Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pempusik
15. júl 2013

@daanka85 a keby si chcela pokukat nejake navody, tuto jeich hromada, aj platene, aj zdarma www.raverly.com. pre mna je to neuveritelny zdroj napadov 🙂

kadri
15. júl 2013

@meggi0201 ked si das na yt "crocodile stitch", najde ti vela navodov na samotny vzor, aj na tasky. ja som robila z tenuckej vlny ciapku, je to piplacka, na tasku by som dala priadzu na hacik 4,5-5, napr. drops paris alebo katerina od toptexu

http://www.e-vlny.sk/vlny/detail.aspx?id=31

spotreba je vecsia, zavisi od velkosti tasky, tipujem tak 250-300g

http://www.crochetme.com/media/p/126341.aspx

meggi0201
15. júl 2013

@kadri ďakujem ti, našla som návod na ten vzor na MMB v češtine 🙂 nakoniec som sa rozhodla pre bavlnenú priadzu Nela, háčik odporúčajú 4 až 4,5 lebo v ostatných som nenašla takú peknú šedu 🙂 tak uvidíme, hádam sa vydarí

7511
15. júl 2013

@daanka85 😠 ............ale nie, neurazila, vsetko v pohode, som to pochopila 🙂
https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=6556...

7511
15. júl 2013

@pempusik jasne, mamy a babky tak fungovali....inak ani nemohli, nemali internet tak ako my.... a ako sa zhanali vselijake zahranicne casopisy.....pamatam si to este ....mama sa velmi dlho lucila so zbierkou casakov Burda

nerreidda
15. júl 2013

Neporadíte někdo, jak na takové poutka???

nerreidda
15. júl 2013

a jak na ten pásek?

nerreidda
15. júl 2013

ještě bych prosila tento návod...nemáte někdo, Děkuju 🙂

danka40
15. júl 2013

@kadri dobrý den...chcem sa spýtat na priadzu drops paris či je aspon trošku elasticka ? a či ste nahodou neplietla alebo nepoznáte priadzu Elian?

pempusik
16. júl 2013

@7511 jaaaj burdy a tie nemecke, co ani neviem vyslovit, este nejake mame doma. a babka ma stare madarske zbierky, niekedy sa v nich musim pohrabat, mozno nieco dobre najdem 🙂

matylda18
16. júl 2013

ahojte zienky 🙂 treba pomaly mysliet na jesen/zimu 🙂 a preto by som sa vas chcela opytat, co pouzivate za znacky, ktore su dostupne na Sr a maju vacsi vyber farieb? dakujem krasne za nazory 🙂 pekny dnik

matylda18
16. júl 2013

zabudla som dodat na hackovanie 🙂 capice, saly....

dominikaa
16. júl 2013

kocky nemate prosim niekto jednoduchy navod na malu dievcensku kabelocku,ci tasticku?dakujem

katkawil
16. júl 2013

Baby prosím vás poradte mi akú priadzu alebo vlnu použiť na jesennú čiapku. Môžem urobiť aj z priadze Camila? vy z čoho robíte? Ďakujem pekne

matylda18
17. júl 2013

@katkawil ja mam rada na chladnu jar/jesen merino 🙂

dominikaa
17. júl 2013

@zfidorka dakujem
@broucek2 dakujem,ale neche mi to otvorit :(

dominikaa
17. júl 2013

@broucek2 uz maaam 🙂 stecilo sa zaregistrovat na CZ stranke tak dakujem este raz 😉

broucek2
17. júl 2013

@dominikaa asi by jsi se musela zaregistrovat i na modrykonik.cz. Zkusím pak z domu něco vložit přímo sem

kadri
17. júl 2013

@danka40 drops paris je 100% bavlna, takze je pevna, pruznost upletu zavisi od vzoru. uprednostnujem prirodne priadze - bavlna, lan, merino, vlna, bambus pred akrylom, pretoze su prijemnejsie na nosenie, v ciapkach sa hlava nepoti, nevrzga to pri hackovani. myslim, ze elian robi len akrylove, su lahsie a lacnejsie, ale zas vsetko ma svoje + a - 🙂

harula1
17. júl 2013

@tiffanka Ahoj, o pokial ja viem, tak sa daju zohnat len od tej baby, ze si ich zakupis a viem, ze ma autorske prava na vsetko vratane vyrobkov

tiffanka
17. júl 2013

@kadri jééj, dík...si zlatá..cením si tvoju snahu ;)

matylda18
17. júl 2013

@tiffanka no nieee, tie su uzasneeee 🙂

danka40
18. júl 2013

@kadri dakujem a vedela by si mi poradit kolko gramov potrebujem malej na svetrik dropsu ked je velkost 98 a chcela by som hrubší? takže asi by som plietla z dvoch klbok naraz? dakujem pekne

tiffanka
18. júl 2013

@matylda18 ... ale ááánoo! 😀 Snáď raz... 😉

harula1
18. júl 2013

tak ja som to nevydrzala a dve jesenne som uhackovala 🙂