Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ankan
2. jún 2012

@poisonblu popozeraj mimbazar.sk a mimibazar.cz. Daj vyhľadať čo chceš a niečo určite nájdeš. Ale veľa je toho aj na http://club.osinka.ru/topic-51742?&start=0, http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=34&t=183... atď toto sú linky len na čiapky pozri si celé fóra a budeš milo prekvapená...

poisonblu
2. jún 2012

@ankan vdaka, MMB cz aj sk mam prejdeny, tam su vacsinou capicky a capacky..uz mam milion zaloziek :D ale svetriky som nenasla

leteku
3. jún 2012

Ahojte, našla som na MMB krásne háčkované korunky ale z toho návodu sa neviem vysomáriť, teda ako sa robia tie cípy http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9910 Nevie mi niekto s tým poradiť, napr. rozkresliť. Vopred ďakujem ak sa nájde nejaká ochotná šikovnica.

adrika79
3. jún 2012

@letuskah No sak aj stacilo :D chcela som an 2 tyzdne, tyzden po 2,90, ale je to nevyhodne vo vselicom... myslim si, ze na leto s ym zacinat je nezmysel, chcela som len vediet, ako sa take pRO konto obsluhuje... nic pre mna 😉 a uz musim ten sveter svore dokoncit, ale pekne pocasie, tak sme vonku, tajam po veceroch, hadam dnes dokoncim uz predny diel, zadny mam :D

letuskah
3. jún 2012

@leteku nakreslit ti to neviem ale slovne:
na zaciadku riadku kde robis tie cipky si spravis 1RO ako nahradu KS, dve ocka vynechas, do tretieho spravis 4DS, 2RO a pevne ocko do prveho RO, eeste 4DS do rovnakeho ocka, 2 ocka vynechas, do dalsieho KS, znova vynechas 2 ocka a spravis 4DS, 2RO, PO do prveho RO, 4DS do rovnakeho ocka, 2 ocka vynechas, 1KS a pokracujes kolem dokola.... 😉
tak ti vlastne vzniknu tie trojuholnicky ktore zakoncujes vzdy KS

leteku
3. jún 2012

@letuskah - jej dakujem toto je zrozumiteľnejšie, tak snáď sa mi to podarí 🙂

lussy23
3. jún 2012

@kulenka krásnučká
@ankan ten prvý. tie akoby trojúholníky.

iloha
3. jún 2012

další klobouček

poisonblu
3. jún 2012

pridavam svoju prvucicku ciapku pre neter 🙂

kulenka
3. jún 2012

@poisonblu Ta je pěkná 🙂 Můžeš mi prosím poslat okaz na návod (pokud ji máš z netu) nebo popus? Díky 🙂

lussy23
4. jún 2012

@iloha nádherný
@poisonblu krásna @ankan - ďakujem

slagy
4. jún 2012

Ahojte, poradte prosim nejaku fajn vlnu na zimnu ciapku pre dievca? Hlavne nech je tepla a hrubsia.

slagy
4. jún 2012

@poisonblu tu dierovanu som robila dcerke, celkom fajn vysla. Este aj taku obrkvetinu som jej na nu dala 😀

adrika79
4. jún 2012

@letuskah V Saratove doplnili zasoby, mnozstvo farieb, Catania, lemone, nela, ale pozor - zdvihli cenu rovnako z 1,30 za klbko na 2 eura! 😒

letuskah
4. jún 2012

@adrika79 ja uz som tam za 2 evri kupovala, ma skoro prekotilo... a to mi este baba vravela ze jej odporucali zdvihnut na 2,20!!! no ja uz tam asi nepojdem, ked kupujem 1-2 klbka cert to ber ale brala som na bolero pre neter, ktora je tak velka ako ja a som tam nechala 20 eur a to som este od Lucky dokupovala 4 klbka co tam nemali...

nella0305
4. jún 2012

@letuskah Škoda, že nekoukneš občas k nám do eshopu, my máme Catanii za 1,64e a Limone za 1,76 🙂 .
Cca za 10 dní budeme odesílat další balík na Slovensko, tak kdybys něco chtěla není problém ti to přidat.
Můžu ti poslat i kompletní ceník. Více o posílání na SK zde: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/postovne/

adrika79
4. jún 2012

@letuskah Presne tak, mnohe baby tu od nas z DNV cestovali radsej do Dubravky, lebo tu uz stale bola za 2 eura, no teraz fakt len internet nakup - ten ma ale svoju nevyhodu, ze musis brat viac, aby as ti vypaltilo postovne a chvilku sa caka, takze ak chces narychlo...
inak akurat dokoncujem obhackovanie spodku svokrinho svetra - prednya a zadny diel, uz len rukavy :D a ako na potvoru, moja mladsia zaspavala so starsou o 20tej, teraz mladsia chyti druhy dych a zaspi okolo 21 30, tak teraz vsetci spia a ja taham, aby som to do 18.juna stihla... Normalne tu vsetci chrapu 😅

monalisatko
5. jún 2012

tak dievčatá, ja som 3 dni nemala háčik v ruke a teraz ho neviem nájsť!!!!! Niekto mi ho doma šlohol a tajne háčkuje 😀 Ak ho do večera nenájdem, ráno si musím ísť kúpiť druhý 😠 Takto sa teraz budem musieť pustiť do žehlenia a vysávania 😅

letuskah
5. jún 2012

@adrika79 joj svokrin sveter, ale si dobra, ja by som to zahodila uz davno... no jo a na nete nevidis tu farbu naozaj a nemozes omakat, mozes kupit len osvedcene alebo na blind...

@monalisatko mne tak Jurko raz slohol 4,5 hacik ale ten dlhy, to mal cca 10 mesiacov ked uz vedel ako tak chodit a doteraz som ho nenasla a to sme tu uz premiestnovali nabytky, upratovali aj do hlbky a tak a ten hacik zmizol...

monalisatko
5. jún 2012

@letuskah šikulka malá 😀 Detí aj mm som sa pýtala, nevedia o ňom. Ešte ma napadlo, že v nedelu som si brala háčkovanie do záhrady, ale neháčkovala som nakoniec, no ale mohol mi nejak vypadnúť z tašky ☹

letuskah
5. jún 2012

@monalisatko to mas za to ze si sa na neho 3 dni ani nepozrela!!! 😀

monalisatko
5. jún 2012

@letuskah takže hovoríš že pomsta 😀

monalisatko
5. jún 2012

@letuskah huráááááá, našla som ho 😀 Schoval sa pod gauč, ale tak bokom, lebo keď som ho tam hladala, tak som ho nenašla. Potom som sa zohla z boku gauča a bol tam 😀 😀 😀

letuskah
5. jún 2012

mam dalsiu capicu k dobru, este jednu pre starsieho a s capicami koncim, uz ma nebavia 😝 vecer pofotim a nahadzem, dokoncila som svetrik pre maleho ale nemam gombiky, akoze mam gombikov asi 100 ale ani 6 rovnakych nieto este 10 kedze je to dvojradove zapinanie, takze budem musiet nabehnut do nejakej galanterky

poisonblu
5. jún 2012

@nella0305 jeeej, super..aj ja nieco objednam 🙂 a objednavka sa robi cez tu cesku stranku?

adrika79
5. jún 2012

@letuskah nechces mi helfut so svetrom? :D uz ake robim haluze - mladsia ide spat v kociku, dorazime na ihrisko, starsia sa ide hrat s kamaratkami a ja na lavicke pletiem a nohou drgam do kocika, aby mladsia spala a nezobudili ju smetiari a ... 😀 😀 😀

letuskah
5. jún 2012

@adrika79 rada pomozem s hocicim ale nie nie nie, pri opise vlny z ktorej to robis a velkosti som akosi dostala zavrat 😀 takze nieeeeeeeeeee ale mas moj obdiv za trpezlivost 🙂 inak ja robim to iste akurat ze len vtedy sa to da ked sme na ihrisku sami lebo ak su tam aj ine deti tak musime vsetky zucastnene mamicky robit policajtov alebo zhanat deti spat na ihrisko 😀

letuskah
5. jún 2012

mam dotaz ale, zacala som svagrovcom robit dalsi svetrik, velkost novorodeniatko (bude sice prudke leto ked sa narodi no ale co uz) a ide to od krku dole, len sa mi ten obvod krku zda malilinky az moc, ma to max 30 cm (merane od oka), nerada by som uskrtila prve bratranca mojich deti. aky byva cca obvod?