Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
11. okt 2010

@telinka chic hi 😉 ved keby clovek nemal ziadne starosti, hlavne tie financne tak by to bolo o co lepsie,ze? Ja by som vtedy mala asi milion deti 😀

nostek
11. okt 2010

ahojte maminy. som rada, ze som nasla tuto temu. ja sa venujem (ked mam cas) hackovaniu ciapociek. naucila som sa to min vianoce a hackovala som ako besna do jari, den noc. ale ako zacala mala lozit, casu uz tolko neostalo. venujem sa aj fotografovaniu, takze je tazke si najst chvilku. teraz ma zas chytil osial pred zimou, sak malu mi treba zasobit 😀.

a hned mam aj otazocku. ako spravne zvolit na hackovanej ciapocke akuratny obvod hlavicky? ja sa vzdy naparam, kym cosi sadne. aj teraz mam jednu rozrobenu a je velka, tak pojde pre neterku. dakujem krasne za rady.

nostek
11. okt 2010

@telinka tak ta jahoda ma dostala a aj ta cierna je uzasna. moja mamina mi kupila obrovsku knihu zo vzorkami, ale mne sa najviac pacia take jednoduche. len tam musim najst ako sa robia tie 'puntiky".

inak tu su moje niektore vytvory

dievcatko84
11. okt 2010

@nostek ahooj 😉 No Simonka je riadna herecka 😉 Ciapocky su uzasne 😉 a pozeram,ze sa ti treba zasobit dvojnasobne 😉 Ja ak ti mozem poradit ja pouzivam tuto tabulku rozmerov obvodov hlaviciek 😉 vzdy urobim rozmer ten mensi a potom sa to pekne natiahne na hlavicke 😉 Tu Jahodku som videla na mimibazare,ale uz tam nie je 😖 ak mi das do IP link tak ti mozem poslat doc kde to mam skopirovane 😉

dievcatko84
11. okt 2010
nostek
11. okt 2010

@dievcatko84 dakujem si zlata. dakujem za tabulku. ale moj problem je, ze si to urobim na obvod aky ma simi a stale je to zvycajne velke. preto podla vlny robim o 2 cm menej. ale nie vzdy to vide. 😀
a veru, uz sa tesim, kedy budeme vediet, co sa skryva v mojom brusku. ak bude zase bambulka, tak budem hackovat rovnake ciapocky 🙂.

telinka
11. okt 2010

ja som sa inspirovala touto ciapkou , ale je pletena a ja som mala tenku vlnu tak som ju uhackovala aby bola hrubsia a namiesto dierok som urobila tie zelene "zrniecka"

@nostek treba merat obvod pocas hackovania , , ked mam priblizny obvod zmeriam , ak mi chyba napr 2 cm do pozadovanej miery zmeriam si kolko stlpikov treba na 2cm a potom pridam uz len potrebny pocet a nepridavam po celom obvode 🙂

mirka7582
12. okt 2010

dievcata ked chcem zacat strikovat svetrik pre dieta do 1mesiaca kolko ociek mam nahodit

dievcatko84
12. okt 2010

@mirka7582 to zalezi od vzorky a od vlny, od hrubky ihlic...vela veci je tam ....no skus si urobit skusobny kusok, napriklad 20oc a zo 15-20 riadkov a ptom zistis kolko oc ti treba na cm 😉

nostek
12. okt 2010

@telinka dakujem. ta ciapka nema chybu a si sa mi viac paci ta tvoja 😉

teri3
12. okt 2010

pre tie, ktoré robia čiapočku jahodu - neviem, či aj túto poznáte 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4082

dievcatko84
13. okt 2010

@teri3
@nostek no toto som ti poslala! ako ste to nasli? Mne vyhodilo, ze to uz na mmb nie je 😖

teri3
13. okt 2010

@dievcatko84 no ja som dala do vyhľadávača tuším "jahoda" a vyhodilo mi to 😉 . Inak pôvodne som ju našla len cez háčkovanie - asi na 10-tej strane je taštička jahôdka a tam medzi odkazmi je aj táto čiapočka 😉

iloha
13. okt 2010

já dělala jahůdku háčkovanou pro jednoho kamaráda fotografa 😵 , ale návod holky nemám, je to prostě jen polodlouhý sloupek a děláno z mé hlavy - jak jsem si tak myslela, aby to vypadalo dobře. Jen to tomu mimču na bříšku málo nasadil 😉

dievcatko84
13. okt 2010

@iloha krasnucke! No ja tu jahodku iste musim spravit 😉 len chcem az na jar..ze sa to viac hodi mam pocit..😉 teraz sa chystam na nejaku usianku so zimnym motivom a ku tomu salik 😉
@teri3 ved to, ze ja som davala do vyhladavania a nedalo mi ju 😖 Uz sa mi par krat stalo, ze mi nevyhodilo veci, lebo im ich admin vymazal 😀 Naprilad bol vzor na hackovanu "fajfku Nike" a vymazali im to, lebo je tam reklama znacky 😨

iloha
13. okt 2010

@dievcatko84 já teď budu tvořit roláček s kuliškem pro dvouletého prcka - chce sobíka . Měl by být tm.modrý s bílou nebo světle modrou 😉

mirka7582
13. okt 2010

@dievcatko84 dakujem

dievcatko84
13. okt 2010

@iloha hm...a ked ja neviem takto vystrikovavat 😖 Raz som robila vlacik 😀 chi to vyzeralo 😉

@mirka7582 nemas za co..velmi som ti ani nepomohla,ale dufam, ze aspon trosku 😉

iloha
13. okt 2010

@mirka7582 - pro malé mimčo cca velikost 50-56 by ti mělo stačit asi 62 ok pro jehlice č. 3, pro velikost 62-68 cca 72-80 ok. 😉

dievcatko84
13. okt 2010

@iloha a nezalezi to aj od vzorky a vlny? Lebo ja mam jednu melirovanu mierne chlpatu a ta sa nesmierne roztahuje pri strikovani. A pritom robim trojkami 😉

iloha
13. okt 2010

@dievcatko84 to určitě ano, ale já bych chlupatku mimču nedávala....... kvůli kousání 🙂 nejlepší jsou ty co jsou certifikované pro děcka do tří let, Merino, Batole, bambino, bambus atd. Moc hezky se s nimi pracuje a jsou pěkně měkkoučké

dievcatko84
13. okt 2010

@iloha to urcite 😉 ja som len dala priklad 😉 A tato skutocne je jemnucka a nadherna 😉 A praveze je urcena detickam a ked to das na nejake tricko bodiky nie je problem 😉

iloha
13. okt 2010

@dievcatko84 - ale pozor u krčku a pod bradičkou, tam je kůžička nejcitlivější 😉 a nejvíc se potí ......

dievcatko84
13. okt 2010

@iloha 😉 to urcite 😉 ale ja som s touto nemala zlu skusenost a mala nemala ziadne problemy ani vyrazticky ani nervozna nebola 😉 Ale to urcite zalezi od vlny a aj od dietatka. Jeden nosila po narodeni a druhy ked mala 9-10 mesiacov zcala nosit a asi na dva mesiace jej bol 😀 vtedy zacala strasne rychlo rast 😉

mirka7582
13. okt 2010

@iloha dakujem 🙂

dievcatko84
17. okt 2010

Dalsie moje vytvory 😉 pochvalit sa trosku by som rada 😉 Prve dve su pre priatelku, potom pre syna mojej kamaratky (ta fajfka je dobra, len ja som ju blbo odfotila 😉 ) , kvietok na poatramentovanu kabelku priatelky 😉, Ihelnicek muchotravka 😉, Ponozticky a ciapocka pre dvojmesacneho chlapceka, rybka pre kamarata mojej dcerky, tenisky pre 7 mesacneho chlapceka 😉 a siltovka so salom v teplom tone 😉, posledne je sada na zimu pre dcerku, ciapocka je podsita, moj prvy pokus 😉

neumisa
17. okt 2010

@dievcatko84 no šikovná holka jsi 😀

dievcatko84
18. okt 2010

@neumisa Dakujem 😉 No nepochval sa ked ta tu tak vychvaluju 😉 chi 😉 Som rada, ze sa paci 😉 Ja akosi nemam komu sa v okoli "pochlubit" 😖 tak preto aspon tu kde to ludia vedia ocenit 😉

neumisa
18. okt 2010

@dievcatko84 no jasně, pochval není nikdy dost a když to neudělá nikdo jiný, tak zbývá svépomoc 😀 😀 😀

iloha
18. okt 2010

@dievcatko84 móóóc hezký 😵 šikulka