Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vvvecna
25. jún 2013

@mamamajka krásné klobouky ze str.577 máte návody?

mamamajka
25. jún 2013

@vvvecna Ahoj, no mám ich tam viac, na ten červený je návod na fotke, biely s autíčkom je v podstate toto http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/110604/22/p31870.jpg, biely s ružovou kvetinkou (hviezdičkou) je úplná improvizácia 🙂 a tie ružové čiapočky so šiltom sú podla tohto : http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6618 len šilt som pridala 🙂

vvvecna
25. jún 2013

@mamamajka děkuji moc,snad se stímto obrázkem nějak poperu,pč je neumím číst 🙂)

veronikani
25. jún 2013

Práve dohačkované 🙂

tomaskovamaminka
26. jún 2013

@tiffanka Tie ovecky su prekrasne🙂

janabanc
26. jún 2013
jachin
26. jún 2013

@janabanc krása

telinka
26. jún 2013

@didi3 nieje to vela, triez mam tak nejako 🙂

maria1610
27. jún 2013

Krásne ráno dievčence, tu sú dve novinky odo mňa 😉 :

evicka1
27. jún 2013

dievky začínam byť šedivá. ako mám urobiť na háčkovane botasočky jazyk? to mám uháčkovať ako zvlášť kúsok a nadšiť

jachin
27. jún 2013

@maria1610 úžasné zvieratká 😵

tomaskovamaminka
27. jún 2013

@evicka1 http://artmama.sme.sk/node/12165 pomoze? Ja som jazyk hned na tenisku hackovala a potom som dorobila to okolo kotnika .

evicka1
27. jún 2013

@tomaskovamaminka to ma nenapadlo.... no trpim istým druhom "materskej demencie" tak mi doteka neskor

harula1
27. jún 2013

@maria1610 ahoj, to su navody od kamlin? z coho si hackovala? viem, ze ona pise v navode elian nicky, ja som si ju aj objednala, ale nejako som netrafila sedu farbu, prisla mi modra 🙂

vera_vila
27. jún 2013

@evicka1 Třeba Ti pomůže tohle http://hluzdionv.rajce.idnes.cz/Navod_na_mimi_t... - ale určitě bych ho naháčkovala hned na špičku - nic nenašívat, nic neháčkovat zvlášť...

maria1610
27. jún 2013

@harula1 áno návody sú od kamlin, no ja nepoužívam elian nicky, väčšinou háčkujem z ambre

harula1
27. jún 2013

@maria1610 no aj to je pre mna nova priadza, musim pokukat co je to zac 🙂 dakujem A pridavam macka z elian nicky 🙂

miruska76
27. jún 2013

kaktusíky pre pani učiteľky 🙂

tomaskovamaminka
27. jún 2013

@harula1 Macko je nadherny, ta modra, to mala byt ta siva? musi byt krasne makucky.) A prosim ta nezmolkuje sa ta elian nicky? nemas skusenost? Vdaka🙂

dagina
28. jún 2013

@miruska76 jééé, to je dobrý nápad na příští rok 🙂, my jsme dávaly háčkovanou malou myšku, nevěděla jsem co..., navíc toho moc ještě nesvedu, ale ty kaktusy budou super...a vůbec jako dárek nejen pro učitelku......

dagina
28. jún 2013

tady je moje drobotina 🙂 pro učitelku..., se musím pochlubit, bo jsem ráda za každý trochu povedený výrobek 😉

evicka1
28. jún 2013

@vera_vila toto je super. dakujem

lenasss
28. jún 2013

TAk po dlouhé době jsem zase něco uháčkovala

tomaskovamaminka
28. jún 2013

@dagina mysky sa ti mooooc podarila🙂este ma napadlo, ze je teraz sovickomania🙂 aj to by potesilo, alebo co tak puzdro na mobil, ci okuliare? ;) neskoro ,ale ved aj na buduci rok nieco treba, alebo ku dnu ucitelov, len zapisuj :D lebo zabudnes🙂

maria1610
28. jún 2013

@harula1 krásny macík 😵

Ambre je zmesová priadza (bavlna + bambusová viskóza)

@tomaskovamaminka elian nicky sa nežmolkuje

kvietok47
28. jún 2013

ahojte, viete mi prosim poradit aka priadza je najlepsia na plavky? mate niekto aj nejaky navod? Dakujem krasne za pomoc!!

ankan
28. jún 2013

@nerreidda čím si vyplnila tú loptičku, keďže má dierkový vzor? Ď

harula1
28. jún 2013

@tomaskovamaminka no ta modra mala byt siva, presne. nevadi 🙂 A toto bol uplne prvy pokus s touto priadzou, takze neviem poradit. Robilo sa s nou dobre, len som mala stale pocit, ze mam zaprasene ruky 😉

nerreidda
28. jún 2013

@ankan strčila jsem do ní starou silonovou podkolenku a pak do té podkolenky duté vlákno 🙂

olina22
28. jún 2013

@harula1 ten je krasny mozem poprosit o navod dakujem