Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
30. máj 2012

@monalisatko uffffffff, mi prišlo zle z toho. keď si predstavím, že aj ja mám iba jedno a ďalšie asi nebude (mám 3 anjelikov) a stalo by sa dačo také........... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 hoci je jedno, koľko má človek detí. je to veľmi smutné, zvlášť keď odíde človiečik, ktorý mal pred sebou celý život. a možno len kvôli dákej banalite (neviem, či nemala dáku vrodenú chybu, o ktorej sa nevedelo).
je mi to strašne ľúto a vyjadrujem úprimnú sústrasť a aj tvoje baby musia byť silné.
bože, život je obrovská sviňa 😔

tintinka
30. máj 2012

@monalisatko ja ani neviem co napisat..je mi to velmi luto..
az ma mrazi, ked si pomyslim, ze ako spokojne som sla pred rokom so synom na taky isty zakrok..ze sak je to banalita..jedine coho som sa obavala, bola narkoza..nikdy nevies co sa moze stat ☹(
uprimnu sustrat jej blizkym

lucim
30. máj 2012

moje posledne 3 - Terezke univerzalna jednoducha biela, a bekovka (to bude nas styl ) a jedna kamoskinej malej margaretkova, tentoraz v ruzovom. 🙂

sonka31
30. máj 2012

Dobre rano, dievcata. Tie, ktore pletiete, poradite mi? Ako uberate ocka na nakrcnik? Citam v navode napr uberte strednych x ociek, uzavrie sa to v kuse, a potom sa obe strany pulovrika pletu oddelene? dakujem

tunylyk
30. máj 2012

@monalisatko je mi to velmi luto 😢 nepochopitelne,krute,ale taky je zivot,neviem a ani si nechcem predstavit,zeby sa nieco take stalo mojim blizkym 😢

monalisatko
30. máj 2012

@rene82
@tintinka ďakujem, aj keď sa to netýka priamo mňa, ale aj tak ma to strašne zasiahlo. Minulý pondelok bola ešte v škole a v utorok už bojovala o život. Tak ale vráťme sa radšej k pôvodnej téme 😔

monalisatko
30. máj 2012

@tunylyk

janemari
30. máj 2012

Tak po 100 rokoch som konečne niečo urobila,šatku pre moju slečnu . Robila som na objednávku anjelikov na stromček a už mi tak z toho šibalo,že som si musela dať pauzu. Potom sa pustila do čiapočky podľa návodu z netu a bola malá,myslela som že posuniem kamoške s miminkom a nakoniec aj tej by to bolo malé,tak či som chcela,alebo nie musela som spárať. Ale snád sa zase rozbehnem 🙂

evicka1
30. máj 2012
lussy23
30. máj 2012

@lucim nádherné
@janemari krása

lussy23
30. máj 2012

@monalisatko to mi je ľúto.☹ nemám slov. takéto veci by sa nemali diať. ☹ A pritom to bol úplne bežný zákrok☹

monalisatko
30. máj 2012

@lussy23 veru nemali. Dnes to povedala učitelka deťom v škole. Všetky učitelky mali čiernu blúzku, učitelia čierne košele, na školu zavesili čiernu zástavu a vo vestibule je stolík s jej fotkou a sviečkou ☹ Ešte že moja dcérka je doma lebo je chorá a nemusí ísť do toho pochmúrneho prostredia. Do pondelka jej to musím nejak povedať ☹

monalisatko
30. máj 2012

napriek tejto smutnej udalosti, dám foto mojich prvých capačiek, čo som včera dokončila

piacere
30. máj 2012

ahojte, môžem sa k vám priplichtiť? Lebo pozerám, že mnohé z vás poznám z FB 😲 😀

Tak dnes som namiesto toho, čo by som mala robiť, robila toto... 🙄 😅

letuskah
30. máj 2012

@evicka1 to je celkom jednoduche a rychle. spravis si retiazku dlhu ako treba, v dalsom rade spravis 11 RO a 1KS do kazdeho 6 ocka az do konca a v dalsom riadku to iste tak aby sa ti tvorili tie okienka 😉

letuskah
30. máj 2012

@monalisatko tak toto ti nezavidim. ale asi cim skor jej to povies tym viac casu bude mat to stravit kym pojde do skoly nie?

svetlankat
30. máj 2012

@monalisatko uprimnu sustrast celej rodine, je to nieco neskutocne

monalisatko
30. máj 2012

@letuskah ano, mala by som, ale kolko krát sa odhodlám že jej to idem povedať, tak sa mi nahrnú slzy do očí a neviem o tom hovoriť. To by ju ešte viac rozrušilo, keby som jej to začala s plačom rozprávať. Musím sa najprv trocha ukludniť, alebo si zohnať nejaké ukludňujúce tabletky. Neviem či som to už písala, ale jej otec si deň pred tým zlomil nohu a včera keď sa dozvedel že jeho jediné dievčatko prehralo boj, tak ho odniesla záchranka, lebo dostal infarkt. Vlani už mal jeden, hoci je to mladý 42-43 ročný chalan. Neviem ako to všetko zvláda matka, ale nečudovala by som sa, keby skolabovala ☹ ☹ ☹
@svetlankat ďakujem v ich mene 😢

julianka777
30. máj 2012

konecne nieco na objednavku 🙂 suknicka 🙂

trnovcova1979
30. máj 2012

nemala by niektorá z vás návod na háčkované papučky (skôr ponožky)? Vopred ďakujem.

ibk@ibkzilina.sk

trnovcova1979
30. máj 2012

@lucim
@lucim
dal by sa mi poslať návod na tie papučky? vopred ďakujem

nella0305
30. máj 2012

Zdravím, hlásím další nášup klubíček z Drops.
Ještě zítra možnost objednat za super ceny 😎
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_garn...

lucim
31. máj 2012

@trnovcova1979 odo mna si chcela papucky? lebo novsie tu pridavali ine kocky ... ja som moje posledne robila podla tohoto: https://picasaweb.google.com/zGalbovka/DesChaus...
a tohoto: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2890

@piacere to ty mas na fb vsetky tito krasne zabky? jeeeej 🙂 🙂 🙂
@monalisatko krasnucke capajdy, vydarene 😵
@janemari super satka 🙂
aj ja by som mala urobit terezke nove capacky, ale najprv dokoncim zacate a slubene, bo furt pomedzi to motam nieco malej 😀

monalisatko
31. máj 2012

@lucim ďakujem, ešte do jesene budú nejaké a aj pre chlapčeka 🙂

monalisatko
31. máj 2012

@lucim teraz pozerám čo si dala link. krása. asi sa budem inšpirovať 🙂

piacere
31. máj 2012

@lucim niee, tieto sú moje prvé 😀

trnovcova1979
31. máj 2012

áno od vás, nikde nemôžem nájsť predlohu na háčkované papučky a tie vaše sú nádherné

trnovcova1979
31. máj 2012

@lucim
ďakujem. idem začať. dúfam, že budú také pekné, ako vaše

kulenka
31. máj 2012

@janemari Ahoj 🙂 Prosím tě, co je to za vzor na tom šátku, jak se to dělá? 😕 🙂

tunylyk
31. máj 2012

moje pre drobca 😉ked uz dnes na papuckovu notu ideme🙂