Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

palesandra
16. nov 2012

baby, prosim vas, dlho uz hladam medzi ciapockami vzor s Nike, nikde nemozem najst...ale nie samostatnu fajfku ale vhackovanu v ciapke. prosim vas, poslite mi navod alebo odkaz. velmi dakujem...papa

dianasa
16. nov 2012

@miruska15 ahoj môžem sa spýtať akú vlnu si použila na ten volánikový šál? Neviem sa rozhodnúť čo mám použiť na môj prvý pokus. tvoj sa mi hrozne páči 🙂

zuzanapalkovicova
16. nov 2012

kočky nematu niektora navod na hackovanu nike ciapku ?

olina22
17. nov 2012

ahojte nema niekto navod na hackovane papuce pre troj rocne deti

miruska15
17. nov 2012

@dianasa Ahoj ktorý sál máš na mysli?

dianasa
17. nov 2012

@miruska15 ahoj. ten fialový, volánkový.

miruska15
17. nov 2012

@dianasa ten som nerobila ja ale miruska76

mirkakab
17. nov 2012

Prosím Vás robili ste niektorá volánový šál z vlny carmen?

lussy23
17. nov 2012

@miruska76 krásny šálik @tinushka13 nádherné čiapočky
@miruska15 mádherná aj model

tinushka13
17. nov 2012

Bambuľky náhodou nejaký námet na dievčenskú čiapočku.. napr. Hello kitty. alebo niečo podobné? ĎAKUJEM 😉

tiffanka
17. nov 2012

@miruska76 ..a nebudú veľké diery? 😕 ..ja tiež zápasím s takým problémom ...4ka háčik na ladu...tvrdý úplet, 4,5, tiež...zobrala som 5ky ihlice ok celkom,...mám aj 5ku háčik, dokonca aj 6tku, ale to je už veľa..len som tú 5ku neskúšala, kvôli tomu, či by neboli už veľké medzere ...potom už asi len podšiť, či? 😕

tiffanka
17. nov 2012

@dandik ja tiež 😀 😠

tiffanka
17. nov 2012

@zuzkaamato možno by pomohla pružná niť..zakomponovať ju do úpletu... dostať v galanterke...za nejakým 0,80€ dosť, je toho tam...v rôznych farbách ju majú 😉

janefonda
17. nov 2012

baby prosim vas potrebujem navod na volanikovy sal, hackovany a mam otazku- kolko priadze potrebujem na jeden sal??? dakujeeem

tiffanka
17. nov 2012

@janefonda na háčkovaný návod neviem, len na pletený...a spotreba na jeden šál? Teoreticky vraj jedno klbko. Ak sa robí na menej očiek /6-7/ tak je užší a dlhší... Ale mne sa osobne ked už tak, páčia viacej nákrčníky z nej... je to také bohatšie... 🙂

janefonda
17. nov 2012

@tiffanka a mas niekde navod na strikovanie??? Mam ihlice tak by som to skusila, urcite musim sal jeden urobit mamine, a sebe by som vyskusala ten nakrcnik 🙂

zuzkaamato
17. nov 2012

@tiffanka dakujem za radu 🙂 ale uz som to vymyslela, trosku som sa s tym hrala a spravila som to tak, ze som pichala do kazdeho druheho ocka, cize sa to tym stiahlo.. 🙂 ale super, nevedela som, ze taka pruzna nit existuje.. 🙂

janefonda
17. nov 2012
https://www.youtube.com/watch?v=w4IvwzcxIyM

nasla som si navod na volanikovy sal hackovany 😉 ak by mal niekto zaujem 😉 neviem ci to tu uz je, ak ano ospravedlnujem sa 😅

agnessa
17. nov 2012

Hezký večer, už dlouho diskuzi sleduji z povzdálí. Sama hodně háčkuju, ale teď jsem se dala na pletení a moc bych chtěla zkušenější poprosit o radu, jak na krajová oka - našla jsem na netu i knížkách několik možností a mám z toho trochu zamotanou hlavu...
Momentálně to dělám tak, že poslední nepletu, jen sejmu, první pletu vždy hladce, ale ten okraj moc hezký není.

miruska76
17. nov 2012

@lussy23 ďakujem
@tiffanka no veru neviem, ci budu medzery, este som s nou nerobila, prave ju cakam, tak som si myslela, ze bude dobra, no co uz, uvidim 🙂
@agnessa ja tiež posledne nepletiem a prve hladko robim z predu, niekto pletie hladko cez zadnu nitku očka, ja cez prednu a okraj je v pohode

alure
18. nov 2012

@janefonda toto je dost zlozite,staci ak budes hackovat tak ze si naberies 14ok a potom 15tym pretiahnes cez vsekty..jedno klbko staci na jeden sal cca 130cm,zalezi od toho s torou znackou budes robit,napr.z Verony mi vysiel dost kratky ale z flamenca zas do pohody dlhy...
@tinushka13 daj si do googla obrazky pozadovanej ciapocky a nametov je habadej 🙂 navody pomenej ale s troskou fantazie a skusania sa da zvladnut cokolvek ..len treba vela vela skusat 😉
@palesandra ja mam takuto foto ulozenu,neviem ci pomoze

zufzufmeister
18. nov 2012

Ahojte baby, ja som úplny začiatočník, zatiaľ mám za sebou jednu úplne jednoduchú čiapočku, robenú podľa mmb foto návodu. Chcem sa spýtať, našla som teraz tento návod na ušianku:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5719
všetko chápem, ale ako sa robia tie ušká? S týmto si neviem rady, neviete mi to niekto, ale naozaj "ako pre debila" vysvetliť?

mata262
18. nov 2012
ladydia
18. nov 2012

@tinushka13 Ahoj prosim ta aka je to znacka priadze z kt. si robila tie volankove saly, su nadherne...uplne uzasne 😉

drtka
18. nov 2012

Ahojte. Som tu nová, už týždeň Vás tu sledujem. V háčkovaní som začiatočníčka, momentálne mám sovičko mániu 🙂 Potrebovala by som poradiť ako mám malému čiapku podšiť? Vôbec netuším ako . Mám v pláne ju podšiť takou tenkou modrou dekou z IKEI. Myslíte, že môžem? No a potom ako ju mám vystrihnúť, ako dosiahnem žiadaný priemer + uši? Šijací stroj nemám, spravím to aj ručne? Veľmi pekne ďakujem. Martina

majkak99
18. nov 2012
olina22
18. nov 2012

krasna ciapka

janca_dobi
18. nov 2012

Milé zkušené háčkařky, potřebuji radu. Je nějaký vzoreček i pro výpočet hloubky čepičky? Háčkuju teď jednu pro nedonošenou holčičku, obvod je to cca 35 cm, ale vůbec nevím, kdy jí ukončit, aby nebyla kraťoučká, nebo naopak moc dlouhá. ☹ Děkuji moc za případné odpovědi. 🙂 Pěknou neděli!! 🙂

lussy23
18. nov 2012

@majkak99 krásnučké

radosska
18. nov 2012

maminky-šikulky... prosím, kto mi vie pomôcť s anglickým návodom?? neviem sa pohnúť ďalej..