Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

saskax
4. nov 2012

@luci78p nie, posta vychadza : napriklad balik do 1 kg = 1,70 eur (listova zasielka doporucene), balik do 2 kg = 2,20 eur (balik bez poistenia).........vyberies si ake chces postovne - ake Tebe vyhovuje. Funguje to tak, ze vzdy 14. a 28. v mesiaci je uzavierka pre slovenske objednavky, majitelka vyexpeduje 1 obrovsky balik na Slovensko pani Ivanke (http://nahaciku.blogspot.sk/search/label/NÁKUP ...) a ona to potom rozposiela nam. Takto usetrime na postovnom, lebo sa plati len postovne po Slovensku. Dufam, ze som to zrozumitelne napisala 🙂 .....pozri si ten link co som sem teraz hodila - Ivanka to tam ma presne vysvetlene 😉

luci78p
4. nov 2012

@saskax aha,a to treba dopredu platiť,alebo na dobierku?

beatricer
4. nov 2012

@lussy23 je podšitá maslovou dekovinou- flísom. Dostať v metrovom.

janabanc
4. nov 2012
saskax
4. nov 2012

plati sa na slovensky ucet pani Ivanke - ona aj posle udaje na uhradu. Ivanka spolupracuje s majitelkou tej galanterie 😉 Plati sa vlastne dopredu.

saskax
4. nov 2012

vela vln je skladom a pri niektorych drahsich - ktore su na objednavku - nie je podmienka minimalneho odberu 5 klbiek ako na www.klbkovlny.sk - co je dost velka vyhoda.

jancip
4. nov 2012
simisi
4. nov 2012

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853
@bambulka82 robila som podla tohto,ale urobila som vacsiu placku,tak ze ju necham pre starsiu a nakoniec som si to rozmyslela,uberala a vzniklo to,co ma Viki na hlavke 😉

zuzul77
4. nov 2012

@janabanc juuuuuj ta je super, kde najdem navod?

janabanc
4. nov 2012
zuzul77
4. nov 2012

@janabanc dakujeeeeeeeem

zuzul77
4. nov 2012

@janabanc nema chybu

hankamisa
4. nov 2012

ahojky .mám prosbičku.taky pletu ale mám problém.upletla jsem si na mim i soupravičku a chybí mi bačkůrky. bohužel je neumím.nevíte některá jednoduchý recept jak na ně? pokud možno na dvou jehlicích, s 5 jehlicema mám problém na tak malých oblečkách.moc díky

hankamisa
4. nov 2012

@popolo - ahoj.koukala jsem na tvé výtvory,krásné na str. 397.chci se zeptat ty bílé bačkůrky jsou pletené nebo háčkované.pokud pletené jak jsi je pletla?mám upletenou soupravičku na mimi a bačkůrky mi dělají problém.díky

moon1979
4. nov 2012

ahojte baby, poradíte mi, kde robím chybu? teda viem, že v pridávaní ale ... chcela by som sa Vás požiadať, keby ste mi napísali niektorá systém ako pridávať očká, aby sa netvorili vlny, ale pevne rovná čiapka na hlavu 🙂
pridávam môj prvý výtvor, čiapka síce vyzerá dobre na hlave, ale je volnejšia, kedže su tam vlnky 😖

začínam 6 očkami, potom další rad 16 dlhých stlpikov, další rad do každého stlpika 2, další rad 1- 1 - 2, další rad 1 - 1 - 1 - 2 ... a tak dalej ... kde je chyba?

jujka7
4. nov 2012

@saskax dobry vecer,chcela by som sa spytat ci mate skusenost s tou alpacou,je to jemna vlna alebo taka co kuše.dakujem.

lalipop
4. nov 2012

@lussy23 ďakujem

majulienka27
4. nov 2012

aký materiál je vhodný na detskú čiapočku, musí byť 100% bavlna, či vlna alebo sú vhodné aj priadze z akrylu- nekuše? Ak budem vyberať priadzu k čomu sa mám prikloniť a naopak čomu vyvarovať? ďakujem

popolo
4. nov 2012

@hankamisa jsou háčkované s polosloupků

hankamisa
5. nov 2012

@popolo -aha,tak to neumím.tak nic.díky

dandik
5. nov 2012

Ahoj, přidávám se do diskuze, hledám návod na háčkovanou čepku se vzorem copu (spíše pro kluka)....nemáte někdo odkaz. Už jsem dost prohledala a stále nic...moc děkuji

dandik
5. nov 2012

@miruska76 jé ta kočičí čepka je super, kde seženu návod...z hlavy to nedám. děkuji

saskax
5. nov 2012

@jujka7 alpacu som este nemala - to som len luci78p pisala kde ju moze kupit lacnejsie. Ja kupujem 100% merino vlnu - nie je skoro vobec chlpata ako klasicka vlna a je makka, velmi prijemna a hrejiva.

saskax
5. nov 2012

@majulienka27 bola som v obchode s vlnami, kde sa majitelka tomu dot rozumela - tak mi vysvetlovala, ze : na zimu bavlna vobec nie, bavlna je na leto, lebo bavlna nehreje. Na zimu sa ma kupovat priadza s obsahom vlny - je na Tebe ci si vyberies 100% vlnu alebo mix - napriklad vlna a akryl - to moze byt na zimu. Merino vlna je jedna z najkvalitnejsich vln na trhu - je z oviec, ktore sa nechovaju na maso (z takychto oviec sa berie vlna na klasicku vlnu) ale sa chovaju len kvoli vlne. Je trochu drahsia - aspon na slovenskom trhu, ale vcera som sem davala link na jeden obchod, kde sa da kupit za velmi vyhodnu cenu 😉

miruska76
5. nov 2012

@dandik ďakujem, no ja som robila od oka, zakladnu placku na ciapku, este som merala na dcerke a ostatne uz podla seba 🙂 myslim, ze staci urobit klasicku ciapocku a potom sa to uz da tie doplnky aj najst na nete, to uz nie je tazke 🙂

dandik
5. nov 2012

Vkládám alespoň svůj první výrobek, chystám se na zvířátkovou čepičku, ale stále hledám inspiraci a návody, jak na to...

miruska76
5. nov 2012

@dandik ďakujem, no ja som robila od oka, zakladnu placku na ciapku, este som merala na dcerke a ostatne uz podla seba 🙂 myslim, ze staci urobit klasicku ciapocku a potom sa to uz da tie doplnky aj najst na nete, to uz nie je tazke 🙂

majulienka27
5. nov 2012

@saskax ďakujem pekne, tú stránku som už pozerala a aj si dačo objednám

evicka1
5. nov 2012

@beatricer krásne pletene capice. prosim ta ako ich hore uzkoncujes? mje vyzeraju ako po porazke... nejak to nema ziaden tvar nicoho 😀