Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evicka1
17. sep 2012

@monalisatko dakujem od fantasticky je to na mile daleko

monalisatko
17. sep 2012

@evicka1 vôbec nie, nebuď skromná, zaslúžiš si pochvalu 🙂 🙂 🙂

evicka1
17. sep 2012

@monalisatko preto som tu tu aj hadzala 😀 😀 ale kecam... ja potrequjem co s tym stredom 😀

janabanc
18. sep 2012
tintinka
18. sep 2012

@evicka1 no veru..pouzivat tolko ihlic naraz..ja toto nedokazem teda..mne uz aj dve ihlice robia obrovsky problem 😀
sikulka 😉

tintinka
18. sep 2012

a idem sa i ja pochvalit mojou modelkou 😝 konecne po dvoch rokov sebapresviedcania som sa pustila do svetrika..nakoniec z toho ostala vesticka, lebo herecka si nezela dlhe rukavy 😅

blka
18. sep 2012

@bambola Časopis jsem sehnala. Ty klubíčka jsou pěkně kousavá. Nechápu, jak tam můžou napsat, že je to kvalitní italská vlna. Já bych se tou dekou z této vlny zakrývat nechtěla.
@evicka1 To jsi stihla uplést za 2 dny nebo kdy jsi sem dávala ten obrázek kamaší 😕 ?

Teda, holky, vy jste strašně produktivní, jak to tak rychle můžete zvládat? Já jen "blbou" čepičku háčkuju min. 14 dní. Ale to je taky tím, že jen po večerech tak max. hodinku, ale i tak.

bambola
18. sep 2012

@blka oni to myslia skor asi ako prehoz, nie deku, tiez by som sa s tym neprikryla. ale inac ma napadlo, ze rohozka pod nohy by sa z toho dala urobit dobra 😀

ja momentalne pozeram rozne stranky a hladam nejaku inspiraciu na peknu a zaujimavu ciapocku, ja teda niesom moc kreativna 😅 tak musim odkukat 😔 a tiez mi trvaju dlho veci. navyse teraz nam navalili aj kopu prace zo skoly , takze ani neni moc casu 😒

blka
18. sep 2012

@bambola To je fakt, jedině tak na rohožku 😀 . Aha, ten přehoz mě nenapadl 😉 . Já stejně myslím, že klubíčka skončí v synových rukách a ten si s něma poradí. Má teď v oblibě nůžky 😀
Já právě taky musím mít inspiraci, vždycky hledám i různé barevné kombinace, protože jak píšeš, nemám fantazii. A než vždycky něco najdu, to trvá.

mamusia
18. sep 2012

Ahojte,viete mi poradit ako je najlepsie robit papucky? Lebo ja sa neviem trafit do velkosti,bud su velke,alebo prilis male,vcera som asi 6x parala,bo stale nieco nesedi vo velkosti.... 🙄 dakujem 🙂

monhla
18. sep 2012

@bambola To je od nás trošičku ďalej ako som ochotná ísť pre jeden časopis 😀 😀 😀

tunylyk
18. sep 2012

@monhla blahozelam k babatku 🙂 prave som si vsimla 😀

evicka1
18. sep 2012

@blka no v sobotu a akusok z nedel 😀 ale výsledok ziadna sláva. ale tak aspon sa to na nieco podobá

evicka1
18. sep 2012

@tintinka krásna kombinácia farieb

janefonda
18. sep 2012

@janabanc
@tintinka krasne dielka! Ja sa tiez uz dlho snazim dokopat do hackovaneho svetrika pre moju starsiu. Tak sa dnes v noci do toho asi pustim , ked vidim ake krasne dielka mate urobene.

blka
18. sep 2012

@evicka1 Tý jo, tak to jsi rychlopletařka. To bych nezvládla ani omylem. Jakápak žádná sláva, vždyť jsou krásné 🙂

zfidorka
18. sep 2012

@janabanc super pulover, robila si ho podla nejakeho navodu?

janabanc
18. sep 2012

@zfidorka dakujem,nie je robeny len tak z hlavy;

zfidorka
18. sep 2012

@janabanc super, lebo velmi pekne sedi... co som ja videla niektore uhackovane, tak sa mi az tak velmi nepacili, ten tebou robeny vyzera perfektne 😉

janabanc
18. sep 2012

@zfidorka jej dakujem,a to je este len moj treti pokus

letuskah
18. sep 2012

@tintinka uz som ju aj na FB obzerala, peknucka je a majitelka je evidentne hrda 😵 😵 😵 ale chcela som sa ta spytat, minuly rok si robila z red hheart baby tej melirovanej oranzovo vselijakej ciapku so sluckami, alebo predminuly? robila si 1 riadok slucky 1 riadok KS? lebo som to skusala a vsetky riadky som robila slucky a ono sa mi to vytahovali, robili sa mi velke oka a podobne, takze je z toho klbko...

tintinka
18. sep 2012

@letuskah ja som nerobila tu sluckovu z red heart..ale viem, ktoru myslis. nepamatam teraz kto to robil....ale i ja som to skusala na tejto ciapocke.. a robila som jeden riadok polodlhy stlpik aj s tou sluckou a druhy riadok ks..na striedacku. tiez sa mi to najprv prevliekalo, neviem ako sa robi spravne ci polodlhy stlpik ci len ks so sluckou, ale ja som dala tak, ze som si najprv prevliekla hacik ockom, potom nabrala vlnu ako pri polodlhom stlpiku, potom urobila slucku a tak to cele pretiahla ockom spat..

letuskah
18. sep 2012

@tintinka no vidis, ja som bola na 100perc presvedcena ze si ju ty robila, tu slucku som robila s KS, na prst som si prevliekla priadzu, potom prevliekla cez ocko na hacik a pretiahla na KS, tak som vtedy dake video videla, skusim striedat co to spravi, mam modrosivo biely melir od nich a sa mi to tam tak hodi 😀

letuskah
18. sep 2012

tak som nasla ten sluckovy vzor, je to na strane 148, dievca s nickom lienok1 😀 😀 😀 a tu je navod, robila som to zle

https://www.youtube.com/watch?v=V-gpIT8gkss

akurat neviem ci sa strieda alebo nie s KS bez slucky 😅 idem skusat

adus123
18. sep 2012

Ahojte sikulky...chcela by som vas poprosit, ci nahodou nemate niektora link na hackovane bolerko. Casto vas citam a pozeram vase krasne vytvory a tusim niekedy v "minulosti" ste tu nejaky link aj davali...zial presla som skoro celu diskusiu, no neviem ten link najst. Prosim Vas, ak niektora mate, mohla by som ho poprosit? Velmi pekne dakujem. 🙂 Kedze som fakt len zaciatocnik, moze to byt nieco uplne jednoduche...dakujem

malamargaretka
18. sep 2012

@janabanc jééééj toto je nádhera🙂🙂maminka, odkial ste prosím zobrala návod? dakujem katka

17anit07
18. sep 2012

@tintinka wooow 😲 nádhera nemate nahodou navod 🙂dakujem a este kolko vlny treba na takyto svetrik

evicka1
18. sep 2012

kočky odkial kupujete sumavsku ovciu vlnu?mate odskusanu aka je chcem s nej sveter sebe a malemu a nasla som len ze za 2,90 a to nedám 😀

meggi0201
18. sep 2012

akú vlnu mám použiť na jesennú a zimnú háčkovanú čiapočku? ďakujem za rady, svoju prvú som robila z perlety

bambola
18. sep 2012

@adus123 a co toto? tusim ho aj ja vyskusam, vyzera super 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6175