Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janabanc
13. feb 2013
fatima30
13. feb 2013

@lemge
nie je zaco ja som vcera pri hladani niecoho ineho nasla to tvoje 😀 😀 😀 😀 ale klobuk dole ked sa z toho vysomaris ja tym obrazkovym v zivote nebudem rozumiet 😝 😝 😠

blka
13. feb 2013

@letuskah Aha, to je super nápad 🙂 . Jen jsem nevěděla, jestli ta sovička nebude mít moc velké bříško, když jí tam dám kinder vejce 😀 . To bych mohla snad stihnout uháčkovat rychle.

madlenka29
13. feb 2013

@paulie http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9256&order=1
myslim,že na tom obrázku je tuhleta 🙂

paulie
13. feb 2013

@madlenka29 diky moc 😉

gilmorka
13. feb 2013

@paulie aj toto je taka podobna a dobry navod http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=4&id=5...

gilmorka
13. feb 2013

dievcata chcem sa poradit, z akych vln hackujete? Ja som sa teraz ucila z ceskeho mimibazaru a tam bolo v navode Merino, aj sa z nej dobre hackuje, ale to je taka na chladnejsie dni, jar, jesen. A tensie ciapocky a potom aj letne robite z akej? Je to jedno, len hladat navin cca 125 m na 50 g, ci mate nejake overene vlny z ktorych sa dobre robime? Prave na tom mimibazare dost pisali, ze Camilla robi problemy, tak tej by som sa rada vyhla 🙂 Dakujem

vera_vila
13. feb 2013

@gilmorka obecně asi každá balvněná příze na čepičky bude dělat trochu neplechu, stejně tak bambus, protože jsou málo pružné... Návin 125m na 50 g má Elian Klasik, ale myslím, že se na léto také moc nehodí... To asi nejvíce ty bavlny a bambusy... Jen se tam musí postupovat trochu jinak - doporučení pro práci s bavlněnou přízí na čepičku tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3794
Jinak si myslím, že je jedno, jaký bude mít příze návin... Z tenčích přízí (větší návin) budou lehčí čepičky a naopak...

bzuco73
13. feb 2013

@nikol156 diki si zlatá ,je to presne to čo som hľadala ,ešte raz dik a hned zajtra sa do toho pustím ....... 🙂

gilmorka
13. feb 2013

@vera_vila o tom navine som pisala kvoli tomu, ze napr. Merino ma navin 105 m na 50 g, cize je taka hrubsia tym padom. Preto na leto urcite bude prilis tepla aj kebyze robim dierkovanu ciapocku, aspon myslim. A co som tak narychlo pozerala na tie navody na dierkovane ciapocky a lahsie, tak vacsinou mali navin tych 125 m na 50 g. Uvidim aku zozeniem u nas v Galanterii. Este nemam o tom moc prehlad, len zacinam hackovat.

mart1na26
13. feb 2013

svetrik pre krsniatko :o)

lucia37
14. feb 2013

@mart1na26 to je krása 😲

happyfrog80
14. feb 2013

Obdivujem vas dievcata ,krasne vecicky dokazete upliesť,ja som nikdy nevedela hackovat ,len strikovat ma mama naucila,loni som sa ucila hackovat podla you tube ale to chce mat pri sebe zrucnu osobu nie internet,v Uk robia kurzy ale myslim ze tak malo naucia a vela penazi do toho vrazim.
Neviete poradit prosim co je dobre pre samoukov?Vdaka

poisonblu
14. feb 2013

@happyfrog80 ja som sa ucila hackovat podla knizky z kniznice a videi na youtube...nikoho som k tomu nepotrebovala

sonica
14. feb 2013

@janabanc ta kvetinka je krasna, nemas na nu prosim ta navod? dakujem 🙂

happyfrog80
14. feb 2013

Nie je tu niekto kto si privyraba hackovanim?Uz dlho snivam o dlhych satach kde vrch je uhackovany a k tomu prisita dlha sukna .Mam aj foto ak tak.Som v zahranici a nikoho tu nepoznam kto vie hačkovat.Som vyucena krajcirka takze mne staci ten vrch uhackovať.K sa dakto najde tak napisem podrobnejsie a poslem foto .Vdaka

vera_vila
14. feb 2013

@happyfrog80 Buď zkusit dohledat nějaké knížky, třeba v knihovně nebo myslím, že hodně holek se zvládlo naučit háčkovat i na základě těchto videí http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23 autorka to má moc pěkně vysvětlené...

monhla
14. feb 2013

@happyfrog80 Pozri si fotoalbumy mamičiek a napíš im do IP. Dnes som laikovala napr - "mikovka"

vera_vila
14. feb 2013

@gilmorka tak určitě na léto tenší příze... Možná bych opravdu zkusila ty bambusové nebo bavlněné, možná spíš nějakou směs třeba s akrylem, protože potom je příze taková pružnější... No, většinou jinak jsou ty příze akrylové, ale na léto rozhodně tenší... Merino je s příměsí vlny, ta skutečně na léto není 🙂

monhla
14. feb 2013

@happyfrog80 jizzlgirl alebo evelin116 A tieto som obdivovala dnes.

samada
14. feb 2013

Poraďte mi, čo na čiapky pre 10 ročného chlapca? Autíčka a opičky by mi už nenosil.Dík

avanka
14. feb 2013

@gilmorka ja robim zatial len z camilly a problem s nou nemam, je super, robim z nej letne klobuciky, ciapocky aj hustejsie vzory, moji chlapci ju nosili aj na jar a jesen..a uz vobec som nemala taky problem ako ta pani na MMB..takze ja by som sa jej nebala...teraz idem skusit cataniu,ma krajsie farby...
a aj Daniela je fajn na leto, len je dost pruzna, takze ciapka sa musi robit mensia
a novinkou je aj Aneta od Vlnapu, tu budem skusat tiez

avanka
14. feb 2013

@samada na bok gombiky? nejake velke dreven

vera_vila
14. feb 2013

@samada a to na tuhle čepku chceš nějakou aplikaci? Nedávala bych na ni nic, jen jak psala @avanka, na boky bych našila ke kšiltu nějaké velké, třeba dřevěné, knoflíky...

avanka
14. feb 2013

@janabanc nahodou navod na tuto kvetinu nemas? co je na tej ruzovej ciapke? velmi sa mi paci, ako je zdvihnuta dohora

roo
14. feb 2013

@avanka Premyslala som nad tymi klasickymi platnovymi plachtami. Myslim, ze by to slo obkackovavat bavlnenou priadzou. Skusala som to len tak, sice z dzerzeju, ale to je jedno. Myslim, ze takto by sa dalo zuzitkovat hocake platno a nemusi byt ani v jednom kuse, kludne aj nastrihane sirsie pruzky, trochu stocene, konce zasunute jeden do druheho.

avanka
14. feb 2013

@roo je to super, ale je to asi o dost komplikovanejsie, vsak?

roo
14. feb 2013

@avanka ani by som nepovedala, ze komplikovanejsie, len mozno to trva dlhsie. Jednoduchsie sa tvaruje obluk, je to bez otvorov, cize ak treba napr. uzavrety kosicek. Nejako si netreba robit ani starosti s tym, kde pichnut hacik, kolko je ocko natiahnute a pod. Pripomina mi to domace tkane koberceky... Celkom sa mi to pozdava, urcite v buducnosti nieco skusim takto urobit 😉 Teraz mam naplanovane ciapocky pre deti a likvidaciu jednej napinacej plachty.

vegal
14. feb 2013

Ahoj!
Nestačím zírat,co všechno dokážete uháčkovat.Mně se povedlo několik čepic,ale uháčkovat deku ne.Strašně se mi to kroutí a když vidím,jak ostatní je mají krásné a rovné...nevím,kde dělám chybu...nemáte nějaký osvědčený návod?Děkuji!

nerreidda
14. feb 2013

@mart1na26 ten svetřík je dokonalý 🙂