Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
12. dec 2011

@matja matka ten brnbolcek by mal byt cca taky ako priemer, ono sa to nasuchori tak je to take trosku ine,ale tiez sa priklanam ku rozoberatelnej sablone, ja som kupila nerozoberatelnu kruh a az doma mi doslo, ze som spraivla blbost, ved to je to iste ako z papiera 😖

@lucia32 lucka ja z tade objednavam, aj teraz som spravila objednavku, maju dobre vlny a velmi dobre ceny a je moznost aj na zivnostensky objednavat tak iste budes mat este lacnejsie vo velkom odbere 😉

crievicka
12. dec 2011

kde by som nasla nejake navody ako sa naucit pliest?? dakujeem 😉

mariana0915
12. dec 2011

baby pomoooooooooooooooooooooc ja som zabudla ako sa zacina pliecť ☹ normalne si urobim slučku na spojene 2ihlice a dalej ???????

evelin116
12. dec 2011

@mariana0915 skus podla tohoto

https://www.youtube.com/watch?v=LTEcXHLSePk

snad som pomohla

evelin116
12. dec 2011

@crievicka skus podla tohoto

https://www.youtube.com/watch?v=LTEcXHLSePk

a dalej najdes dalsie navody

mariana0915
12. dec 2011

a konečne mi už to ide 🙂 jupi jupi jupi 🙂 a teraz sa možem pustiť do pletenia 🙂

mariana0915
12. dec 2011

@evelin116 dakujem už to viem 🙂

rene82
12. dec 2011

baby nevie mi náhodou niektorá z vás poradiť, ako na opasok? teda vzor je jasný, aký koľvek, treba odmerať obvod pása a čo ďalej?

lucia32
12. dec 2011

@rene82 mam v časopise postup na opasok, oskenujem a pripojim, ale až zajtra v praci, tam mam scan i čaopis..

lucia32
12. dec 2011

@dievcatko84 vdaka za referencie, tak sa skusim na nich nakontaktovať a po novom roku snad aj niečo objednám, môžeš dať tipyna dobre vlny, kamoška chce Kateŕinu, vraj je fajn...

lucia32
12. dec 2011

@matja ja som robila ten najväčší brmbolec na tento šál

dievcatko84
12. dec 2011

@lucia32 ja som bola veeeelmi spokojna s Berunkou je velmi jemnucka a fakt je krasna na dotyk 😉 a maju velmi vela farieb aj cena je fajn 😉

dievcatko84
12. dec 2011

a najnovsie 😉

rene82
12. dec 2011

ja som teraz doháčkovala šál. neviete prečo ho mám taký tvrdý? moc uťahujem, alebo to bude vždy tvrdšie než štrikované? keď z tej istej vlny dačo uháčkujem a uštrikujem, tak na dotyk je vždy uháčkované "tvrdé".

dievcatko84
12. dec 2011

@rene82 hackovanie je vzdy take hutnejsie ako strikovanie 😉 a moze to byt aj to, ze mas mensi hacik pripadne viac utahujes 😉

rene82
13. dec 2011

@dievcatko84 no, háčik dávam vždy podľa toho, čo je na vlne uvedené. a ten šál je dokonca z vlny batole, ale robila som to pre dospelého človeka. no neviem si predstaviť, že by som to také tvrdé dala dieťaťu. a to som videla na fb také krásne šáliky pre deti háčkované. no neviem ako na to. možno iný vzor? robila som to len z DS

dievcatko84
13. dec 2011

@rene82 no ked bol z ds tak by mal byt volnejsi...podla mna potom velmi utahujes, skus vacsi hacik ako je na papieri, mozno tym utahovanim sa ti to zrovna a urcite skus iny vzor, ak si zaciatocnik tak len okienka napriklad, nevadi ,ze je dierovane, ved ono sa ti to okolo krku omota a bude teplo, aj moj a mala ma dierovany a je jej v nom teplucko 😉

rene82
13. dec 2011

@dievcatko84 ale keď robím s väčším háčikom, tak je to také nepekné, veľké "oká" sú tam. a ako sa robia okienka? ja práveže všetko robím iba z DS, prípadne KS

dievcatko84
13. dec 2011

@rene82 tak myslim, ze napriklad urobis 3x ds a potom 3ro a vynechas 3 ocka tak zase urobis 3xds a tak zase tie ro a potom dalsi rad robis do tej medzery z ro tie ds a nad ds robis ro vlastne sa ti robia take okienka akoby a to uz si mozes robit ako chces a kolko chces ds a podla toho si urcis velkost okienok 😉

rene82
13. dec 2011

@dievcatko84 jááááj, také som už robila. ale nie na šál, ale čiapku

mariana0915
13. dec 2011

babulky ako sa tvoria očka ked chcem rozširiť ?napr teraz mam 80 a chcem 90 ,ja som robila tak že som brala z toho čo mi ostalo medzi očkami a pootm mi tam ostala dierka ☹ asi zle som robila ,mam aj knihu podla čoho sa učim len nejak tomu nechapem ☹

lubinka26
13. dec 2011

ahojte. chystam sa robit rukavice. davate na zaciatku gumicku? a ak ano, ako to mam uhackovat?

dievcatko84
13. dec 2011

@mariana0915 pri strikovani? Ja tiez robim z nitky medzi ockami...ale musis ju akoby prekrizita by sa to zatiahlo same a neurobi sa dierka 😉

mariana0915
14. dec 2011

@dievcatko84 anoano pri štrikovany,musim niečo poskušať 🙂 dakujem za rady 😀 😀 😀

nikuska4
14. dec 2011

ahojte šikulky,konečne mi prišla vlna a toto sa mi podarilo vytvorit.Poradte kde sa dá dobre kúpit vlna cez internet,čo som sa dívala ja ,strašne moc je za poštovné,tak kde nakupujete vy?? 🙂

dievcatko84
14. dec 2011

@nikuska4 no veur, to postovne mas vsade drahe... 😖 v tom ti asi neporadime.. 😖 posta na nas ryzuje, co uz.. 😖
a tu je moj najnovsi vytvor 😉 Len farby su difne na foto,ale inak su pekne 😉

nikuska4
14. dec 2011

@dievcatko84 ☹ 😠
a ty teda kde nakupuješ daj tip 😵

dievcatko84
14. dec 2011

@nikuska4 vies co ja najviac objednavam z toptexu - ale toptex.cz nie sk! to je ina firma, len ich prekupili. Ono ti to poslu zo SK tak to nie je take drahe, tu maju taky akoby sklad ci co a z ciech to sem donesu a tak poslu 😉 A potom vela v galanterke ked ma akciu alebo aj v kauflande ked natrafim ci v kik niekedy maju super zlavy, ale tento rok bolo len na zaciatku a terza nist 😖

mariana0915
14. dec 2011

@dievcatko84 ahoj 🙂
pozeram,že ty vela pletieš a ja mama otazočku robim prvykrat svetrik a cchems a opytať tvaruje sa nejako okolo krku svetrik ????napr do V alebo U ????

deniskateniska
14. dec 2011

tak konecne som dorobila mm ponozky - mali byt vyssie ale sa mu pacili taketo botaskove tak ma take 🙂 - moj vynalez 😀 😀 a synatorova ciapka - dnes som ju prerabala, teda uska lebo ich mal moc v tvaricke som ich trosku vacsie urobila tak konecne som to prerobila a mozme ju nosit 😀