Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

anitramv
28. máj 2013

@fatima30 ono já to ani podle návodu nedělala, jen jsme si udělala tu základní placku větší bež u normální čapky ( na obvod hlavičky 48 cm jsem měla placku průměr 22cm
na obvod hlavy 56 cm měla placka průměr 26 cm) a pak to postupně sháčkovala na požadovanou velikost a udělala jsem čepku delší, aby ve výsledku "spadla" dolů. a všechno jen DS. jestli ti to takto stačí?? 🙂

fatima30
28. máj 2013

@anitramv
ak som sparvne pochopila zacinam odspodu?je krasna

anitramv
28. máj 2013

@fatima30 ne ne normálně od shora zákl. plackou. já začínala podobně jako tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5133 pak jen prodloužila .... jestli mi rozumíš 😉

fatima30
28. máj 2013

ok uz to chapem ale pekne si to dotrvorila vymyslela 🙂

fatima30
28. máj 2013

@samanta001 ten je super poprosim navod ja si taky vyrobim pre seba 😀 😀 😀

yarnie
28. máj 2013

Dva letné klobúčiky...

evicka1
29. máj 2013

@tiffanka prepac teraz netusim o com je rec? co je super

evicka1
29. máj 2013

@vera_vila svetrík je úplne že nádherný dokonalý wooow

iviska
29. máj 2013

ahoj holky, prosím vás ... sháním tuto vlnu, je to příměs mohér s něčím, není to čistá bavlna, trochu chlupatka ...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=36024361... už jsem celá zoufalá, potřebuji alespoň k ní nějakou podobnou. Ale tady u nás nemají a nemají ☹

sháním jen 1klubko, 50g mi stačí, na netu jsem objevila hodně podobnou ale tam poštovné + dodání je za 160,- a to se mi nevyplatí. Ráda zaplatím jak poštu, tak výdaje s tím spojené. Můžete se prosím mrknout u vás, tam kde vy nakupujete?
Nerada takhle někoho otravuji, ale už jsem doopravdy zoufalá. Děkuji

blka
29. máj 2013

@iviska Co to je přímo za vlnu, nevím, ale klidně bys mohla použít i Elian http://www.vsv.cz/prize-elian-elegance 😉

blka
29. máj 2013

Aha, ty sháníš obchod, kde by ji měly, tak to nevím ☹

iviska
29. máj 2013

Na netu jsem našla obdobu, ale pokud objednám klubo tak místo np 80,- zaplatím 200,- a to se mi prostě nechce no. Tak zkouším vás, které máte v místě galanterku, popř které nakupujete v kamenném obchodě.

paulie
29. máj 2013

Holky, prosím vás, poraďte - potřebovala bych nějakou vlnu pro malá miminka narozená v listopadu ... aby to neškrábalo, nekousalo, bylo příjemné, teplé, ... 😅
Díky moc 🙂

alexaa10
29. máj 2013

@kibuk prosim vas aky je postup?

kibuk
29. máj 2013

@alexaa10 presne k čomu?? 🙂

kibuk
29. máj 2013

po dlhšej dobe pre sestričky na zákazku 🙂

samanta001
29. máj 2013

@fatima30 postupovala jsem podle tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8960 jen kapsičky jsem nedělala, ne mě asi moc složité 🙂 a popruhy jsem přiháčkovala... Jsem ráda, že se líbí a inspiruje.. 🙂

samanta001
29. máj 2013

Můj první pokus bekovky na panenku. Není to takové jak bych si představovala, vršek měl být volnější. Chtěla bych se zeptat jestli tu někdo nevíte jak se taková bekovka dělá na obvod hlavičky, nějaký vzoreček?

nerreidda
29. máj 2013

Mám, prosím, dotaz. Když se chci pustit do háčkovaného míčku, musím ho dělat s pěti a šesti úhelníky nebo můžu jen s jedněma ( samé 5ti nebo 6ti úhelníkama)? Díky za radu. Když totiž přiháčkuju k 5ti úhelníku ty 6ti, tak se mi ten 5ti jakoby vyboulí :(

anoli85
29. máj 2013

Ahoj holky, moc bych chtěla uháčkovat jednu čepičku, ale moc nevím, jak na ní, děrovaných čepiček jsem dělala už několik a nikdy jsem nestřídale jen 2DS jako u této a navíc moc nevím, jak s tím jakoby patchworkovým kouskem. Jednu patchworkovou jsem už dělala, ale to byla klasická čepička ze samých DS.. Kdyby mi někdo mohl poradit, jak na to, budu ráda. Doufám, že mě autorka čepičky neukamenuje, je moc krásná a Sofi ji musím udělat vlastníma rukama 😀

hricmajka
29. máj 2013

dalsia moja adidas ciapka, tentokrat pre chlapceka... 😎

hricmajka
29. máj 2013
nelly912
29. máj 2013

@cleona ono to vyzerá ako spodok s dierkami a dve obyčajné retiazky prepletané cez tie dierky....v pravom dolnom rohu akoby bolo trocha vidieť dierky.....neviem skúsim 🙂

cleona
29. máj 2013

@nelly912 dakujem za info. Uz som si to vyriešila. ;)

nelly912
29. máj 2013

@cleona a nakoniec ako ste to vyhútali ?

maria1610
29. máj 2013

Dievčence, ja dnes takto:

rossalinda
29. máj 2013

@fatima30 som na tom podobne 3 veci rozhačkované a nestíham, a vhlave ďaľšie nápady

broucek2
29. máj 2013

@maria1610 taky se na ni chystám, teď musím ale dodělat předchozí projekty

blka
30. máj 2013

@maria1610 Tak ta je parádní. Návod je na MMB?