Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
6. mar 2012

a tu je moja posledna praca bude pre krstnu dceru..dufam ze tato jj uz bude dobre sediet

evelin116
6. mar 2012

@julianka777 no to by nebolo zle ale viac sa mi paci ten zeleny co som dala foto ten je trosku viac imidzovejsi..ale to by chcelo aj tensiu vlnu a taku fajnovejsiu

julianka777
6. mar 2012

@evelin116 no pravdupovediac ja by som si ani na jeden netrufla 🙂

evelin116
6. mar 2012

@julianka777 ale ved to nenoze byt tazke..este som rozmyslala nad niecim takym to http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8437

julianka777
6. mar 2012

@evelin116 ten je krasny 🙂 a aj lahky 🙂 aj ja som rozmyslala ze si taky niekedy spravim

evelin116
6. mar 2012

@julianka777 no asi to skusim len nemam sajny kolko tej vlny na taky sal a kde zozeniem..u nas nehrozi...tu maju velke hovno

julianka777
6. mar 2012

@evelin116 viem ze na toptex.cz ju maju a je lacnejsia ako inde v e-shopoch...http://toptex.cz/shop/index.php?cPath=1756&osCs...

palmarmj
6. mar 2012

Tak babenky, uz aj my mame nasu prvu bekovku a ku nej pravdaze malinke balerinky... 😉

palmarmj
6. mar 2012

@evelin116 Tu vlnu co ti hodlila sem link julianka777, ja som ju videla normalne u nas v galanterke, a je to taka obyycajne galanterka, nic moc, tak kukni aj u Vas mozno ju budu mat... no netusim co stala.. 😉

evelin116
6. mar 2012

@palmarmj no u nas pochybujem tam nic zaujimave nemaju len take obycajne

rene82
6. mar 2012

@evelin116 ten šál volánkový podľa mňa nie je vhodný na leto. ja som ho robila mame na zimu 😉

rene82
6. mar 2012

@evelin116 a oba linky od julianky sú super. robila by som to z ešte tenšej priadze, možno aj väčším háčikom, aby to bolo "pavučinkové" 🙂

rene82
6. mar 2012

tááák, 2 čiapočky na objednáku hotové (klobúčik a čiapočka pre novorodeniatko - sestričky)

rene82
6. mar 2012

a ešte bekovka pre naše krsniatko k 2 rokom (k tomu ruksačiku, čo som robila) - modelka je moja malá 😉

evelin116
6. mar 2012

@rene82 a aku vlnu bysi mi odporucila na to

lucia32
6. mar 2012

@kajka18 tiečapičky to je návod z mimibazaru, musela by som pohladať, robila som ich dávno...

lucia32
6. mar 2012

Elian Nicky, od piatku okolo 20 odtienov http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=2&albu...

lenkalela
6. mar 2012

@lussy23 kvietok mi dala uz daavno kamaratka a nevedela som kam ho dat ,az teraz nasiel spravne miesto🙂

baskaj
6. mar 2012

@lucia32 aj Cataniu máš? A priesvitné pružné lanko alebo priesvitnú elast. niť? Neviem presne, ako sa to volá. Dík.

lucia32
6. mar 2012

@baskaj cataniu ešte nie, ale chystam sa objednávať, máš zaujem o nejaku konkretnu farbu? nakolko ich je stráášne vela a budem asi brať skôr tie odtiene, čo camilla neponúka...elasticku niť na predaj nemám, v ponuke velkoobchodov zatial nie je, terbalo by mi kontaktovať priamo vyrobcu tejto značky, resp. dodavatela na sk....ale mám celú svoju, chceš?akurat som ju pred pol rokom rozbalila a použila tak 2 metre?... ja ju aj tak nepoužívam, urobím ti cenu 🙂))) stala 2 €, tak za 1,50 ? hmm

nikuska4
6. mar 2012

@rene82 jej aké krásne,z akej vlny si to robila??

lussy23
6. mar 2012

@bv_alexandra krásna čiapka
@julianka777 krásna

lussy23
6. mar 2012

@rene82 krásna čiapočka, aj dcérka a psík🙂
@palmarmj nádherné výtory
@evelin116 nádherná

julianka777
6. mar 2012

@lussy23 dakujem 🙂 ty vzdy potesis pochvalou 🙂

rene82
6. mar 2012

@nikuska4 je to Katka od fi Nitrárna

rene82
6. mar 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

rene82
6. mar 2012

@evelin116 neviem, nepoznám všetky. niečo ako camilla napr. (to je také príjemné mäkké akoby trošku leské) ale tak o polovicu jemnejšiu. resp. môže byť aj z nej, alebo aj z katky, ale použiť väčší háčik, než je odporúčaný. aj o 2 čísla. teda tak by som to vyskúšala a podľa kúsku by som sa rozhodla, či pokračovať, alebo použiť predsa len menší háčik

rene82
6. mar 2012

@lucia32 a tá elian nicky je podobná ako camilla napr.? teda myslím to tak, či je to tiež jarná - letná priadza?

a ten návodík na adidas čiapočku by sa nenašiel? pre súkromné účely, nie na predaj.