Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

marianna_c_
13. feb 2012

dievcata aj ja sa idem pochvalit s mojim PRVYYYYM dielom, ktore vyslo spod hacika este v sobotu, na fotke nie je este uplne kompletna, lebo som dnes dorobila aj snurky na viazanie, kedze moj fesak si to rad strhava z hlavicky 🙂 tak co poviete? prijimam kritiku 😀

adrika79
13. feb 2012

@lucim Hackujem presne podla navodu z mimibazaru,a le uz som na to prisla - fakt mam vela ociek - dnes som to skusila len tak od oka a mam super fantasticku dokonalu ciapku - dokonca aj yten spoj, co mi stale ,,utekal", mam rovno :D tam sa zacina na 18 dlhych stlpikov, mne staci 12... a potom to uz ide....idem sa ucit obhackovat ten muslovy okraj.... :D dik za rady... inak potesi, ze tak vela maminiek strikuje a pletie, ja ked som to niekomu spomenula, tak si klepal na celo - ze v dnesnej dobe.... 🙂

evelin116
13. feb 2012

@lucim no fasa tak chcela dobre zarobit..ale urcite nic nenasla..neskor sa jej spytam...ci nasla niekoho.poviem jej aspon 6 ak bude mat zaujem este.no kuknem aj ja ake su a po com.

letuskah
13. feb 2012

@adrika79 napodobne, mna si v cakarni na gynde chodili pozerat ako nejaky exemplar 😀

@marianna_c_ no neviem co by bolo treba kritizovat 🙂 vyzera dobre a ta modra sa mi velmi paci, co je to zac? v kombi so sivou je uplne super

evelin116
13. feb 2012

@letuskah no uz to asi parat nebudem hodim to na predaj.uz nemam ani na rukavceky ale mozna nieco vymyslim a prerobim to

bodlienka
13. feb 2012

@marianna_c_ velmi pekne dakujem za radu.tie ciapky mam na predaj ale su to tiez ako vzorky.niektore som uz znej aj predala aniektore nemôzem lebo mi to dcerka nedovoli.este raz ti velmi krasne dakujem.

lucim
13. feb 2012

@adrika79 niektore priadze - hlavne bavlna, napr. camilla si vyzaduju viac DS na zaciatku, ine hrubsie vlny- menej ... 12 sa mi zda uz malo, pozor na to, aby ti to zase nevyslo sisate. ja standardne zacinam na 16, obcas podla materialu viac, ci menej. a samozrejme, zalezi, aky vzor robis. 🙂

lucim
13. feb 2012

@evelin116 podla mna proste netusila, co chce a co to obnasa. 😒

iviska
13. feb 2012

ahojky 😎

před časem jsem vás oslovila s prosbou o pomoc při háčkovaném kostýmu včelky pro dcerku. Nakonec jsem to vymyslela takhle : posuďte samy 😉

co jsem tedy nedala - už časově, byly návleky na ruce a nožky - ono je to možno dobře, protože by to bylo víc smutný 😉

marianna_c_
14. feb 2012

@letuskah dakujem 🙂 to som hackovala z elian mimi tyrkysova 🙂 len som mala maly hacik, tak sa to robilo dost zle, ale uz mam vsetko objednane (lebo galanterka u nas je bieeeeda ☹ ), tak sa tesiiiiim na dalsiu pracicku 🙂

adrika79
14. feb 2012

A kto
@marianna_c_ a ktore internetove stranky su dobre na taketo veci? je to lacnejsie ako kamenny obchod? vdaka.

adrika79
14. feb 2012

baby, a nemate niektora tabulku velkosti? ked hackujem dcerke, jasne, ze si odmeriam,a le kamoska chcela dcerke vraj velkost 74 - to ma aky obvod a dlzku ciapocky? nemate niekto ,,poruke" taku tabulku velkosti? mne sa nechce hladat na nete, priznam sa.... 😖

marianna_c_
14. feb 2012

@adrika79 ja som napriklad teraz nakupila u tejto milej maminy, je sice Ceska, ale posiela aj zo Slovenska http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=231410&i...
maminy tu pisali aj ine , skus pohladat na mimibazare - aj ceskom, vacsinou posielaju aj na SR, je ich tam vela, ale tato sa mi zdala dost lacna, napriklad u nas stoji lada luxus 2,35€ a u nej som kupila za 1,80€ aj s potou sa mi to oplati, ked som vzala viac kusov 🙂
Uz len dufam, ze balik v pohode pride...

adrika79
14. feb 2012

@marianna_c_ Vdaka :D skusim pohladat, ak budu deti spolupracovat :D

marianna_c_
14. feb 2012

@adrika79 to poznam, maly mi tu pred chvilou vypol PC, ani hackovat pri nom nestiham, len ked zaspinka 🙂

adrika79
14. feb 2012

@lucim pridavam moj pokus o ciapku z 18 stlpikov - ruzova a z 12 stlpikov biela... asi na piaty pokus som spokojna :D
navyse vesticka - kedze stale tvrdim, ze pletenie je jednoduchsie.... mozno ze nie tak rychle... ale stale som sa nenaucila kvetinku, tak zasa idem skusat a parat.... a hladat navody tuto, lebo z tej knihy co mam to nechapem.... 😖

adrika79
14. feb 2012

@marianna_c_ presne tak, ked deti spia, mamky hackuju :D moja mladsia doteraz spúala 3x denne a ked som zacala hackovat, odmieta spat co i len 1x denne :D len vonku, brrrrr... 😝 a starsia skolkarka chora.... 😲 manzel chory.... 🙄

leteku
14. feb 2012

Ahojte dievčatá. Som úplná začiatočníčka, mám za sebou svoju prvú čiapočku a strašne rada by som dcérke urobila takú tú sovičkovú čiapočku ale zatiaľ márne hľadám návod. Prešla som celý MMb a nenašla som kto vie poradiť, prosím.

nikuska4
14. feb 2012

@lucim si dobra,že ho vidíš,lebo ja nie 😀

lucim
14. feb 2012

@leteku skus prehrabat cesky mimibazar 🙂
@nikuska4 mozno mam nstaveny monitor na svetlejsie 😀
@adrika79 som rada, ze si prisla na to, kde bola chybicka, biela je fakt uhladnejsia ... a kvetinky - nejake linky som hadzala vcera, ci predvcerom, len som tam nedala tvoje meno, ak mas cas, skus par stranok dozadu polistovat, mozno to pomoze. 🙂
idme fotit ciapky, nech mozu ist do sveta....
@adrika79 a tabulka velkosti - davam znova http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7577#diskuse oblecko
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6776#diskuse ciapky
ulozit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

nikuska4
14. feb 2012

@lucim jaj tááák,ja som že si robíš srandu 🙂

adrika79
14. feb 2012

@lucim si pokladik, dakujem :D

lucim
14. feb 2012

@leteku nenasla som navod ani ja, ale robis to ako klasicku ciapku, potom na to uhackujes 2 kruzky ako oci, detaily vysijes, 1 trojuholnik ako zobak a 2 ako usi, a hotovo. vlastne je to strasne jednoduche, sova hotova. 🙂

adrika79
14. feb 2012

@lucim a neprisla som na to, ako to ulozit 😀 tak klasika - zositok a piseme :D

leteku
14. feb 2012

@lucim - a ešte jedna otázočka, z akej priadze sa to hodí robíť a akým háčikom. Teraz som robila z takej tenšej a háčikom číslo 3 toto sa asi robí väčšim či nie?

lucim
14. feb 2012

@adrika79 podla toho, aky prehliadac pouzivas, ja chrome ... a skus hore hladat hviezdicku, alebo nieco ako Pridat medzi oblubene ...

@leteku chces este zimnu? ja by som to robila z lady luxus alebo aljasky, velkost hacika pisu na klbku, ja by som robila asi 4kou - 4,5kou.

leteku
14. feb 2012

@lucim - ďakujem 😉

iviska
14. feb 2012

aj ... koukám, že se mi nenahrály fotky 🤐 jdu to napravit 😉

rene82
14. feb 2012

@iviska to je roztomilé 🙂

lucim
14. feb 2012

@iviska jeeeeej, krasna vcelicka, dobre si to vymyslela. 🙂

a moje najnovšie zimné hrejivé 🙂 k čierno-bielo-červenému oblečku, kamarátke 🙂