Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monika0001
4. apr 2011

ahojte kočky..

v 7 mesiaci ma troška chytilo háčkovanie..
Chcem sa spýtať či sa môžem ku vám pridať... 😅
na vás síce nemám ale zopár kúskov sa mi podarilo 🙂
Začala som jednoducho dekami 😀 , potom som začala skúšať čiapočky a tak ďalej..
Keďže som na rizikovom a musím ležať tak aspoň sa nenudím 😝

zuzka72
4. apr 2011

@monika0001 super kousky, přidat se můžeš...vítej.. 😉

monika0001
5. apr 2011

@zuzka72 - Ďakujem 🙂
teraz sa pokúšam o také jednoduché šatičky tak som zvedavá čo z toho vyjde 😅
strašne rada by som vedela aj iné vzory.. ja viem iba polodhlý stlpik a dlhý. toť vsjo.. ☹

dievcatko84
5. apr 2011

@monika0001 ahoj sikulka!! samozrejme, vitaj tu 😉 Mas krasne vytvory a super travis cas! 😉 Vase dievcatko bude krasnucke ked ma taku sikonvnu maminu 😉

@zuzka72 tebe sa este nesniva o nike a adidas? 😉 😀

dievcatko84
5. apr 2011
zuzka72
5. apr 2011

@dievcatko84 někdy i jo a furt to lidi chtějí a já bych tak už něco jiného, musím něco vymyslet.... 😀

zuzka72
5. apr 2011

@monika0001 tak to máš super základ dl. sl. kr. sl a pdl. sl jsou ve všech vzorech, jen třeba napřeskáčku a tím se ti dělá vzor, nrboj do toho se dostaneš...

pata31
5. apr 2011

@lucia32 krasny jezko, som si ulozila medzi inspiracie 😉
@monika0001 krasne vecicky 😉

lucia32
5. apr 2011

@monika0001 vitaj 🙂 pekné kúsky
Baby : ježko je len tak z hlavy podla obrázku, chystám sa aj na upsy daisy, aby sme ladili 😀

dievcatko84
5. apr 2011

@lucia32 no priznam sa ti, ze hned som si dala "upsy daisy" do googlu co to je 😅 😀 😉 ale paradne 😎 😉 to deticky iste potesi 😉

lucia32
5. apr 2011

@dievcatko84 😀 😀 😀 no mame rifliky i sukničku i tričenka...tak treba doladiť 😉

dievcatko84
5. apr 2011

@lucia32 jaaaj tak vy budete tak krasne zladeni!!! hmm 😉 tak hod potom foto, dobre? Ja sa teraz trapim s ponozkami 😉 ale uz je to lepsie ako vecer 😉 takze snad sa podari 😉 a cakam na traktoristu 😀 ideme sadit zemiaky..ja a moja dvojrocna dcera, to bude srandy 😉 😎

lucia32
5. apr 2011

@dievcatko84 ja som včera trčala pri čiapke do polnoci, som silou mocou chcela okukať vzor z obrazka, vychadzal pekne, ale tam kde sa to spaja, sa to vždy pokazilo, tak som to vzdala a dnes si našla na nete podobne aj s popisom...hold úskalia začiatočníčky 😝 ...my sme včera sadili cibulku a svokrovci zemiaky doobeda 😉 tak nech vám to rýchlo odsýpa 🙂

dievcatko84
5. apr 2011

@lucia32 dakujem 😉 my mrkvu, letnicky, cibulku a cibulove kvety a pazitku a presadzala som izbove a "tepovala" penove puzzle dcerke a cistila hroby...grogy som bola ale tie ponozky mi nedali 😉

monika0001
5. apr 2011

babuľky ďakujem za privítanie.... 🙂

pata31
6. apr 2011

Ahojte, pridavam dalsiu bekovku, co som pre kamosku robila....uz rozmyslam nad zmenou kvietku, bo vsetky rovnake robim 😝 😀

dievcatko84
6. apr 2011

@pata31 chi chi 😉 ale pekna je 😉 ja teraz robim svetrik na objednavku tak ked dokoncim chystam sa malej na ponozticky 😉 budem strikovat vo velkom a uz nastava aj Velka noc tak nieco by bolo na vyzdobu nacim porobic.. 😖

monika0001
6. apr 2011

@pata31 - kráásna.... 😵 😵 😵
ja neviem kvietky vôbec... jednu som skúšala ale musela som ju robiť po kúskoch a potom ju zošívať 😀

pata31
6. apr 2011

@monika0001 tu mas navod na kvietok: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2798
😉
@dievcatko84 mne treba este asi 5 ciapok na objednavku spravit...len keby mi to slo rychlejsie 😝

monika0001
6. apr 2011

@pata31 - presne podla tejto som to robila ja 😀
len som občas troška improvizovala.... 😉
dakujem 😵 😵 😵

pata31
6. apr 2011

@monika0001 sak aj ja som trosku improvizovala, lebo ten stredok mi nejde spravit tak pekne, ako to tam je, tak som si po svojom spravila 😉

zuzka72
6. apr 2011

holky zlaté a šikovné jdu na radu, co je tohle za vzorečky nevíte?

dievcatko84
7. apr 2011

@zuzka72 no to by aj mna zaujimalo..krasne to vyzera 😉

iloha
7. apr 2011

@zuzka72 Zuzi, kde jsi to objevila? Chtělo by to větší a mám pocit že tuším kdo to je

zuzka72
7. apr 2011

@iloha na FB a větší to není ☹ ale když si to uložíš do PC tak si to můžeš zvětšit....

zuzka72
7. apr 2011

@iloha já jsem idiot, teď jsem to zvětšila a je to jasný, jako facka, takže jdu na to, no hlavně že tu modrou dělám běžně, jen jednobarevnou a nedošlo mi to 😀 😀 😀 a ta růžová no ta je úplně jednoduchá, ale až jsem ti napsala zvětši tak jsem taky zvětšila, do té doby mě to nenapadlo 😀 😀 😀 😀 😀

dievcatko84
7. apr 2011

@zuzka72
@iloha jaaaj tak ste mi dali! 😉

iloha
7. apr 2011

@dievcatko84
@zuzka72 .....no já jsem zkoušela zvětšit tu v práci a bohužel mám smůlu, tak mě nenapínejte. 😵 ....... klučičí je z dlouhých sl ? a t druhá ........ dole reliefky, takže celá z reliéfků????

zatím jsem tu sama, tak se můžu kochat

zuzka72
7. apr 2011

@iloha ta růžová je klasicky zadní a přední nit střídané a ta modrá jsou dl. sl do v dělané...už na nich pracuji, ale teď musím odjet tak večer budu pokračovat, sice mám tu rozdělaných 12náct jiných, ale ty počkají...

iloha
7. apr 2011

@zuzka72 ty jsi ďábel 😀 ale díky, klučičí je jasná, ale holčičí mi přijde jako by vystouplá , takže bych spíš hádala reliéf, nitka mě nenapadla, že by to tak pěkně vytvořila..jinak tu dříve nějaká Lenka.k měla dílka ................ nevím jestli to náhodou nejsou na fb háčkované čepičky - lenka kubíčková