Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
1. okt 2010

@ellysa ked mne ani tak nejde o zadrhavanie, ja mam take gumove ci ako mam nazvat ten material 😅 ale ide mi o to, ze sa mi nedaju spojit ocka do kruhu...neviem ci nie su nahodou aj kratsie okruhle...

ellysa
1. okt 2010

@dievcatko84 aha no tak neviem, ako by som ti poradila, treba to hlavne riadne utihnuť tam kde sa to spája, ja som robila čiapočku len na 60 očiek a šlo to 🙂

iloha
1. okt 2010

tak jen koukám a koukám, jak jste všechny šikovné.......🙂
je to snad jedna z mála diskuzí, kde se to nehádá a i to tu žije.
Tož se vám taky pochlubím

dievcatko84
1. okt 2010

@iloha no kraaasne!!!! Ja teraz robim par ciapociek pre kamaratku do obchodu ked budu hotove tiez odfotim,ale s tymi tvojimi sa to neda ani porovnat 😉 krasne a ta zo stvorcekov je super! To je tvoj napad, ci mas z niekade aj navod? sikula 😉 a za to hadanie mas svatu pravdu.. 😉

emicka09
1. okt 2010

@iloha - nádhera! ta poslední růžovo-červená je moc krásná! i ostatní holky teda krása 😉 min.týden jsem dopletla svetr pro malou a teď pletu sobě pončo, tak jsem zvědavá, jak to dopadne - ještě mi chybí jeden přední díl 🙂 a pak se vrhnu taky zas na nějakou čepičku 🙂 no hádat se nemáme proč 😉

emicka09
1. okt 2010

kecám - růžovo-bílá samozřejmě 🙂 to je takovej ten vzorek 3DS do jednoho místa a 2 přeskočit?

telinka
1. okt 2010

@iloha no kraaaasa 🙂 tiez by ma zaujimal navod na ten vzor tej ruzovo-bielej a vlastne aj tafialovo-ruzovo -biela je tak isto hackovana , ze???

iloha
1. okt 2010

@emicka09 přesně jak píšeš 3DS do jednoho očka a dvě přeskočit, pak další řada jinou barvou, ale velmi špatně se přidává 😉

iloha
1. okt 2010

@emicka09 pončo jsem též zkoušela, ale jen na malou a nakonec si ho ode mne koupila jedna paní, malá ho nechtěla nosit 😉 Velmi jí překáželo, když zvedala ruku, že se někde chytne a pořád brblala, tak jsem ho prodala 🙂

iloha
1. okt 2010

jinak mě těší, že se vám líbí 😵

telinka
1. okt 2010

ja teraz robim vacsinou same siltovky pre baby aj chalanov 😀 teda modelku mi robi maja dcerka aj ked su tie ciapky na vacsie hlavy 😅 😅 😅

iloha
1. okt 2010

@telinka krása.......... a čím vyztužujete kšiltík?

eli77
1. okt 2010

Ahojte...na koniku som uz dlho ale tuto temu som nejako presvihla...ale teraz som rada ze som vas objavila...tak sa idem trosku aj ja pochvalit ...🙂

eli77
1. okt 2010

a dalsie...

dievcatko84
2. okt 2010

@eli77 kraaasa!!!! s tym poncom si ma navnadila 😉

@telinka no aj mna by zaujimal ten silt..to potom andrabas? Ma to nejaky "vzorec"? Ale pozeram, ze je tam aj dostrikovany...hm..tak to ako uz? No krasne!!!

neumisa
2. okt 2010

@dievcatko84 kšilty jsem viděla samostatně v galanterii - na první pohled takový sprostý kousek plastu .... 🙂

telinka
2. okt 2010

@iloha
@dievcatko84 silt vystrihujem z plastu , mam odlozene obaly z babik take priesvitne plasty , tiez mi to odtialto jedna dobra dusa poradila , vystrihnem upletiem a potom prisijem k ciapocke 😉 a pletiem sposobom ako na ponozkach bumerangovu patu , aby ten uplet bol tvarovany a presne sedel 🙂

eli77
2. okt 2010

Dalsie moje ciapocky a stucky 😵

didiana333
2. okt 2010

@eli77 to je krááása,,,,tie so zobáčikmi su krásne...... 😀

dievcatko84
2. okt 2010

@telinka hm... a co je bumerangova pata... 😖 Hladam na nete a neviem nic ku tomu najst 😖

dievcatko84
3. okt 2010

a par mojich vytvorov 😉

ojo
4. okt 2010

Ahojky, už mám doma i druhýho bobka, ale stále stíham plést...tu je druhý setík 🙂 jen mi nestačila vlna na rukavičky 🙄

no a koupila jsem si vlnu na svetřík a že se do něj pustím a je nějaká tenká 🙄 🙄 tak ji zajdu vyměnit...a dala jsem se do pletení čepky pro Radimka na zimu...bez žádnýho návodu, prostě vymejšlím sama, tak jsem zvědavá, co vznikne 😀

holky, jste šikulky s těma čepkama 😵

@telinka ty kšiltovkový jsou super...máš nějaký návod?? 🙂

dievcatko84
4. okt 2010

@ojo gratulujem k Radimkovi 😉 a si sikulka ked stihas 😉 Ja som zvedava ako to bude u nas o rok..snad uz aj my budeme styria 😉 A za ciapocku sa netrap, ja si myslim, ze "mierka podla oka" je najlepsia 😉

telinka
4. okt 2010

@ojo gratulujeme k dalsiemu chlapovi do rodiny🙂 🙂 🙂

teraz nemam cas , ale snad vecer vam napisem ako robim ten silt , inak je to uplne jednoducha ciapka , pletiem na 4och ihliciach a ten silt nakoniec opletiem a prisijem🙂

letuskah
4. okt 2010

@ojo gratulujem 😵 my sme tiez uz o kus viac 😵

mne sa muz smeje ze ine nerobim len strikujem, ale pozeram ze vam to ide este lepsie 🙂 ciapky su super
akurat robim ciapku najmensiemu lebo vsetko mu je velke co som si nachystala a schladilo sa tak nech mu uska nevymrznu 🙂

dievcatko84
4. okt 2010

@letuskah aj tebe gratulujem 😉 strikovania nikdy nie je dost..ja uprimne ani nechapem zeny co nemaju nejaku zalubu...ja by som pri telke vecer asi umrela ak by som nieco nemala v rukach 😉

dievcatko84
4. okt 2010

ahojte sikulky, poznate tuto stranku? http://lenkalenca.blog.cz/1010/kouzleni-s-hackem no ja sa uz neviem dockat, kedy mala zaspinka a ja sadnem s hacikom 😉

emicka09
4. okt 2010

holky, šikulky jste! mně furt chybí čtvrtka ponča, snad se mi to podaří dokončit než bude jaro 😅
při hledání návodů na pončo jsem narazila na zajímavý stránky:
http://maceska-forum.sux.cz/forum/19773-priruck...
holka tam dává linky na celý časáky 😵 některý jsou teda v písmu alá rozsypaný čaj, ale jsou tam i normálnější jazyky 🙂

ojo
4. okt 2010

díky holky 🙂

tak už mám doma vyměněnou vlnu, tak můžu se pustit pak do svetříku...je to taková modrá žíhaná s bílou 🙂
a poraďte nějaký hezký vzorek, já znám jen čtverečkový a ten už jsem pletla na jednom svetru a lícový žerzej mi přijde chudý a navíc se kroutí...ten nemám ráda... 😝

@letuskah také gratuluji 😵

iloha
5. okt 2010

@telinka - děkuji, super nápad............ 😵 teď už jen plastík a určitě na nějakém zimním kulíšku či baretce vyzkouším 😵