chrenkovae
26. apr 2012

@bv_alexandra no skušala som skušala,ale nevzdam to moc mi to neide zatial som stale len na začiatku.škoda myslela som že bude aj niečo lachšie 🙂 Dakujem

bv_alexandra
26. apr 2012

@chrenkovae http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 podla tohoto som robila prvú čiapku
a tu http://www.youtube.com/user/bububacek tato baba ma videa na všetky stlpiky, začiatok čiapky a pokračovanie. pokukaj urobiš to jedna dve 🙂 😉

letuskah
26. apr 2012

@bv_alexandra ja ti neviem, ale mne sa to teda nepaci, akoze technicky je to super spravene ale estetika sa mi tam akosi vytratila, tipujem to na capicu pre tinedzerku

adrika79
26. apr 2012

Na tuto som skoro zabudla :D ako inak - s lienkou :D

bv_alexandra
26. apr 2012

@letuskah ☹ to ma byt pre malého robila som podla tohoto

bv_alexandra
26. apr 2012

na krpcovi: 😝

letuskah
26. apr 2012

@bv_alexandra no je pravda ze na nom to vyzera lepsie, ked sa ta siet natiahne, ale takto na ruke... ale zas dolezite je aky mas ty pocit, nechcela som sa ta nijako dotknut 😉

julianka777
26. apr 2012

ciapocka so setikom-celenka,sponky,gumicka pre kamaratkine dcerky k meninam 🙂

monalisatko
26. apr 2012

@julianka777 nádherne sa ti podarili 🙂
@bv_alexandra wow, pekné a zaujímavé 🙂
@adrika79 taká úplne jarná, peknučká je 🙂

monalisatko
26. apr 2012

tak ja som už 2 dni neháčkovala, lebo sa mi minula biela vlna a keďže som upratovala - v detskej obrovskéééé upratovanie a potom ešte ďalšie bežné, nedostala som sa do galantérky. Dnes som ale dokúpila, tak konečne dokončím čiapku a potom dám foto celého setu. Dnes sme boli v záhrade, bolo super. Auto mi na slnku ukazovalo 31° !!! takže háčkovať budem už asi pomenej 😅 No uvidíme 🙂

chrenkovae
26. apr 2012

@bv_alexandra dakujem krasne budem sa učiť učiť učiť kym zo mna dačo nebude 🙂 🙂

letuskah
26. apr 2012

@monalisatko pod ku nam, my potrebujeme generalku v detskej, tam je taaaaaaaaky bordel, humus!!!!!

monalisatko
26. apr 2012

@letuskah joj, ja rada prídem, ale to by sme asi len háčkovali a nie upratovali 😀 Inak dala som si do fotoblogu fotky o upratovaní, kukni 😅

letuskah
26. apr 2012

@monalisatko no to je asi pravda, ale sak pri kave sa da aj to 😀

letuskah
26. apr 2012

@monalisatko ty kokso to bol iny vybuch, ale toto caka aj nas len sa nam akosi nechce 😝 musime aj potriedit, mame nove materske centrum tak tam chceme odniest hracky

lussy23
26. apr 2012

@bv_alexandra krásna a aj synček 🙂
@julianka777 krásne. ako robíte tie sponky?
@adrika79 tá je nádherná

ankan
26. apr 2012

@bv_alexandra obrázok ti posielam.
Vyzerá to jednoducho, ale neviem ako začať, tá schéma je nejaká ... .

lussy23
26. apr 2012

@adrika79 krásna

ankan
26. apr 2012

@monalisatko čo ste vykradli hračkárstvo??? 😀 😀 😀

julianka777
26. apr 2012

@lussy23 spravim si male kvietky a prilepim och tavnou pistolou na sponku