Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

blka
27. nov 2012

@janca_dobi Kateřina je asi jen bavlna, že? Ta na zimu nebude. Na zimu určitě tango.
@tiffanka Taky jsem mrkla do alba a musím smeknout, jak jsi na všechno zručná. Krásné věci 🙂

sjuz
27. nov 2012

@monyccka presne nad tym som rozmyslala, ze vsetky babatkovske su podsite bavlnou... a cim si podsivala? kupovala si nieco?

sjuz
27. nov 2012

@lili_mia ved som si aj myslela. dakujem

sjuz
27. nov 2012

@nella0305 robila som ju z nako baby. celkom teplucka, len to ma dierky, ale asi ju podsijem niecim z 100% bavlny...

luckybara
27. nov 2012

@sjuz ahoj já podšívala flees malé od 2m.ale je to tak až na zimu hodně se mi potila...

sjuz
27. nov 2012

@luckybara ved preto ju bud nepodsijem, alebo len niecim tenkym z bavlny. ved aj tak ma overal s kapucnou a je vo fusaku, a kedze lezi schovana v kociku, podla mna jej zima nebude, nie?

luckybara
27. nov 2012

podzimní čepice jsem dělala s vlny Baby (clasic od rico disenig)nebyla potřeba podšívát ničím jsou hodně teplé i příjemné.zimní jsem si podšila tenkým fleecem(deka Ikea)..neměla by jí být zima...

monyccka
27. nov 2012

@sjuz no kupila som v metrovom textile bavlnenu latku bielu a tym som podsila. Aj ked sa nahodou trosku spotila, tak to pekne salo a nerobili sa jej tak potnicky. Ale nasa bola celkovo citliva na materialy priamo na kozi.

monyccka
27. nov 2012

@sjuz a zima jej istotne nebude, ked ma este na tom kapucnicku a lezi vo fusaku..ved to je ako skafander ;) ja by som s tymi detickami hned menila ;)

mami29
27. nov 2012

Snad se bude libit. První práce s volánkovou přízí 😉

olina22
27. nov 2012

je krasna

lussy23
27. nov 2012

@mami29 krásne

lussy23
27. nov 2012

@mirenkam krásna
@miruska76 parádna. synček je fešák
@adrika79 krásne čiapočky, aj maličká

miruska76
27. nov 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

zet83
27. nov 2012

Dobrý večer, tak si k vám jdu zase pro radu. Předem moc děkuji. Začínám dělat svou první ušanku. Teď jsem na bodu, kdy nevím, jak dál ☹ Za prvé, když děláte ušanku, máte na krčku stejný počet řad, jako máte na čelíčku? Nebo mám v zadní části přidávat stejně jako na ouška. Ale ten můj největší problém.Jak správně začít prodlužovat u oušek. Jak správně udělat "krytky" Něco málo jsem našla už v postupech na MMB ale moc tomu nerozumím ☹ Budete mít některá trpělivost na to, mi to vysvětlit. Děkuju předem moc moc.

jahody11
28. nov 2012

Ahojte, prosim poradte mi , kupila som BAMBULKOVU priazdu ale neda sa robit na hrabliach lebo ma dlhe snurky a mensie bambulky a nevyzera to pekne, tak budem musiet asi ustrikovat ale netusim ako na to, poradite mi??????????? DAKEJEEM 🙂

jahody11
28. nov 2012

@jarjanulka velmi pekne dakujem 🙂

miruska76
28. nov 2012

dievcata, prosim vas nemate nejake tipy na ciapku bob stavitel? dakujem

mvkoty
28. nov 2012

@miruska76 koukni se na mimibazar nedávno jsem tam na ní narazila

jahody11
28. nov 2012

@jarjanulka
@mami29 Baby, strikujem bambulkovu salu, ako nahodit ocka, som pochopila podla jedneho navodu MMB ale ako ukoncit, to teda netusim, nemate nejake rady? som hackarka, pletiem prvy krat....

tiffanka
28. nov 2012

Ahojte baby. Viete mi niektorá, prosím vás vysvetliť, ako sa môže táto čiapočka po dvoch dňoch natiahnuť, keď ešte ani praná nebola? Vzor: patent - angl. hl, obr,... nad patentom 2hl, 2obr. V kľude mala 32cm a mala sa prispôsobiť na 48cm.

tiffanka
28. nov 2012

... včera dokončená

mvkoty
28. nov 2012

Holky nemáte některá návod na aplikaci krokodýla lacoste????

ursul
28. nov 2012

žienky prosim vas ako zistim kolko očiek mam nahodit pri strikovani ked chcem napr. 30cm? dakujem

monalisatko
28. nov 2012

@ursul tak ti aj hneď odpoviem, hoci ja háčkujem, ale kedysi som aj štrikovala 🙂 Takže ak máš štítok od vlny, väčšinou je tam písaný skúšobný štvorec na 10x10 cm. Ak nemáš, žial musíš si urobiť na skúšku jeden štvorec, odmerať a podla toho vypočítať. Inak sa to asi nedá, lebo záleží od hrúbky vlny a velkosti ihlíc a aj od toho, kto nakolko uťahuje.

ursul
28. nov 2012

@monalisatko no skusim,lebo tiež skor hačkujem...dakujem 😉

monalisatko
28. nov 2012

@ursul nemáš za čo 🙂

luckybara
28. nov 2012

@zet83 já dělám ušanku od bodu kde jsi takhle..poslední řadu ukončím PO..po té háčkuju od pevného oka řadu další,dlouhou tak když čepici položím na stůl,řada lehce přesahuje do přední části čepice..poté otočím.začínám krytku(2krajní dlouhé sloupky sháčkuju v 1)jedu na šířku (malá má 4 měsíce,u každé vlny i dítěte je to jine)na konci např.10ok,zase 2dlohé sloupky v 1.praci otočím a jedu zpět,jen DS do každého oka..otočím a zase 2DS sháčkovat do 1ok,do konce řady a poslední 2 zase sháčkovat do 1oka.tím máš půlku hotovou.a to samé udělám na druhé straně naváži přízi kde jsem začala řadu...Krytky na uši by ti měli do přední části přesahovat asi o 1/3..kdyby něco písni..na fotce ta vrcní je roztáhlá

zet83
28. nov 2012

@luckybara děkuji za popis, hned až budu pokračovat, tak se ozvu!! moc s z toho nevidím.. to znamená, že když mám tedy PO vzadu na krčku, tak pojedu například nejdříve pravou stranu a pravou krytku?? jsem z toho fakt jelen..