Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
9. mar 2011

@iloha peknucka...
a ako robis siltik? lebo s tym mam stale problemy....aj ked teraz sa mi celkom podaril, ale sa mi zda, ze dost dlhy som spravila 😅

iloha
9. mar 2011

@klarka1 zá většinou z dvojité příze, vyberu si místo a pak 16- 18 krátkých sloupků, pak druhá řada přidám na 28 až 32 krátkých sloupků a pak už jen další řady na stejný počet a na krajích vždy jeden kr. sl. uberu...., nedělám více jak 7 řad, špatně drží a kroutí se, jo a taky si beru menší háček, aby byl kšiltík pevný, nebo spíše pevnější...... a obhčkuju řetízkovým očkem 😉

iloha
9. mar 2011

@pata31 ale vypadá perfektně, 😵 nevidím že bys měla nějaký problém 😉

lucia32
9. mar 2011

@pata31 peknučký...máš tam šikmé relefne stlpiky? to posúvaš o jedno očko? či ako? 🙂

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 bohužel nesvítí 😀 😝 ale má takovou barvu 😉
@pata31 taky se věnuji dětem-neboj, navíc se starám o máti, chodím do školy, vařím denně 3jídla a věčně jsem s ostatníma maminama na městě na prochajdách--jsem prej Duracell 😀 😀
Jen večer, když už děti spí a já čučím na TV tak tvořím, neumím jen tak sedět a nic nedělat jen koukat do bedny a jelikož chodím spát až po 2hodině, tak toho docela dost stihnu 😉

lucia32
9. mar 2011

@zuzka72 ty si fakt duracellka a manža nežiarli na háčik??? 😀

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 ne, nežárlí, já se mu plně věnuji..u nás je to tak, že on je žena a ho furt bolí hlava , navíc je řidič a jezdí brzo, tak chodí brzo spát, no já bych mohla pořád a on to nechápe 😀 😀 😀 😀

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 Zuzi a kdy vstáváš? já jít ve dvě tak mě asi nic ráno neprobudí 😢 já chodím tak v jedenáct, nejdéle k půlnoci a ráno mezi šest až sedm mám denně budíčka, je jedno jestli do školky, nebo je so a ne, prostě ona je vyspalá a jde vstávat. Většinou taky tvořím večer...u nás se na bendu moc nečučí, a když ano, tak si u toho taky motám, jen poslední rok hůře vidím (hlásí se stáří) tak se mi špatně motá z tmavých barev......musím dávat větší pozor 😀

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 vypadá to, že jsme na tom velmi podobně......u nás většinou ne hlava ale záda a veliká únava 😀

zuzka72
9. mar 2011

@iloha vstávám tak v 6-půl 7 a kluci v 7, mě to stačí já víc spát nemusím

lucia32
9. mar 2011

@zuzka72 tak to máš dobrééé 😀 či nie? keby aj môjho chcela bolieť hlava 😀 😝 😀

zuzka72
9. mar 2011

@iloha 😀 😀 😀 😀 😀 to máme chlapy teda 😀 ale co už, že? 😝

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 že ty opaky se přitahují, to je zajímavé 😀

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 no tak to jseš fakt duracelka 😀 😵

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 asi bych neměnila, přece jen už jsem si zvykla 🙂

iloha
9. mar 2011

Hele jak jste spokojené s bambusovými háčky či jehlicemi? Máte nějaké postřehy, kromě toho, že se snadno zlomí?

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 no zvykla jsem si, má jiné přednosti a snaží se mi to vynahradit i jinak, jinými metodami 😀 , takže to mám sice jen 4x do týdne, ale snaží se 😀 😝 Důležitá je domluva a já jsem si už užívala dost, teď chci žít život se vším všudy, ne žít jen sexem....ježkovy voči jsem to napsala jaksi divně.....nejsem lehká děva, nebojte, ale nejde mi to napsat nějak rozumitelně...no zkrátka dřív jsem byla s chlapem/a kvůli sexu, teď kvůli žití 😀 Ufff jsem se do toho zamotala 😉

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 😀 😀 😀 😀 😀 😵

zuzka72
9. mar 2011

@iloha ??? to asi nemám...já mám jen kovový a umělý, uměý na h.... a kovový dobrý, ale jen ty po babičce, ty lehký kovy vždycky zkřivím 😀

lucia32
9. mar 2011

@zuzka72 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucia32
9. mar 2011

Ja mám starý hlinikový, píše na nom 4-8 a teraz som si kúpila nové 3 a 3,5 s tymi umelými ručkami a tá 3,5 sa mi zdá taká čudná? 😝 Je nejak k rúčke do tučna rozšírený 😝 akým hákom najčastejšie hačkujete vlnu? A nemôžem zohnať háčik 2,5, len 2,3 som kúpila a teraz som s hačkovala s ním priadzu Katku, ale na Camillu sa mi už zdá malý, tam budem si 3 používať, či mám len viac navolno háčkovať???

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 smích byl na tvůj vztah .......... bylo to náhodou hezky napsané, velmi upřímné 😵
já zase byla několik let jak v kláštěře, byla jsem sama s dcerou................ a čekala a čekala, naštěstí jsem mechem a kapradím nezarostla 😀

a háčky poslední dobou mám taky raději kovové, (též mám stoleté, a jsou nejlepší) bambuska je sice lehoučká, ale já je většinou zlomím, nevím jak to dělám 😀

iloha
9. mar 2011

@lucia32 já na Katku většinou 2,5 někdy i 3.....podle vzoru, na Camillu 3.

pata31
9. mar 2011

@iloha dik..
@lucia32
ja robim siltik tak, ze si spravim 30 kratkych stlpikov a kazdy treti je zdvojeny v prvej rade a potom otocim a dalsi rad, ale uz jedno ocko odoberiem na konci vzdy....a potom samozrejme aj obhackujem este...
ale tento sa mi vynimocne podaril, inac som vzdy nervy mala zo siltov 😝
@zuzka72 tak ty si dobra duracelka 😀 ja chodim tak okolo polnoci spat a ked spime do siedmej, tak sa vyspim, ked do siestej, tak to mam malo, ale da sa...ale jak mi mala zaspi okolo osmej, tak sa zvykne budit po dvoch hodkach, lebo ju este kojim, tak idem jej dat cicu, potom po hodine zase...takze mam nutene prestavky v hackovani 😝

lucia32
9. mar 2011

@pata31 šilt robím presne takto....pýtala som sa na vzorku na čiapke 😉

lucia32
9. mar 2011

A dalšia, túto som robila dlhšie, nejak som nemala nerf na tak tenky hačik

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 ten návod mám taky z MMB a ještě jsem nezkoušela, povedla se ti....
holky nevíte, co je tohle za vzorek, jako chápu tam 3dl do jednoho podebíraný, ale další řadu nechápu, v podstatě bych věděla jen lichý 😀 😀 tak, že by sudý buly jen dl.sl?? no musím zkusit
Jinak sme zpátky z 1.roční prohlídky....kluci jsou prej kabrňáci šikovní, mají 2injekce každej 4dávka Hexa Pneumokok-prej teď mám čekat nejhorší reakce...tak to už se těším 😎 a váhy P 12,2/83 a Luk 10,1/80.... a prý, že dítě má mít v roce 3násobek porodní váhy, tož to jsem nevěděla.Kurnik je to vzhůru nohama

lucia32
9. mar 2011

@zuzka72 tak toto je moja druhá, prvú som robila z hrubšej na 3 haku a je priam na zimu, teraz som chcela k veste na jar a mám hák 2 ale za ním je 1,75 mm tak neviem či to nie je ešte menší ako dvojka 😝 Inak bola som mimo mesta niečo vybavovať a mám háčik 2,5 😀

Tá vzorka vyzerá zaujimavo, ale ja to tak z obrázku neviem vyčítať 😝

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 no to já zase z obrázku umím, ale tohle je dost malý a při zvětšení rozmazaný tak jsem v pasti 😝

pata31
9. mar 2011

@lucia32 aha,som si nevsimla 😅 ...tak to je reliefny stlpik spraveny...bekovka..
http://www.mimibazar.org/navod.php?id=1853
ale ja som robila len reliefny spredu a zvysok obycajny stlpik 😉