Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dabon
9. nov 2013

@verpap A ktorú čiapočku myslíte? 🙂 tu farebnu? alebo tu s kvetom? 🙂 Pridávala som dve a neviem na ktorú reagujete 🙂

mariala
9. nov 2013

čaute chcela by som si upliesťpredľženú vestu s krátkym rukávkom nemá niektorá dáky pekný popis?velkosť asi38.prosíííííííím pošlite.

verpap
9. nov 2013

@dabon ano, ano 🙂 myslím tu barevnou 🙂

dabon
10. nov 2013

@verpap tak na tu navod nemam, robila som ju z hlavy, je z polostlpikov a urobenu som ju mala za cca hodinku, nakolko vlna je poriadne hruba 🙂

evaka
10. nov 2013

😲
@janula2011 Podaril sa ti zohnat navod na tu ciapocku? Ak ano, posunies mi prosim? Dakujem,

lilli12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankan
11. nov 2013

@janula2011 ja som si tento návod spravila sama, formou pokus omyl a po 3 páraniach som na to prišla a je presne rovnaký ako tento platený. Keď sa predávajú ca dozvie, že verejne šíriš jej platený návod roznesie ťa na kopytách. V skupine Háčkovanie: výtvory, nápady, inšpirácie robila adminkám peklo za to, že ženy tam ten návod vložili. Preto som sa rozhodla spraviť si vlastný a pomôcť ženám nech ho nemusia kupovať.

janula2011
11. nov 2013

@ankan ...sikulka, dakujeme...ja si myslim, ze ked clovek trosku porozmysla, tak na navod vie prist aj sam 🙂

6mia6
11. nov 2013

Ahojte ako sa háčkuje táto čiapka, vie mi niekto prosím pomôcť.

ankan
11. nov 2013

@evita68 ja robím úplne jednoducho bez nejakého špeciálneho postupu. Pozriem sa kde má prvý Ds z predchádzajúceho riadku a tam aj začnem, rovnako končím nad posledným DS predchádzajúceho riadku a netočí sa mi to. Ale nedávam RO namiesto prvého stĺpika ale to robím takto: Pri čakaní u Dr. z dcérkou som prišla na nový spôsob ako nahradiť tie RO, hoci už dávno používam tento spôsob

https://www.youtube.com/watch?v=iyVLL8bi5yI

(posledná fotka) Stále to bolo vidieť pri háčkovaní do kruhu. S @janmin sme si písali o tomto probléme keď som našla nový spôsob pri zmene farby na čiapkach a.dala mi tento link Ako uháčkovať dlhý stĺpik miesto 3 retiazkových očiek na začiatku riadku

https://www.youtube.com/watch?v=XBoZ2RH1-MM

vtedy som si ho pozrela a keďže ráno som nemala čas pozrieť si to znova niečo mi z neho zostalo v mysli. Skúsila som improvizovať a prišla na tento spôsob. Je to podobné, len trošku iná technika. keďže neviem vkladať videá tak som to skúsila nafotiť. Vo vyznačenom ováliku je začiatok riadku aj rovný švík...Na poslednej fotke je náhrada za 3RO ako som to robila doteraz. Na každej fotke je biely oválik prvého očka kde pichám pri naberaní očka po obtočení RO okolo háčika. Ako obtáčať tú priadzu okolo háčika si lepšie predstavíte ak si pozriete video.

ankan
11. nov 2013

A tu si pozrite techniku striedania farieb pri každom riadku z DS a použití náhrady za RO na začiatku riadku. http://www.mooglyblog.com/standing-double-croch.... Fofo o príspevok nižšie.

ankan
11. nov 2013

@janula2011 Ďakujem za pochvalu. Na takéto jednoduché príde väčšina háčkariek ak už uháčkovala pár vecí, no niektoré dajú veľmi zabrať a aj napriek snahe viacerých neprídeme na to ako niečo uháčkovať a majiteľky sú kúpe nielen na návod zadarmo, ale aj na predaj a tak si nájdem niečo iné.

ankan
11. nov 2013

@madlenka29 aký je proím Vás návod na vzor pri tejto čiapke http://static0.asmira.com/photo/36/14736/forum/... Ďakujem

xaga
11. nov 2013

Zdravim vsetky maminky chcem vas poprosit ak mate niektora skusenosti s nakupom vlny na nete mohli by ste mi odporucit nejaky internetovy obchodik ,dakujem

mata455
11. nov 2013

@tinushka13 salik robis z ihlicami alebo hačkovkou 😉

tinushka13
11. nov 2013

@mata455 ja robím všetko háčikom.. ihlice som v ruke nikdy nedržala.. 😀 leda tak ako zbraň 😀

mata455
11. nov 2013

@tinushka13 je to asi jednoduchsie že? chcem to skusit tak uvidime 😉

monika837
11. nov 2013

Ahojte zenicky, prosiiiiiiim nemate navod na hackovanu ciapku adidas? Dakujeeeem

ochoch
12. nov 2013

@winona24
prosím ťa koľko si potrebovala klbiek na capicu
dakujem jana

ankan
12. nov 2013

@monika837 robíš klasickyčiapku z DS, alebo KS a návod na znak ne pár príspevkov dozadu. je ich niekoľko tak si vyber

kvietok47
12. nov 2013

ahojte, ak by ste mali niekto zaujem o vlny, predavam tieto plus este zelena travova pol klbka. cena dohodou

zuzana172
12. nov 2013

Ma niekto navod na sal z lambady, uz ste z nej hackovali? Dakujem

nelly912
12. nov 2013

@dabon môžem sa opýtať čo je to z vlnku ten fialovo šedý melír? díík

natyi25
12. nov 2013

@dabon je to tango :D vďaka za spoluprácu :D

dabon
12. nov 2013

@natyi25 waw 🙂 super sa podarila 🙂 takze desiatkou ste to robili? A len dlhe stlpiky?

natyi25
12. nov 2013

@dabon presne tak 🙂 teším sa z nej...hoci nie je pre mna 🙂 je do daru na obj. 🙂

matylda18
12. nov 2013

@meggi0201 ahojky, poslal ti niekto navod na gulu? 🙂

dabon
13. nov 2013

@nelly912 elian creative 😉