Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
14. apr 2011

@dievcatko84 no vyzera, že po 2... no uvidím, ked dohačkujem rozrobené, skúsim sa s tým pohrať 😝

zuzka72
14. apr 2011

@lucia32 dírky jsou jen ob jedno, jakože dl.sl , ř.o a zase dl. sl
ta barevná je 2dl.sl, 2ř.oka a 2dl. sl
ostatní jsou jen 1ř.oko mezi sloupky...

zuzka72
14. apr 2011

@lucia32 a tahle taky jen s 1ř.okem mezi

letuskah
14. apr 2011

dievcata ja som normalne vcera vyvinula energiu a uhackovala som aspon toto: chcela som cele akvarium ale nemam cim vypchat, vyhadzala som sa pri tom dinosaurovi a nic som poriadne nerobila tak neni matros 😅

a inak vy mate normalne capicovu maniu, mne sa to dako nehodi k nadchadzajucemu letu 😎

lucia32
15. apr 2011

@zuzka72 dierkovatú som už robila, aj dierovany klobučik...takže trošku tomu rozumiem...len som urobila jeden riadok po okienkach a nejak sa mi to nepozdavalo, tak som vyparala a hodila do okienok po 3 a to vyzeralo lepšie, len som opäť vyparala, bo že vela očiek... 😝 no vyskúšam a uvidím 🙂

monika0001
15. apr 2011

ahojte ja sa po dlhej dobe na chvíľočku hlásim..
mám troška problém s tým, že malinká sa nám tlačí na svet už a to má ešte čas, tak nesmiem moc sedieť a musím čo najviac ležať... preto som sa odmlčala a zasa sa na nejakú dobu odmlčím..

len som sa chcela troška pochváliť novými vecami 🙂
konečne som sa naučila robiť ružu.. hurááá...

vaše výtvory čo som pozerala teraz sú krááásne...
tu ponúkam moje novinky 🙂

tak ja zasa miznem do postele nohy vyložiť nech tá naša babuľka ešte aspoň týždeň vydrží u maminky...

papa a majte sa krásne...
do zháčkovania 😉

dievcatko84
15. apr 2011

@monika0001 no nadnerne vecicky!! si velmi sikovna! Hlavne tie satky su uzasne!!! 😉 A budem na teba velmi mysliet, aby drobciatko este ostalo u maminky..je to velmi dolezite a verim, ze kazdy den je k dobru 😉 drz sa moja a hlavne ako kinderko co este najviac prajem byt 😉

pata31
15. apr 2011

@monika0001 drzim palceky, aby ste to este potiahli spolu co najdlhsie 😉 a vytvory krasne, fakt!

a ja som teraz konecne dokoncila tuto ciapku...to boli trampoty s nou, najprv som mala flakatu priadzu, ale vsimla som si to, az ked som mala uz kus uhackovany, tak potom som z druhej zacala, v galanterke mi nastastie vymenil klbko za klbko, aj ked inu farbu, bo z tej uz nemal....no a potom sa mi velka spravila, tak som zase parala...a este pri malej fakt len po veceroch robit....no som rada, ze som to dokoncila! a musim sa vrhnut na dalsiu, uz ma to obcas prestava bavit, ze mam tolko objednavok a pre malu netiham nic robit 😅 😝

atrami
16. apr 2011

@monika0001 , avoj. kabelka je super. 🙂 🙂 🙂

dievcatko84
16. apr 2011

@pata31 ze ked sa dari tak sa dari, ze? 😉

pata31
16. apr 2011

@dievcatko84 no to sa veru darilo 😀
teraz uz pracujem na klobuciku, bielo-farebnom...uz len kvietocky mi treba dorobit 😉

inac Zuzka, to ako robis tie papucky? co davas na spodok? lebo vyzeraju super, rozmyslam, ze by som aj ja mojej Tami take spravila 😉

dievcatko84
17. apr 2011

@pata31 myslis site? ci hackovane? Na hackovane nic len spodok je uhackovany a na site to je z dvoch vrstiev latky, jedna je ta teplucka co sa dava ako deky a druha je take ako kozenka,ale na druhej strane je latka alebo obe dam teplucke.

pata31
17. apr 2011

@dievcatko84 hej, tie site som myslela, lebo som pozerala na fb, ze to mas asi kozenku 😉 no ked budem mat cas, tak skusim 😉

zuzka72
18. apr 2011

Holky zítra maturuji...držte pěstičky, neučím se, nejde to, jen háčkuji, tak hodím zítra fotečky 😉

pata31
18. apr 2011

@zuzka72 by si mala maturovat z hackovania 😀 alebo beries ako uplatok ciapky? 😝 😀
no ale drzim palceky 😉

zuzka72
18. apr 2011

@pata31 😀 😀 😀 😀 😀 děkuji...

iloha
18. apr 2011

@zuzka72 Zuzi to určitě dáš 😵 😉 a pěstičky samo budu držet 😉

zuzka72
18. apr 2011

@iloha děkuji.. 😵

teri3
18. apr 2011

@zuzka72 správny prístup 😉 Ja som bola vždy taká poctivka, ale nedokázala by som si ani len predstaviť študovať popri zamestnaní a nie ešte popri deťoch. Ale je jasné, že to mááááš - veď už ako keby sa stalo 😎

zuzka72
18. apr 2011

@teri3 😉 dík..

zuzka72
18. apr 2011

A tady je konečně to bolerko i s návodem https://picasaweb.google.com/ravena57/Baby #

lucia32
19. apr 2011

@zuzka72 držííím palce, aj ked to už máš zrejme za sebou 😉
Baby chcem sa opýtať...cez wek sme mali na hlavke po prvýkrát bekovku...ale ten kšilt jej stál ako divý, nejak rovno do očí...síce musím odhačkovať asi jedn riadok, bo jej je veľká, ale ten kšilt už asi dávať nebudem späť, sa mi to nejak neľúbi...bude len ako baret...
Neviem kde som zapatrošila foťak, tak to nemam ani odfotené...

zuzka72
19. apr 2011

@lucia32 jj už jsem doma a mám to 😵
kšilt musíš přidávat očka, jinak je to rovný..ale i bez něj bude krásná čepička

pata31
19. apr 2011

@zuzka72 tak blahozelam 🙂
@lucia32 ja tiez na silt v prvom riadku kazde treti stlpik zdvojim 😉

pata31
19. apr 2011

baby a neviete, aka ma byt hlbka cca na 38cm obvod? lebo co mam tabulku, tak az od 43cm mi tam pise hlbku...

lucia32
19. apr 2011

@zuzka72 tak gratulka....
Baby je tam pridavané v prvom riadku v každom 3. očku 😝
@pata31 ty teraz robíš ako na páse tie bekovky zo šiltom z camilly, že? tak
neviem, kde je chyba 😠 kuknem či som náhodou nezabudla tie očka zdvojiť 😀

lucia32
19. apr 2011

@pata31 uff, to je ťažko povedať, každa ma inu hlavulu, ale podla mna by 15 cm mohlo byť...