Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

myzma
19. júl 2011

@lubinka26 nadhera

myzma
19. júl 2011

@lubinka26 moj maly ked zajacika uvidel na fotkach , krici jacik, jacik 😀 😀 😀

lubinka26
19. júl 2011

@myzma jeej, zlaty 🙂 tak mu ho maminka urob 😵

myzma
19. júl 2011

@lubinka26 iiiiiiiiiiii musis mi hodit navod 😝

lubinka26
19. júl 2011

@myzma potom sa prid pochvalit 🙂 ja sa este chystam na psika a medvedika od tej istej pani 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4962

myzma
19. júl 2011

@lubinka26 mne sa tak zle citaju navody 😅 mam radsej slovny postup 😀 ked sa budem nudit, pustim sa do toho 😉 dakujem 😵

lubinka26
19. júl 2011

@myzma toto nie je kresleny, este lepsi ako slovny, ked som to zbadala, tak som sa aj ja zlakla, ale potom to islo sup-sup. najhorsie bolo zosivanie a vysivanie tvare ☹ vsak aj tak chudacik vypada 😀

kiya
19. júl 2011

@baskaj prosim ta, mala si navod? je nadherna... ak nie, aspon podar ako nahackovat tie tri volaniky... je fakt nadherna... ja zatial len skusam... mam za sebou dve, ale sak hadam by som zvladla aj toto 🙂 vdaka

myzma
19. júl 2011

@kiya sa pochval fotkou 🙂

myzma
19. júl 2011

@lubinka26 som sa pustila do jacika... som na 11riadku hlavky... robim zlteho, lepsi ako ruzovy 😀 😀 😀

inak, cim si ho plnila?

lubinka26
19. júl 2011

@myzma mam jeden stary matrac, tak som ho rozorvala na vacsie kusy, dala som ho vyprat a striham to na male kusky a tym vypchavam. jasne, zlta je fajn. ja som mala iba jedno cele klbko fialovej a aj tak bolo malo, preto som to skombinovala 🙂 juuj, tesim sa na foto 🙂

myzma
19. júl 2011

@lubinka26 aby som ti to neposielala tajne na mejl... uvidime ako to dopadne 😀 😝 😝 😝

baskaj
19. júl 2011

@kiya čiapočku som háčkovala len tak z hlavy, návod som nemala. Robila som ju z DS-RO-DS-RO... No a ako som robila volánoky, to som už písala na str. 127 a kvet je na str. 128. Tak nech sa podarí! 🙂

Inak kočky, mám ten problém, že asi po mesiaci nosenia sa malej tá spodná časť čiapočky tak roztiahla, že jej padá z hlavy. Neviem, čím to je, či tie volániky a ten kvet svojou tiažou čiapočku dole roztiahli alebo či sa jednoducho ten patent DS-RO tak natiahol alebo čo. Teraz som ju oparala a zase to skočilo naspäť.

@myzma teba som sa chcela spýtať, že akým vzorom si robila tie svoje prvé čiapočky? Teda tú bielu s tým hnedým kvetom? To je KS-RO lebo nejak inak? Dík!

dievcatko84
19. júl 2011

@lubinka26 zajko je naadherny!!!! si sikovna!

@baskaj no to je tym vzorom urcite...mozes skusit viac veci, urobit patent akoby z ks alebo do spodku zahackovat klobukovu gumicku alebo ja som este objavila v galanterke taku teeeenku gumicku ako hrubsia cverna a tych poslednych par riadkov hackovat s vlnou aj ju a ti to bude viac pruzit 😉

letuskah
19. júl 2011

@lubinka26 nadherny je zajko 😵 taky super mojkacik

myzma
19. júl 2011

@baskaj my mame ten isty problem na tych prvych capickach... tie uz nenosime, ale ako citam, asi tam dam gumicku 🙂

je to klasicky DS + RO +DS davala som sem aj viackrat link "na klobucik" ale ja som si to robila ako capicku, cize som si spravila zakladnu placku a potom len dorabala potrebnu hlbku capicky... a ukoncila asi tromi radmi KS.. myslim, ze rovnaku capicku si v podstate robila i ty 🙂

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6751

letuskah
19. júl 2011

konecne som sa dokopala a pridavam fotku klobucika pre mrnusa 😵

myzma
20. júl 2011

@letuskah super klobucik, som si ani nemyslela, ze nejaky pre chlapca bude mozny.. a tento vyzera super

veru0603
20. júl 2011

ahojky všem, po delší době přidávám dílko pro malou princeznu 🙂- bekovka z příze Cotton Time

letuskah
20. júl 2011

@myzma no ani ja som to nevedela ale bolo mi treba pre neho klobucik aby mu usi nepalilo tak som si povedala ze ked bude vyzerat moc dievcensky tak mu tam nejake auticko prirobim, a vysiel super, akurat ze schne 2 dni v horucom pocasi tak musim este jeden urobit lebo prve co spravi ked je v bazene, supne ho do vody 😠

dievcatko84
20. júl 2011

@letuskah a cudujes sa, ked to je taka zabava? 😉

letuskah
20. júl 2011

@dievcatko84 to mi je jasne ze je to zabavne ale potom je cely den bez klobuka 😝 a tebe som uz gratulovala? neviem tak ale gratulka a nech ti to v pohode odsypa 😵

dievcatko84
21. júl 2011

@letuskah nepamatam 😀 skleroza 😉 ale aj keby to bolo milionkrat tak dakujem 😉 Akurat vcera som zacala hackovat kompletik, ak teda vyjde vlna 😀 😀 svetrik, nohavice a chcela by som aj ciapocku a papucky 😉 a takto to musi byt min. 3x lebo este dve kamosky cakaju babatko, jedna mesiac predo mnou a druha za mnou 😉 jooj to bude kocikovania 😉

kiribaby
21. júl 2011

Ahojte! Pozerám, že väčšina z vás háčkuje, nájdu sa tu aj také, ktoré štrikujú? Potrebovala by som poradiť ohľadom pekných časopisov s modernými predlohami pre bábätká + akú značku vlny kupujete pre bábätká? Ďakujem 🙂

veru0603
21. júl 2011

@kiribaby ahojky, přízi je nepočítaně. 🙂 Já Ti ze své zkušenosti můžu doporučit Baby Dream, Baby Soft, Baby Wool- výrobce Schachenmayr.
Všechny jsou tady:
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_baby...

pata31
21. júl 2011
veru0603
21. júl 2011

@pata31 no to je krása 🙂

letuskah
21. júl 2011

@kiribaby ja zase nedam dopustit na red heart baby a inspiracii je na nete neurekom, aj na ravelry.com ale treba vediet anglicky a inak kupujem kde tu dianu baby 😉

dievcatko84
22. júl 2011

@kiribaby ano su tu 😉 takmer vsetky aj strikuju 😉 ale vyborne to ide napriklad @iloha 😉 skus sa jej ozvat 😉

helimama
22. júl 2011

@letuskah ahoj, prosím ťa, ako často vychádza ten časopis diana baby? pretože keď ju pýtam v stánku, tak ju buď už predali, alebo im ešte len má prísť a samy nevedia, kedy príde 😢 voľakedy som kupovala katarínku, ale tá už teraz nevychádza. momentálne mám po dlhej dobe zasa trochu času na štrikovanie, hlavne pre najmenšiu som videla veľmi krásne modely, ale netrúfla by som si ich robiť bez predlohy.