Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kittynnkaa
29. jan 2013

@e_vlny_sk aj ja by som poprosila o knihu na d.lubinova@centrum.sk 🙂 Dakujem pekne :D

triminka
29. jan 2013

@e_vlny_sk ahoj, mozem aj ja poprosit o knizku? triminka@gmail.com dakujem velmi pekne 😉

dulkagabulka
29. jan 2013

@e_vlny_sk ahoj, aj ja by som prosila knizku dulkagabulka@gmail.com dakujem ti pekne

evula214
29. jan 2013

@avanka a mohla by som poprosit postup na čelenku?dakujem

matusssa
29. jan 2013

@sziszih ahojky prosim ta nemas navod na ten biely kvietok? dakujem 🙂

sziszih
29. jan 2013

@matusssa Ahojky, keď myslíš ten čo mám na tej vínovej čiapke, tak ten kľudne napíšem, je fakt jednoduchý 😉

matusssa
29. jan 2013

@sziszih ano ano ten 🙂 budes poklad

sziszih
29. jan 2013

@matusssa
12 RO spojíš s PO
do 1RO urobíš 3 RO
do 2.RO urobíš 3 2x nahodené DS, potom zase 3 RO s PO do 3. RO z 12-ich
to je jeden lupienok, keď dojdeš k poslednému (6) tak tie 3 RO s PO do 1.RO, kde si začínala

Prepáč, ale nikdy som ešte nepísala návody a ten kvietok mi ukázala kamarátka, tak dúfam,že pochopíš, keď niečo,tak napiš

gilmorka
29. jan 2013

Ahojte. Chcela by som vas poprosit o radu. Este len zacinam hackovat, prvu ciapocku mam skoro hotovu, aj ked nie je dokonala, ale na prvy raz ako tak sa da 🙂 Ucila som sa podla navodu tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=9&id=81
Zvladla som ako tak celu ciapocku, vyzera celkom dobre na prvy krat. Len jedna vec mi nie je jasna. To ako ta pani pise, ze ked uz prestanem pridavat, tak nepicham dlhy stlpik do posledneho aj prveho ocka, ale len do prveho a posledne vynechavam, az kym sa len nezacne stacat, potom ze pichnem do posledneho a prve vynecham. Celkom to nechapem, ved ked vynechat to ocko, tak mi tam vznika taka vacsia medzierka, nie je to pri tom sve take utiahnute. Ako na to?
http://www.youtube.com/user/bububacek/videos?vi...
V tom videu kde ukazuje prve a posledne ocko hovori, ze je to take pekne bez medzierok prave preto, ze picha aj do posledneho aj do prveho. A ked teda potom uz jedno z nich vynechava, tak logicky to uz nebude take pekne, ci? Mne tam teda vznikla taka medzierka trosku vacsia ako ostatne. Kym som to robila tak, ze som aj tak pichala aj do prveho aj do posledneho, tak lem sice ide trochu bokom, ale capicka mala aj tak pekny tvar, nedeformovalo mi ju to, akoze by mi velmi pridavalo. Len sev nie je rovny. Tak neviem.
Dakujem vopred za radu. Chcem robit dalsiu capicku a chcem sa vyvarovat uz vsetkym pripadnym chybam.

matusssa
29. jan 2013

@sziszih dakujem poobede vyskusam 🙂))

matusssa
29. jan 2013

@gilmorka ahoj tiez som s tym mala trosku problem a pri tretej ciapocke som to uz pochopila 🙂 staci si zvacsit jej obrazok a pekne tam ma tie bodky nakreslene kde to mas presne pichat a ked ptm do toho posledneho nepichnes tak ona tam nebude taka velka medzierka sa ti to mozno len zda, len ci si ty nevynechala uuuplne posledny stlpik. lebo ona myslim tym prvym a poslednym vlastne ten prvy stlpik aj z predu a zo zadu, sakris nvm ako by som ti to lepsie napisala :(

matusssa
29. jan 2013

@gilmorka 5ty obrazok ked si zvacsis staci nan kliknut tak tam mas bodky hned vedla seba to ona mysli ten posledny...

gilmorka
29. jan 2013

@matusssa teraz som si to pozrela detailne na tej mojej ciapocke a veru mas asi pravdu, ja som si myslela, ze picham do toho posledneho, co je vlastne pevne ocko, ale asi som do neho vlastne nepichala vobec 😒 Druha ciapocka uz bude snad uplne bez chyb 🙂 Na tejto sa aspon naucim co a ako 🙂 A ked sa druha podari lepsia, tuto vyparam 🙂 Dakujem

matusssa
29. jan 2013

@gilmorka nemas vobec za co, len nvm ako by som ti to lepsie napisala, pisem ako polepetko 🙂 urcite sa do toho dostanes 🙂 drzim palce

luuca.b
29. jan 2013

ahojte ženy pletařky a háčkařky..potřebuji dobrou radu..nevíte kde sehnat nějaky návod na tuty čepičky??děkuji

evuliacik26
29. jan 2013

Prosim vas pekne,nemate nahodou navod na hackovany bicykel?chcela by som ako aplikaciu na ciapku,alebo cyklo dres,dakujem 🙂

nelinka1311
29. jan 2013

@avanka jééééééééééééj ďakujem veľmi krásne ,veľmi si ma potešila,už len kúpiť vlnu a hor sa do toho 🙂

clara.7
29. jan 2013

@luuca.b bohužel nevím, obrázek koluje Facebookem, ale bez návodů ☹

dzejny22
29. jan 2013

Ahojte maminky, rozhodla som sa, že sa aj ja naučím háčkovať, učím sa to len od soboty, ale dúfam že časom budem taká zručná ako vy 🙂
Toto je môj prvý výtvor..

vera_vila
29. jan 2013

@gilmorka Když to pevné oko více utáhneš a nepíchneš do něj, tak to dírku neudělá - to je to poslední očko, které ona myslí, to pevné oko na spojení řady...

karotkaa
29. jan 2013

@e_vlny_sk mozem poprosit knizku aj ja: rothikovci@gmail.com, dakujem 🙂

mami29
29. jan 2013
luuca.b
29. jan 2013

@clara.7 no právě taky to mám z FB ☹

letuskah
29. jan 2013

@mami29 krasna, na tuto sa chystam uz dlho, cim si ju vypchala?

sonica
29. jan 2013

baby prosba, nahodou neviete o navode na nejaky takyto svetrik ako je tento ruzovy? dakujem 😅

mami29
29. jan 2013

@letuskah starou záclonou 😀

letuskah
29. jan 2013

@mami29 to nie je zle 😀 😀 😀

olina22
29. jan 2013
tiffanka
29. jan 2013

@karotkaa ahojte...akú knihu tu prejednávate? 🙂

dzejny22
29. jan 2013

Baby nemáte prosím návod na ušianku so šiltom??? Ďakujem