Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jana0706
4. sep 2012

@tintinka super kon aj s jazdkynou (aj ked je skoda toho perfektneho policajta)...a mimochodom krasne fotky - v akom programe si robila tu kolaz?

letuskah
4. sep 2012

@tintinka wow super, toto je vysoka meta pre mna 😀

tintinka
4. sep 2012

dakujem vam dievcata 🙂 moja mama ma zdrbala, ze je smiesna a mohla som jej aspon ofinu dat (ale robila som to vecer na rychlo, nechcelo sa mi s tym babrat, aj tak to trvalo dlhsie ako som chcela)
@jana0706 upravovala som v adobe photoshope..no a policajta bolo luto aj mne, ale od marca lezal zabudnuty medzi hrackami, vytiahla ho az vcera dcerka ze sa hodi na konika, ale ze ona by radsej chcela nejake dievcatko, tak som ho "preoperovala" 😀

@letuskah pre mna je zasa vysoka meta svetriky a ine vecicky co tvoris ty 😉

janabanc
4. sep 2012
blka
4. sep 2012

Holky, prosím vás, nepletla jste některá z Cilky od Vlniky? Včera jsem ji viděla v galanterii a má krásný melírek. Akorát nevím, jak to vypadá po upletení.

babulatko
4. sep 2012

@tintinka našla som k tomu video, možno ti pomôže 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=GN25ZpMer6U
lussy23
4. sep 2012

@janabanc krásne čelenky. aj bábo

lussy23
4. sep 2012

@tintinka krásne hračky
@janabanc krásny svetrík

lussy23
4. sep 2012

@tintinka krásny koník

natalitimk
4. sep 2012

holky chcem kupiť knihu na hačkovanie-neviete mi poradiť aku?

dagina
4. sep 2012

@tintinka jeminkote, to je nááááádhera, jen slintám - kůň s jezdkyní a vůbec vše....ach jo...

@natalitimk by se mi také hodila, ale pro začátečníky 🙂

zzzzuzka
4. sep 2012

Ahojte, prosim Vas, minule som tu vo fotoblogoch natrafila na vzor ako sa hackuje adidas ciapka a teraz, ked to potrebujem, to ani za svet neviem najist... Nemate to niektora? Prosim, mohol by mi to nieko poslat zuzka.stolarikova@gmail.com Budem veeelmi vdacna! 😉

natalitimk
4. sep 2012

@juny a da sa potom podľa nej uhačkovať aj čapica.lebo taku knihu kde by boli aj čapice asi nekupim že.

zfidorka
4. sep 2012

@natalitimk nechces radsej navody z netu? su tam aj videa 🙂

natalitimk
4. sep 2012

@zfidorka skušala som ale nešlo mi to chcem už niečo zložitejšie potrebujem si k tomu sadnuť a poriadne poštudovať,začiatky mam z netu ale to su take jednoduche ks ds.a nič viac neviem tak idem kupiť knihu tak sa hadam pohnem dalej. 😉

zfidorka
4. sep 2012

@natalitimk ved aj na nete su zlozitejsie vzory 😉 a na mmb je kopec navodov na ciapky...

juny
4. sep 2012

@natalitimk nie tam sú len vzory.určite nájdeš na MMB a vytlač si to.Asi takú knihu nenájdeš

natalitimk
4. sep 2012

@zfidorka no ved prave to že už dalej tomu nechapem neviem to čitať tie navody a videa na zložitejšie veci už su natočene pre mna nechapavu dosť rychlo 😀 asi si musim najsť holku čo mi to sobne ukaže.darmo raz vidieť je lepšie ako sto krat vysvetlovať 😵 nahodou holka okolo PO tu nie je? 😉

adrika79
4. sep 2012

pre kamosku - trochu netradicka kombinacia, ale take chcela...

letuskah
5. sep 2012

@adrika79 toto je skvela kombinacia, biela s modrou moja naj a ta bezova k tomu je ako bonus 😉

diavcata potrebovala by som sluzbicku. neter ma take tie babiky monster high http://img.ihned.cz/attachment.php/320/35422320... toto
a chcem jej pre ne spravit ciapky, ponca a stucne ako prekvapko, potrebovala by som obvod pod kolenama, obvod hlavy a dlzku ruky, ak to niektora nahodou mate odmerajte mi prosim

ivv
5. sep 2012

kocky poradte mi prosim.. robim zakladnu placku z hrubsej vlny a ten priemer mi nevychadza, bud je prilis velky alebo maly, je tam rozdiel vyse centimetra.. ako to riesite? mam dat kratsi stlpik? to zas ale bude vidiet.. a celkovo hackujete len dlhymi stlpikmi, alebo tu placku robite aj napr z polstlpikov?
dakujem

ivv
5. sep 2012

a este jedna otazka 🙂 medzi jednotlivymi riadkami sa mi robia dierky.. vidim to tak, ze ocka ktorymi konci kazdy stlpik su velke, cize ked ich v dalsom riadku podoberam, tak sa mi vytvori dierka.. robi sa to aj vam, alebo malo utahujem?

pe3cka
5. sep 2012

Ahoj holky...potřebuju radu...chtěla bych si nechat uháčkovat od maminky tyhle botičky https://www.modrykonik.cz/fotoblog/smuffynka/al... ale ani jedna nevíme,jak na to...už jsme hrozně dlouho v ruce nedržely háček...moc díííky...

jahody11
5. sep 2012

Caute baby, chystam sa uhackovat prehoz cez gauc poradte aku priadzu pouzit???????
a na deku do kociara? u nas v galanterke panklo nevie velmi poradit ale priadze ma lacne, to je zaklad 🙂))) napr. Camilla po 1,25€ 😉

ivv
5. sep 2012

tak uz som si poradila 😉
a tie dierky robi hacik.. overene, dva krat sparane a voila! dovod znamy 😀

babulatko
5. sep 2012

@jahody11 a deku do kočíka chceš na zimu alebo na leto, ak na leto tak ja by som spravila z Camily a na zimu by som dala vlnu Baby od storexu

gucz
5. sep 2012

@ivv ak sa Ti robia dierky, tak použi menší háčik, alebo viac uťahuj očká 🙂. A placku na čiapku, ak sa Ti tvorí veľká, a bez posledného riadku zasa malá, tak sprav ešte jeden riadok, ale nepridávaj ako sa Ti ukáže, ale trebars o tri očká menej... neviem či chápeš ako to myslím

ivv
5. sep 2012

@gucz Reni uz som zistila, ze je to hacikom 🙂 keby som viac utahovala tak nepretiahnem 😝 a uz som si poradila, hned za prvym riadkom som urobila jeden z polstlpikov a teraz je to ok.. 🙂 uz mam placku hotovu 😀 dnes na treti krat