Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
30. apr 2012

@rene82 ja nema sprejovu formu, klasika vytlacis a natieras - no enviem...

lussy23
30. apr 2012

@monalisatko určite to nevzdám. urobím ešte jednu pre začiatočníkov a potom skúsom tie iné vzory, napriklad klobúčik alebo škriatkovskú. 🙂
@adrika79
krásny klobúčik aj modelka

lucula73
30. apr 2012

@letuskah ešte som nezačala......teiž som tak zvažovala,len ona chce aj šilt,ten neviem potom,akej farby by sa hodil..poradiš? 😀 ďakujem

rene82
1. máj 2012

@adrika79 tá sprejová je fakt super, rozotierateľná ľahunko a aj dobrý krémik je to. preto som chcela sprej, lebo to musí byť logicky tekutejšie, než tie vytláčacie. ja všeobecne nemám rada tuhé krémy. a toto bola voľba aj preto, že ako bábenko mala dojčenský ekzém či čo to bolo no a bioderma nám na to pomohla. tak sme ho kúpili aj v letnej podobe 🙂

evicka1
1. máj 2012

sim sim newiete kde oqjednat šablony na výrobu bambulí- slowensko 😀

letuskah
1. máj 2012

@lucula73 no ja by som spravila celu zelenu, ten lem hnedo bezovy a silt zase zeleny 😉

@evicka1 ja som kupila od Lucky http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13106074&tab=6

nikuska4
1. máj 2012

baby poradte ,mám tu nechat tie guličky,alebo ich odpárat,neviem sa rozhodnút 😉

letuskah
1. máj 2012

@nikuska4 ja by som dala dole, uz ten kvet je velky a tie gulicky su podla mna navyse, inak velmi pekne a pekny vzor 😵

ttina23
1. máj 2012

baby niektora ste mali v albume postup na adidas ciapku a neviem to najst kde to bolo,poradte

lussy23
1. máj 2012

@nikuska4 čiapočka je krásna. guličky b y som dala asi dole.

adrika79
1. máj 2012

A z jarnej ciapocky je letny klobucik :D
@ttina23 ja mam v albume foto adidasky - velky aj maly vzor, maju aj ine baby, ja si to kreslim na papier - vidno to na foto dobre a potom si uz len ratam - zacinas 2 ockami inej farby...

nikuska4
1. máj 2012

@letuskah
@lussy23 ja som mala tiež ten pocit,že by mali íst dole,ale nechala som ich a poslala pre švagrininu koleginu s odkazom,že ak ich tam nebude chciet,nech odstrihne a hotovo.ako bude chciet 🙂

adrika79
1. máj 2012

Baby, nemate niektora, ako obvykle 😉 ulozeny navod na vzorku, ktoru ma na zelenej ciapocke nikuska4? zeby som skusila daco nove? 😅

rene82
1. máj 2012

@evicka1 predáva ich aj lucia32 z tejto témy. má galantérku 😉

rene82
1. máj 2012

@nikuska4 ja by som odpárala. verzia s guličkami by mi viac pasovala na zimnejšiu čiapku

princes218
1. máj 2012

Tu mam nejake čiapocky na leto su robkane z danieli tak su tenke a aj pružne 😉 😉 🙂

adrika79
1. máj 2012

Aaaaa... hladam na mimibazare navod... :D este som sice nenasla ten, co hladam, ale nasla som kopu zaujimavych veci... :D

princes218
1. máj 2012

@adrika79 je krasny mohla by si mi prosím poslat navod na princes218@azet.sk dopredu dakujem

princes218
1. máj 2012

@adrika79 úžasne ako ste urobili tu lienku mohli by ste mi to napisat je krááááááááásna 🙂 🙂 🙂 😉

princes218
1. máj 2012

@tunylyk boli by ste taka zlatučka a poslali mi návod na tu bielu bekovku prosííííííím ,,, chcela by som ju urobit pre moju malu dcerku 🙂))) dopredu vám ďakujem

princes218
1. máj 2012

@lucim je kráááásna mala princeznička 🙂

ankan
1. máj 2012

@tunylyk ja nechcem bekovku, ale tú bielozelenú čiapku, tretulke som pozerala a ona má len tú bekovku.. Ď.

lussy23
1. máj 2012

@adrika79 krásna
@princes218 čiapočky aj modelečka sú krásn

adrika79
2. máj 2012

@princes218 hahaha - navod a ja? 😀 ked si precitas par stran dozadu, mne navody nejdu - toto je improvizacia.... v podstate normalna ciapocka ale hackovana nariedko, aby bola vzdusna a na konci cerveneho pasika som robila okraj klobucika len podla toho, ako som chcela. aby sa vlnil, napr. 2 riadky so uhackovala normalne, potom rozdvojila kadzy 4., potom 1 riadok, potom zasa kazdy 4 a to mis tacilo na sirku, tak som este urobila asi 5 riadkova hotovo.... lienka je zosita z 2 koliesok - placiek - take velke, aku chcem lienku, ostatne je vysite - bodky aj usta a take... oci su nalepene,... 😉

adrika79
2. máj 2012

Pre moju princeznu :D

evelin116
2. máj 2012

@adrika79 jejo ta je krasna

tunylyk
2. máj 2012

@ankan tak na tej je ten hexagonovy vzor,pozri stranu 211 myslim @lucim to tu davala,neviem najst moje poznamky asi padli za obet vlasti 😢

tunylyk
2. máj 2012

@princes218 navod tu je isto niekde hodeny,baby
@rene82
@letuskah pomoooc aj vy ste tu ciapocku bekovku robili,neviem to najst,ja to mam len v poznamkach nacarbane 😀

tunylyk
2. máj 2012

@letuskah tuto,ta je troska ina,ja si len urobim poznamky a potom uz neviem,odkial to je,ked ma niekto pyta 😉