Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

deniskateniska
6. jan 2012

@matja podarili sa tie satocky? ci?

lussy23
6. jan 2012

@monalisatko - nádhenrý klobúčik aj dcérka
@matja - krásne dielko

rene82
6. jan 2012

moja nová tutu z tylu

iloha
6. jan 2012

šatky s čepkou 🙂

pata31
6. jan 2012

tak po dlhej dobe pridavam aj ja nejake moje vytvory 😉

lucia32
6. jan 2012

@julianka777
@matja
camillu si môžte vybrať zo vzorkovníka, chcela som ju naskladniť neskôr až koncom februára, ale ak vám súri, aj na druhý týždeň...cena je 1,50 € za kllbko, pošta podla chuti, bud obyčajne alebo doporučene a podla vahy+ obalka...tak pište, budem behom tyždna objednavať, dajme tomu v utorok, aby do piatku prišla...
@letuskah napiš mi IP
@katkabb1 ano za balenie, vo vnutri sú 4 šablony

matja
6. jan 2012

@deniskateniska - musela som si dať po viacerých páraniach tých šatočiek prestávku a chytila som sa do toho znovu predvčerom. Už to vyzerá tentoraz lepšie, hádam ich aj dokončím 🙂

dievčatá, dúfam, že to zuzke nebude vadiť, keď to prezradím, ale @dievcatko84 už má na svete druhé dieťatko, narodila sa jej Katarínka 🙂

monalisatko
7. jan 2012

@dievcatko84 srdečne gratulujem k dcérke a želám vela zdravíčka bábike aj maminke 🙂 🙂 🙂
@deniskateniska tak ruksačik hotový, dúfam že sa dcérka poteší 🙂 🙂 🙂

pata31
7. jan 2012

jej, tak uz mame prirastok? tak blahozelam @dievcatko84 🙂 🙂

lucia32
7. jan 2012

@dievčatko84....gratulka k druhej dcerenke 🙂)))
Baby, pridavam detailne nafoteny ten vzorkovnik camilly, lebo tie netové sú prťavé, v prípade konkretnej farby, čo nie je na vzorkovníku píšte číslo, zistím....ak nepotrebujete doklad, faktúru, dávam zľavu 5 % , čiže camilla bude 1 klbko po 1,43 €

deniskateniska
7. jan 2012

@matja no ja som na tom tak so svetrikom pre drobceka v brusku.. param param a nedari sa tak sa idem pustit do ineho na chvilku 😀
@dievcatko84 akurat vcera som na vas myslela gratulujeme 😉 ja som skoro skoncila v nemocke ale pustili ma domov tak mam lezat 5 dni 😒 ale aspon ze som doma a drobec je v poriadku...

julianka777
7. jan 2012

moja posledne 🙂

letuskah
7. jan 2012

@deniskateniska juj doma je najlepsie, tak sa drz nech nemusis zase utekat do nemocky, niet horsieho ako taketo stresy 😉

letuskah
7. jan 2012

@dievcatko84 juj gratulujem, nech ste obidve zdrave a co najskor doma 😵 budes mat hromadu roboty strikovat a hackovat pre dve princezne 😀

deniskateniska
7. jan 2012

@letuskah presne tak... apson nemusim stresovat co maly robi doma a ci to zvladaju bez maminky a vsetko dokola.. by som tam zosalela.. 🙂

lussy23
7. jan 2012

@rene82 @julianka777 @monalisatko @pata31 @iloha - krásne dielka
@dievcatko84 aj ja sa pripájam ku gratulácií a prajem veľa zdravíčka

mariana0915
9. jan 2012

babulky neviete o nejakej stranke kde najdem navod na pletenie obrazkov napr jahudky alebo aj ine ??????

lucim
9. jan 2012

dobry den, prave mi kamoska Lu ukazala tuto zivu temu plnu sikuliek, mozem obcas nakuknut? 🙂 🙂 🙂

evelin116
9. jan 2012

@lucia32 ahoj nemas prosim ta nieco taketo? kukaj iba farbu nemusi byt ta ista vlna ide mi hlavne o farbu.
hlavne tu sivu zhanam..a ruzovu a bielu.keby si mala tak by som si od teba zobrala

julianka777
9. jan 2012

jarna pre moju bambulku 🙂

katkabb1
9. jan 2012

Ahoj, vedeli by ste mi prosím poradiť ako uhačkovať takéto malé bodky? ďakujem 🙂

janina_sun
9. jan 2012

@katkabb1 třeba tady je jeden návod 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7598

lucim
9. jan 2012

tak tu su moje najnovsie dielka, aby ste vedeli, ze viem o com tocite (Matkovi, mne a Terezke v brusku) 😉
a vase su krasne a inspirujuce. 🙂

letuskah
9. jan 2012

boze vy tu stale dake krasnosti pridavate a ja ine nerobim len param param a param. momentalne strikujem obom chalanom svetriky z burdy, tak som zvedava co zas vyparam 😝

a otazka, je nejaka priadza, kvalitou podobna resp rovnaka ako camilla ale hrubsia? ci len camilla dvojmo 😕

nella0305
9. jan 2012

@letuskah určitě, třeba Cotton time Schachenmayr, je to také 100% bavlna, je na háčky 3,5-4,5

iloha
9. jan 2012

tak jsem si udělala rukavičky a zkusila z korálků zlatý déšť 😉 @dievcatko84 gratuluji 😉

silvia_pp
10. jan 2012

Ahojte, háčkujem necelý mesiac a chcem vás poprosiť o radu, aká je dobrá vlna na jarné čiapočky, s akou máte dobré skúsenosti, ďakujem.

nella0305
10. jan 2012

Ahoj úplně nejlepší je Catania, pak ještě Limone

silvia_pp
10. jan 2012

@nella0305 vďaka a prosím ťa akú veľkosť háčika používaš na tieto vlny?

letuskah
10. jan 2012

@nella0305 vidis to som nepozerala, dakujem, skusim