Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

miruska76
7. mar 2013

@blka nemám, robila som ho len tak od oka podľa obrázku 🙂

matusssa
7. mar 2013

@letuskah perfišneééé🙂))

cabby88
7. mar 2013

Babule ako na toto?

pempusik
7. mar 2013

A dalsia hracka do zbierky 🙂

pitruskaskarolinkou
7. mar 2013

Ahoj ženy 😉 přidávám autíčkovou

7511
7. mar 2013

@nella0305 urcite k Vam pozriem 🙂 🙂

rehakova395
7. mar 2013

@lalipop krasna je ta tmavo fialova čiapočka. nemate na nu presný navod ako ju uhačkovať?

nella0305
7. mar 2013

@7511 Určitě, budu ráda, dnes přišla hromada nového zboží. 😉

nelinka1311
7. mar 2013

@cabby88 krásne

nelinka1311
7. mar 2013

@kittynnkaa tak to klobuk doleeeeeeeeeeeeeeeee

letuskah
7. mar 2013

@cabby88 tie lupienky by som robila ako male ciapocky akurat smerom ku stredu zuzene, prostriedok dva kruzky zosit, stonku by som spravila rurecku a tu ale vystuzit niecim aby drzala a listok od oka ako vyde, retiazku z cca 25 ociek a z jednej strany retiazky 5 KS 5PDS 5DS 5PDS 4KS do posledneho ocka 1KS 1DS 1KS a naspat po druhej strane 4KS 5PDS 5DS 5PDS 5KS a stonku

cabby88
7. mar 2013

@letuskah dakujem krásne 🙂 asi to vyskúšam,pretože u mňa žiadne živé kvetinky nevydržia 🙂

letuskah
7. mar 2013

@cabby88 mna to tiez laka, pekne to je 😵

lalipop
7. mar 2013

@rehakova395 je to podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 len je bez siltu

tiffanka
7. mar 2013

@letuskah ...akože banalitka v tom, že sa to ľahko pretvorí 🙂
@letuskah parádne si to zvládla! 😉

matya.b
7. mar 2013

Caute sikulky, nemate niekto navod na sveter alebo vestu s kapucou?Dakujem

bacillka
8. mar 2013

@janabanc júúúúú toto je geniálny nápad. Tak super krásnu sukienku som už dávno nevidela. No proste neviem nájsť slová chvály a krásy.

blka
8. mar 2013

@miruska76 Škoda, já potřebuju na všechno návod 😀

flossie
8. mar 2013

ahojte babenky...ja som si k vam prisla po radu ako ku skusenejsim 🙂 povazujem sa za amatera-zaciatocnika v hackovani....a mala by som otazocku....zatial som hackovala len z Camilly a z Catanie....akoze vsetko fajn, len sa mi zda, ze ciapocky su take dost pevne, "tuhe", nepoddajne....chcela by som nieco maksie, co sa trochu prisposobi....hacik pouzivam na tuto priadzu vacsi 3,5 a aj sa snazim hackovat velmi volne, neutahujem....ale konecny efekt je aj tak pre mna malo pruzny....mohli by ste mi mozno odporucit inu vlnu, maksiu, poddajnejsiu? potrebujem nieco na prelom jar/leto....dakujem krasne za vase rady 😅

juny
8. mar 2013

@janabanc ta je krásna....samozrejme aj modelka🙂

vera_vila
8. mar 2013

@flossie Zkusila bych nějakou kombinaci balvny s viskozou nebo bavlny s akrylem, viskoza i akryl dodají té bavlně trochu pružnosti... Myslím, že Niťárna (www.nitarna.cz - mají nějaké distributora i na SK) podobné kombinace přízí má... Nebo zkusit čistě jen nějaké tenkou akrylovou přízi... Možná třeba i tenší bavlněnou, ona ta Catania i Camilla jsou docela silné, u té Nťárny najdeš i tenší balvněné příze, které by měla být poddanější (např. Katka, Slávka nebo Annette, na jaro bych klidně vzala i Danielu), cokoliv, co má návin větší než 125 m/50 g (250 m/100 g)

vera_vila
8. mar 2013

@matya.b na MMB.cz je návod na to, jak na jakýkoliv svetřík či vestu přiháčkovat kapucku... Pokud pletený, tak návod mám, jen musím naskenovat...

kahlan1
8. mar 2013

Ahojte mozem sa k vam pridat? hačkujem len dva dni. Máte krásne čiapočy tak budem rada ak tu niečo odkukam 🙂
pridavam môj prvy vytvor

blanocka
8. mar 2013

@pitruskaskarolinkou kraaasna ciapka, ja by som chcela pre mojich chalanov nieco vyskusat, len sa mi vsetko zdalo prilis dievcenske a toto je super 🙂 nemate nahodou navod a este mam otazku z akej vlny ste to robili, ja chcem nieco na jar, nie moc hrube

olga1306
8. mar 2013

Nas najnovsky prirastok 😀

dada200
8. mar 2013

Ahojte,chcem Vás pekne poprosiť,či mi viete poradiť,kde sa dajú kúpiť fakt kvalitné priadze,alebo či niektorá z Vás neobjednáva.Konkrétne myslím niečo takéto ako na obrázku,hrubé-zimné,jemné-mäkkúčke-plyšove,aspoň na háčik č.9-10.... 😉
Moooooc ďakujem za rady

lussy23
8. mar 2013

@fatima30 fialova podla mna nie je babska, je aj pre chalanov . a po druhe. chalani malí nosia dlhé vlasy, nosia naušnice, dokonca som videla chalanov aj v ružovom... tak prečo nie aj fialová?

lenica81
8. mar 2013

@olga1306 fuha a to nie je pracne trosku, ci... je krasna inak velmi... 😵 😉

mimus265
8. mar 2013

@olga1306 nemate nahodou naovd na tuto ciapocku? je krasna